Extralarge 6: Živý terč (TV film)

Extralarge: Moving Target

USA / Německo / Itálie, 1992, 88 min

Enzo G. Castellari

Scénografie:

Marco Dentici

První díly Extralarge byly ještě celkem fajn. Mezi stárnoucím Spencerem a frajerským Thomasem to správně "buddy" jiskří a příběh taky ještě docela ujde. S přibývajícími díly jde ale už o čistou cestu do pekel.(7.4.2007)

Bylo to místy i vtipné, dokonce mi nevadil ani ten jeho již přestárlý výraz a enormní pupek, ale to prostředí a jeho partner byly vysoce nesympatičtí..(18.7.2009)

....Bud Spencer je Bud Spencer i ked má o pár rokov a pár kíl viac.... sa mi to páči....(27.4.2013)

Tvůrčí trio oprášilo obstarožní námět o zloduchovi, který chce ovládnout svět, zmodernizovalo ho po americku, takže zloduch musel být Arab. Z toho vyvozuji, že zřejmě bude něco s US vzduchem, každý, kdo jej dýchá, přestává mít nápady a jen se opičí po ostatních. Tenhle díl Extralarge byl nebývale akční a nepostrádal humor, laskavý divák by možná mohl hovořit i o nepatrném návratu Spencera do doby, kdy točil diváky milované filmy. Nelaskavý divák si povzdychne, kdeže loňské sněhy jsou. A oba diváci společně se pokusí vytěsnit seriál Extralarge z paměti, aby mohli nadále mít rádi Buda Spencera.(28.10.2013)

Tak mám za sebou další díl Extralarge a ani tentokrát se úplná katastrofa nekonala. Je sice pravda, že co se týká kvality scénáře, tak tady už to bylo hodně přehnané (agenti CIA, teroristi i většina přestřelek), ale Bud si udržet svůj standart. Bohužel tentokrát jsem se místy i dost nudil a vedlejší postavy moc nepomáhaly, což bylo citelně znát. Snad jen Dumas a to jeho sledování ala agent 007, ale to bylo dost málo. Další díly této série zatím nemám, takže se na nějakou dobu s detektivem a jeho parťákem musím rozloučit.(6.12.2015)