Dítě z Osirisu

• Austrálie The Osiris Child: Science Fiction Volume One (více)

Je doba meziplanetární kolonizace. Hamižná korporace experimentující na lidech se chystá zničit nově založená města, která obývají rodiny jejích zaměstnanců. Bývalý vojenský pilot Kane a zdravotní sestra Sy se setkávají na planetě odsouzené k zániku necelých 24 hodin před katastrofou. Oba znají děsivá tajemství Exoru a jsou si vědomi nebezpečí, ale rychlý útěk není řešením. Nejprve se musí dostat do hlavního města Osiris, kde žije Indi, Kaneova dcera. Začíná dramatický boj s časem a lidskou povahou. (Filmbox)

brasek

Priemerný sci-fi thriller s príbehom kde sa striedajú lepšie momenty so slabšími, miestami vizuálne pekné inokedy amatérske. Celkový dojem by bol lepší ak by autori paralelne rozvíjali jednotlivé sekvencie a neskákali by z jednej na druhú. Posledná tretina snímku je síce slušne akčná, lenže samotný príbeh už nebaví a neteší. ()

Pompeius

Sympatický mix Vetřelce, Šíleného Maxe a Priscilly, královny pouště. :) Scénář nijak objevný, sci-fi je to vlastně jen proto, že režiséra/scénáristu baví, kulisy by mohly být jakékoliv. Ale režisér umí vyprávět, udrží divákovu pozornost, bylo by fajn vidět, jak naloží s větším rozpočtem a košatějším příběhem. Třeba v Science Fiction Vol. 2. Spravedlivé hodnocení 3*, za snahu a s ohledem na nesmyslně shazující jiná hodnocení přidávám 4. vyvažovací. ()

RoyBatty444

B-čko s nie originálnym minimalistickým príbehom, prijateľnými hereckými výkonmi a efektami. Ale nič čo by bolo treba vidieť. ()

Miroslav.Zac

Velmi průměrný film, u kterého si neustále říkáte, že jste museli ho už někdy vidět, ale je to jen proto, že se tvůrci "inspirovali" u známých (nejen) sci-fi klasik a zakomponovali tyto inspirace do příběhu. ()

r6AndrEw

Nebylo to zlé, sem tam mne něco i příjemně překvapilo. Vcelku to ale bylo takové mdlé, obyčejné.. Znova se na to nepodívám. ()

HighInTheSky

Solidní tři hvězdy. Nic jsem od toho nečekal a kupodivu je to po dlouhý době film, který jsem nemusel protrpět do konce. Dokonce bych tento film snesl klidně i o 30min delší, což se mi nestalo ještě dýl. Bohužel je ale vidět, že se vše točí horkou jehlou a tak nejde nepřehlédnout scény, které by zasloužily víc péče a scény, které by zasloužily vymazat. Kostýmy a kulisy/CGI mě příjemně překvapily. Znovu si to nepustim, ale času sledování nelituji a to je v současný době fakt zázrak, protože kvalita filmů za poslední 15 let těžce upadla. ()