Contratiempo

The Invisible Guest

Thriller

Španělsko, 2016, 106 min

Tohle je prostě slušný, neurážející thriller ze španělských vod, který svou pointou sice asi nevyrazí dech, ale graduje tak nějak intenzivně, že jste nakonec rádi, že to dopadlo takto. Kdo je na tento žánr zatížený, dostane slušnou podívanou, která nenudí a nepolevuje a dá se zkouknout na jeden nádech.(2.8.2019)

Hned z kraje chci říct, že film je určitě kvalitní a fanoušky žánru rozhodně nadchne. Na mě měl ale snímek trošku jiný efekt. V první polovině na mě působilo vše parádně depresivně. Fakt jsem si užíval každou minutu mrazivého španělského thrilleru. Postupně ale, jak se výpověď a tudíž i zápletka měnila, rozvětvovala a byla plná zvratů jsem si připadal jako na rautu. Vše co tam je mi chutná, ale jak chci zkusit všechny druhy specialit přede mnou, začíná se to ve mě míchat a na konci už jsem tak přežr.. přejezený, že ani nejsem zvědavý na zlatý hřeb večera. Je to tedy přesně ten snímek, který člověk jako já asi nedokáže docenit. 69 procent.(6.3.2019)

Nečíst anotace, nekoukat na trailery. Bez spoilerů. Španělé ve formě. :-) Už dlouho jsem neviděl snímek, který si po celou dobu udržuje napětí a do poslední chvíle si nejste ničím jisti. Chválím scénář, který si udržuje přes všechna překvapení v průběhu filmu logickou linii, založenou primárně na psychologických profilech hlavních postav a na perspektivě pohledu. Zároveň samotné poukazuje na zlo v podobě lhostejného přístupu k lidskému životu a na to, jak těžké je dosáhnout spravedlnosti. Pointa na mě fungovala, nedošlo mi to, a tak jsem končil s pusou dokořán :D Výborná hudba Fernanda Velázqueze, ve kterém vidím konečně goldsmithovskou konkurenci v hudbě ke thrillerům. Zejména závěrečná gradace v jednom stejném rytmu je jedna báseň :-) Doporučuji, film si s vámi pěkně hraje... :D (Podobné: Los ojos de Julia, La Cara Oculta)(9.7.2017)

Wau, tak toľko možností, ako sa vlastne všetko mohlo stať, tak s tým som sa ešte nestretla. Riadna motanica, ktorá vás tak zaujme, že vám môže to hlavné újsť. Skoro aj mne, ale dosť zavčasu som sa spamätala a ku koncu som sa už len bavila z predpokladaného konca. Herecky výborné (Mario super šepká a Bárbara je krásna žena), tiež dobrá atmosféra a páčila sa mi aj hudba.(20.6.2017)

„Z mé 30-leté kariéry znám dva druhy klientů. Takové, kteří svou situaci odhadnou a spolupracují, přesto, že to může být nepříjemné, a takové, kteří se mají za lišáky a čekají, že je z toho vysekám, aniž by hnuli prstem. Vy patříte k té druhé sortě. Ale prozradím vám dvě tajemství. Bez utrpení není ani vykoupení. A vy nejste chytřejší než já.“ Snímek Contratiempo ustál má vysoká očekávání a ukázal, že je dalším z řady kvalitních thrillerů ze Španělska, které už bez nadsázky začínám považovat za nefalšovanou velmoc tohoto žánru. A Oriol Paulo znovu dokázal, že umí, jak už naznačil ve filmu Tělo, rovněž kvalitní žánrovce. Contratiempo je atmosférický, napínavý, zvratový, dynamický a žádající si plnou divákovou pozornost, poněvadž možné verze „pravdy“ se kupí a je nutné držet s tvůrci krok. Závěrečný twist je sice „kapánek“ přehnaný, ovšem oproti kupříkladu některým hollywoodským „šokujícím“ pointám se drží stále v rozumných mezích. Čistě objektivně je film na 4*, ale za to, jak moc mě pohltil, tu pátou hvězdu přece jen přihodím.(14.4.2018)

• - Vlak, do kterého nastupují Adrián (Mario Casas) a Laura (Bárbara Lennie) v Bierge, je tažen elektrickou lokomotivou. Při čekání na stanici je však slyšet z lokomotivy zvukový signál (píšťala) typický pouze pro parní lokomotivy. (vojacekr)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Natáčanie filmu prebiehalo predovšetkým v Katalánsku, no aj na severovýchode Španielska v provincii Biskajsko. (MikaelSVK)