Contratiempo

Španělsko, 2016, 106 min

Oriol Paulo

Oriol Paulo

Xavi Giménez

Wau, tak toľko možností, ako sa vlastne všetko mohlo stať, tak s tým som sa ešte nestretla. Riadna motanica, ktorá vás tak zaujme, že vám môže to hlavné újsť. Skoro aj mne, ale dosť zavčasu som sa spamätala a ku koncu som sa už len bavila z predpokladaného konca. Herecky výborné (Mario super šepká a Bárbara je krásna žena), tiež dobrá atmosféra a páčila sa mi aj hudba.(20.6.2017)

..ak radi twistuje, tak si zatwistujete do sýtosti a ak nie, tak sa vám môže zatočiť hlávka až tak, že to neustojíte.. Veľmi dobré herecké výkony a celkom nepredvídateľný flow celého príbehu. Klasický vysoký level španielskej kinematografie v tomto žánri. Síce aj keď milujem čo najväčší "zmätok" vo filmoch /musí ísť ruka v ruke s geniálnym scenárom/, tak v týchto twistoch mi niečo chýbalo, niečo ako "nádych" a nechať diváka povedať wtf (nech sánka padáá..) viac než na pár sekúnd /na to, ale chýba hutnejšia atmosféra/, keďže "v zápätí" príde druhý náraz.., no tieto impacty si stále držia svojské napätie, ktoré vás nenechá prestať uvažovať, čo bude nasledovať.. ...80%... P.S. ..po dopozeraní som chvíľku premýšľal či to tvorcom aj z racionálneho hľadiska vyšlo a až na pár maličkých faux pas som dospel.., ale jó.(27.7.2017)

Po vynikajícím a pro mě perfektním El cuerpo se režisér Oriol Paulo pustil do podobného tématu. Zápletka je na první zdání jednoduchá, ale postupem času se začíná komplikovat a hlavně díky upřesňování a snaze hlavního hrdiny mluvit už konečně "pravdu" se v ní objevují další kličky a překvapení. Závěr je pak opět třešničkou na dortu, kde se střídá jeden twist za druhým až nakonec zase sedíte s otevřenou hubou a zíráte na obrazovku. Hodnocení trochu nadhodnocuji, protože se mi prostě takový druh filmů děsně líbí a vždycky se rád nechávám houpat a balamutit. Oriol Paulo si vysloužil moji velkou pozornost.(10.3.2017)

Za mě dosti rozporuplný dojem - ten film umí skvěle vtáhnout do děje a celé je to natočeno velmi efektně, ale vykonstruovanost scénáře občas dosahuje míry téměř nesnesitelné. Předkládanému ději jednoduše nelze věřit ani při nejlepší možné vůli, a je to u mě hlavním důvodem, proč jsem byl z toho filmu nakonec tolik rozčarovaný. Na druhou stranu akceptuji, že zákony filmového světa se naší realitou řídit nemusí, a pokud se k filmu přistoupí čistě jako k odpočinkové zábavě, funguje to v podstatě bez výhrad. Neodpustil bych si asi jen svůj kritický názor vytvořený již před nějakým časem, že Mario Casas je herecky dost nemožný (naopak Bárbara Lennie je standardně výborná). Každopádně Oriol Paulo se jeví jako mimořádný talent, od něhož bych si v budoucnu dal klidně líbit něco dalšího.(7.7.2017)

Řemeslně slušně zvládnutá hra na kočku a několik myší, pardón vlastně možných příběhů. To, co že začátku vypadá, jako rutinní obhajoba, obžalovaného pracháče, působí na velmi vydařeném konci, jako ta památná hláška z filmu Kill Bill. Pomsta chutná nejlépe za studena. I když se mi z těch mnoha možných teorií několika zamotala hlava, sazím hlavně za ten závěr takový hodně horší, čtyřbodový koš. A jméno direktora značím do notýsku.(9.3.2017)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)