Extralarge 5: Miamský zabiják (TV film)

• německý

Německo / Itálie / USA, 1991, 93 min

Enzo G. Castellari

Scénografie:

Marco Dentici

Tohle je plnohodnotná detektivka, která si zachovává rysy počestnosti a nerachtá se v krvi. Hlavní podezřelý se sice ukáže být pachatelem, jenže mezitím nám tvůrci předhodí ještě několik dalších slizkých a slizčích chlápků, kteří by zabíjení holčiček mohli mít rádi. Což je celkem fajn a divák se do konce inscenace těší, že měl pravdu a jím označený slizoun maximus je pachatel. Na poměry Extralarge nebývalá kvalita.(29.10.2013)

Jack Costello jde do případu po hlavě a někdy i po pěsti, což se mu často vyplácí.(11.6.2013)

Ačkoliv jsem blázen do hororového žánru, psychologických filmů a na svém kontě mám i několik článků o masových vrazích, tak násilí páchané na děckách se mi příčí. Proto jsem zprvu přistupoval k tomuto dílu dost skepticky a s opovržením. Tvůrci si však tentokrát docela pohráli s atmosférou i samotnou zápletkou a podařilo se jim to ukočírovat v rámci přijatelnosti. Je sice pravda, že občas to bylo dost přitažené za vlasy, ale jinak dokázali udržet průměrnou laťku kvality tohoto seriálu. Bud byl spíše v pozadí, což zas nebylo tak špatné. Psychopatických ksichtů tu bylo taky dost, takže dávám 60%.(5.12.2015)

slabšie krimi, ktoré však zaujme početnými podozrivými . Aj keď mierne nelogická zápletka, ktorú však určite neodhadnete a odhalenie na konci vás určite prekvapí(22.6.2008)