poster

Contratiempo

 • anglický

  The Invisible Guest

Thriller

Španělsko, 2016, 106 min

Režie:

Oriol Paulo

Scénář:

Oriol Paulo

Kamera:

Xavi Giménez
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Happens
  *****

  Film podobný snímku Tělo. Rozstříháme zločin na malé kousíčky, ty rozházíme po stole a snažíme se je pak dávat dohromady z různých perspektiv s ohledem na motivy, poházené charaktery a pomstu. Samozřejmě pomstu. Typický kvalitně propracovaný španělský thriller.(14.4.2017)

 • poz3n
  ****

  Pokud jste měli co do činění s režisérovým předchozím snímkem El cuerpo, můžete si být jisti, že víte do čeho jdete. Contratiempo je typický představitel španělských mysteriózních thrillerů, tentokráte s trochu hitchcockovským nádechem. Ten lze vypozorovat již v úvodním nastavení příběhu: Muž je obžalován z vraždy a musí prokázat svoji nevinu. Těžko hledat typičtější hitchcockovský motiv. Příběh je doslova přeplněný množstvím zvratů a přepisováním toho, co je pravdivé a platné. Těžko v takovém filmu hledat nějaké hlubší sdělení. Naopak, Contratiempo je skvělým představitelem popcornové zábavy na úrovni. 7/10(11.4.2017)

 • Gilmour93
  ****

  V Paulově Rašomonovi se sice budete občas ztrácet, ale on si vás ve finále najde. Twist, ač ne úplně neprůhledný, působí jako ze starých dobrých časů mrzáků z New Yorku a je asi jen otázkou času, kdy thrillerové látky zoufale hledající kolegové zpoza atlantické louže tento námět štípnou (čti natočí remake). Decentní spoiler: na konci získaný důkaz by u soudu JUDr. Sokol rozcupoval do pěti minut a ještě by došlo na odškodnění a zveřejnění omluvy v periodikách, ideálně strana 1..(24.5.2017)

 • honajz
  **

  SPOILERY Než slabé tři hvězdičky, tak dám jen silné dvě. Proč? Protože film skutečně nemá chytře vymyšlený scénář. Začátek je dobrý, vtáhne a nabídne zajímavé možnosti a cesty, je poutavě natočený, má atmosféru. Jenže pak - tak kolem 25. minuty - začnou už jen různé variace příběhu, a z každého úhlu pohledu se věci mohly odehrát jinak. Skutečně jsem pak už v závěru čekal, že odněkud vylezou živí jak ten student, tak ta milenka, a budou tvrdit, že to celé byla konspirace. A při zpětném pohledu je zde spousta hluchých míst. Například naprosto prázdné silnice a divočina kolem, ale najednou jedou v krátké době po zapadlé silnici hned tři auta? A ten svědek proč mlčel celou dobu - skutečně čekal, že dostane zaplaceno? To by ho ale prohnilý právník přece nemusel hledat, že? Tak proč se svědek nepřihlásil rovnou na policii? Nebo celá ta záležitost s hotelem. Když se chcete zbavit milenky, zajedete s ní promyšleně do hotelu a pokoje, odkud nebudete mít únik? A když vezmeme, že šlo o sraz na popud milenky a víte, jaký je váš milenec rabiát, opět platí předešlé, že ho vylákáte do odlehlého hotelu, odkud nebudete mít jak utéct nebo jak se bránit? Zkrátka ta historka pak ani z jednoho úhlu pohledu (z podnikatelova, milenčina, rodičů) nedává smysl. A vlastně ani nezjistíme, kde se tolik hodin zdržela ta správná právnička. A podnikatel neví, kdo ho má navštívit, ani jak vypadá? A v takové krizi ani jednou nepojme pořádné podezření, že paní není tou, za kterou se vydává? A dráťák v propisce má skutečně větší dosah než sto metrů, aby se dalo v baráku na protější straně z mikrofonku zachytit každé slovo a nahrát na koutoučák (jo, na kotoučák)? Zkrátka na mne až moc náhod tam, tu i onde. Jinak zkušenější divák, který má nakoukáno více filmů, by musel být debil, aby mu hned po pár minutách nedošlo, že původní právnička není právnička.(24.5.2017)

 • Aljak
  *****

  Waw, ďalší vynikajúci mysteriózny thriller zo španielskej produkcie. Od nezabudnuteľného indického Drishyam (z roku 2015) som obdobne vynikajúci thriller veru dlho nevidel. Contratiempo patrilo presne k typu filmov, ktoré ma dostanú. Neustále balansovanie na hrane pravdy a lži, ktoré dokonalo menia okolnosti vývoju deju a zároveň aj vzťahu diváka k jednotlivým postavám. Aj keď v niektorých momentoch to bolo už mierne prehnané a na hrane absurdnosti, ale aj tak to celé dávalo zmysel - a v podstate viacero verzií sa počas Adrianovej "spovede" javilo potencionálne reálnych. No napokon bola pravda len jedna jediná...(8.4.2017)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace