poster

Contratiempo

 • anglický

  The Invisible Guest

Thriller

Španělsko, 2016, 106 min

Režie:

Oriol Paulo

Scénář:

Oriol Paulo

Kamera:

Xavi Giménez
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • easaque
  ***

  +3* Neviditelný host měl u mě hezky našlápnuto na pořádné drama a musím říct, že jsem byl po celou dobu napnutý jak to dopadne. Nechci nic z děje prozrazovat, tak jen můžu napsat, že přehnaná překombinovanost srazila moje hodnocení o stupínek dolů. Ale rozhodně stojí za podívání a udělejte si vlastní obrázek o tom, jestli se dají následky životní chyby, nějak odstranit . [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](13.9.2017)

 • WinstonS
  *****

  Španělové umí, v poslední době jsem si jejich kinematografii hodně oblíbil. A tohle je obzvláště vydařený kousek, u něhož sice budete mít v poslední půlhodince co dělat, abyste všechny možné varianty děje a zvraty zachytili a pobrali, ale konec je famózní (byť z hlediska trestního práva jde o nepřípustný postup). Málokterý film jsem zhltnul takhle pozorně a bez dechu. Na pět hvězdiček to sice objektivně není, ale aspoň někdy budu poněkud nekritický.(10.1.2018)

 • Aljak
  *****

  Waw, ďalší vynikajúci mysteriózny thriller zo španielskej produkcie. Od nezabudnuteľného indického Drishyam (z roku 2015) som obdobne vynikajúci thriller veru dlho nevidel. Contratiempo patrilo presne k typu filmov, ktoré ma dostanú. Neustále balansovanie na hrane pravdy a lži, ktoré dokonalo menia okolnosti vývoju deju a zároveň aj vzťahu diváka k jednotlivým postavám. Aj keď v niektorých momentoch to bolo už mierne prehnané a na hrane absurdnosti, ale aj tak to celé dávalo zmysel - a v podstate viacero verzií sa počas Adrianovej "spovede" javilo potencionálne reálnych. No napokon bola pravda len jedna jediná...(8.4.2017)

 • Happens
  *****

  Film podobný snímku Tělo. Rozstříháme zločin na malé kousíčky, ty rozházíme po stole a snažíme se je pak dávat dohromady z různých perspektiv s ohledem na motivy, poházené charaktery a pomstu. Samozřejmě pomstu. Typický kvalitně propracovaný španělský thriller.(14.4.2017)

 • P1tr
  ****

  Španělská kinematografie nabízí spoustu klenotů a The Invisible Guest je jedním z nich. Jedná se o vtahující zážitek, který zvolený námět ždíme na maximum a hezky postupně a klinicky odkrývá své záměry a tajemství, což má za následek, že díky zmíněné pozvolnosti nedojde na žádné náhlé a šokující odhalení, ale to není vůbec na škodu, neboť díky tomuto postupu se dokážete do dění více vtáhnout a příběh odhalovat společně s postavami a rozuzlení pak působí přirozeněji a logičtěji. Nelze jinak, než doporučit!(4.3.2018)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo predovšetkým v Katalánsku, no aj na severovýchode Španielska v provincii Biskajsko. (MikaelSVK)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace