• Německo

• Kanada

Drama / Sci-Fi / Psychologický

Německo / Francie / USA / Polsko / Velká Británie, 2018, 113 min

• Vančura

Nejnudnější film pod sluncem. Zpětně si vyčítám, že jsem se mu nakonec rozhodl dát šanci, protože jsem k tomu byl původně hodně skeptický - od Claire Denis jsem viděl jen jeden film, který mě podobným způsobem nudil, a herecké duo Pattinson & Binoche jsem rovněž nikdy moc nemusel (pokud by vyznění toho filmu měla vystihnout jedna věta, mohla by znít třeba takto: High Life je film, kde Juliette Binoche chodí po kosmické lodi nesouc v dlani sperma Roberta Pattinsona - skutečně chcete kvůli tomuhle vážit cestu do kina?). Nic v tom filmu podle mě nedává smysl, lidi tam nepochopitelně umírají, táhne se to odnikud nikam, a nudí to naprosto nesnesitelně, jak je to divácky odtažité a zcela rezignující na nějaké vyprávění příběhu. Jak tam navíc Pattinson vychovává to děcko, tak mi to i přišlo strašně depresivní, ta představa opuštěného otce a malé dcery, jak letí dalekým vesmírem a otec ji učí, že nikdy nesmí jíst svoje hovno ani pít svou moč. Bože, proč někdo vůbec přivádí na svět takové filmy?!(7.7.2019)

• honajz

Podmanivá hudba i vizuál, podle mne slušná výprava. Ale co mi ten film chce vlastně říct? Od nějakých tuláků se dostaneme k jako že posedlosti za každou cenu přežít? To spolu souvisí asi jako jazz s heavy metalem. Navíc o postavách se nic moc vlastně pořádně nedozvíme kromě pár povrchních detailů a znaků, ale nic o jejich charakteru. Některé postavy jen tak zmizí z děje. Na začátku filmu máme scénu, kde se chlápek nerozpakuje z kryokomory vyházet šest kolegů, snad by i sám skočil, ale uřvané děcko, které ho dohání k šílenství, to bude chránit? Ono hodně matkám v reálu jeblo, když jejich děcko neustále dny a noci řvalo, až je vyhodily z okna - a tady chlápek popraví kolegy, div ne sebe, ale ve vztahu k děcku je klidný? By mě zajímalo, jestli paní režisérka má vlastní dítě. A kde kurnik se vzal na lodi druhý skafandr přímo dělaný na tu holku, když na začátku zbyl skafandr jen jeden? A když se doktorka odpálila sama do vesmíru, jak to, že ji na začátku vyhazoval z kryokomory? A ten konec - předsmrtná představa? Takže to celé k ničemu nevedlo a ten život sakra neochránili? Tak o čem ten film teda byl? O smrti po všech možných snahách? Nihilismus? No, tak děkuji pěkně, fakt pozitivní. Nehledě na to, že se ten film dějově táhne jak sopel z nosu.(12.5.2019)

• SaNcHeZ_cz

To co se v trailerech tváří jako docela přemýšlivé a chytré sci-fi s trochu děsivým přesahem je ve výsledku jen nezáživná pseudoartová záležitost, která si hraje na víc, než ve skutečnosti má. Někomu tahle bakelitová podoba rádoby hluboké myšlenky o lidské reprodukci a sexualitě bude po chuti, za mě je to jen jedna velká nuda, která působí lacině nejen vizuálně ale i myšlenkově. A těch pár docela atmosferických momentů a občasná slušná kamera to rozhodně nezachrání(30.4.2019)

Claire Denis má výborný cit pro vizuální estetiku a užití hudebních motivů do střihové skladby díla. Zdejšímu rozporuplnému hodnocení zde se nedivím, jedná se o věc, která si najde jen zlomek diváků, ale když dáte tomuto filosofickému scifi dílku možnost vás vtáhnout a budete se v něm topit a každý motiv si budete víc a víc užívat. Konec je pak třešničkou na dortu.(9.5.2019)

• RUSSELL

Úmorně nudné a nezáživné sci-fi drama, jenž dělá vše proto, aby diváka co nejrychleji otrávilo a vzbudilo v něm nezájem vnímat děj. Nesmyslně zvolený způsob nelineárního vyprávění, které je zde zcela kontraproduktivní a zbytečné. Ono by z toho námětu nejspíš šlo udělat něco kloudného, ale Claire Denis chtěla být za každou cenu artová a antidivácká, a proto natočila film, který docení tak akorát pár domýšlivců a stádo povýšených kritiků.(14.10.2018)