Stake Land II: The Stakelander

• USA Stake Land II (více)

Martin (Connor Paolo) je mladý muž, ktorému po smrti milovanej partnerky a dieťaťa neostáva nič iné, ako opustiť rodné mesto. Napadne mu vyhľadať svojho učiteľa (Nick Damici), legendárneho lovca upírov, aby sa spoločne pokúsili zastaviť bratstvo upírov, ktoré má nového lídra. Ten vie, na rozdiel od svojho predchodcu, útoky upírskych zombie dokonale naplánovať, a tým spôsobiť omnoho väčšie škody a straty na životoch, ako tomu bolo v nedávnej minulosti. (*CARNIFEX*)

Hernycztek

Oproti jedničce si hlavní postavy obrátily role, ten mladší teď ochraňuje většinu času toho staršího, taky že už to není ten mladej zelenáč, ale zkušený lovec. Lehčí pokles v hodnocení je kvůli tomu, že je to v podstatě to samé, co první díl. Na začátku se dozvíte, že nesmíte nikomu věřit. Pak tu opět máme ty ''krásné'' zombie upíry, vyšinuté náboženské bratrstvo, které má pod palcem královna upírů. Nesmí chybět ani lehce zaostalejší skupiny, které pro pobavení unáší zbytky přeživších a nechávají je v aréně bojovat proti jiným lidem, i upírům. Samozřejmě jak je zvykem v každé apokalypse, i na kanibalismus musí dojít. Královna za moc nestála, na to, že dokázala ovládat upíry a všichni z ní měli strach, bych si ji představoval drsnější. Sledovat se to pořád dá a ničím to neuráží. ()

dawe787

Jako fanda jedničky jsem si dvojku upřímně užíval a libilo se mi to, chápu, že za posledních 6 let přibylo spoustu jiných lepších filmů podobného či úplně jiného ražení, ale toto je poctivá přežívačka v post-apokalyptickém úpírském světě a takové já můžu. ()

Raziel_cz

Tam, kde Stake Land těží z formule "cesta je cíl" a originálních charakterů (jeden hrdina je nihlistický lovec a druhý uzavřený teenager), žene Stakelandera příběh o pomstě, který není ničím zajímavý a popravdě ani moc dobře vystavěný. Stopáž je moc krátká, aby všechny postavy, odbočky a zvraty pořádně vyzněly, a režie moc rutinní, aby překonala hranice levné televizní zábavy. Mickle dokáže diváka vtáhnout dlouhými pasážemi na jeden záběr a dynamickou kamerou a vyprávět příběh nebo vzbuzovat emoce pouze obrazem. Berk a Olsen jsou spíš statičtí, koláž Martinova putování není víc než pouhý videoklip (i když na přírodu se pořád pěkně kouká) a zemi kůlů nedokáží vykreslit tak syrově a brutálně – na čemž tedy předpokládám má podíl i diktát Syfy (většina mordů je vyřešena alespoň zčásti mimo záběr) a scénář. Mistr vyměkl a vytratila se jeho tajemná aura, Martin se otevřel, oba hláškují a vedlejší postavy přinášejí tón odlehčující humory, jež ničí ty nemnohé momenty, kdy se snímku přeci jen daří vybudovat jakousi atmosféru. Na druhou stranu, upíři pořád vypadají dobře, hudba je pořád skvělá, potěší návrat obou tří přeživších postav z minula, je tu dost akce a ke konci dojde i na pár pěkně krvavých záležitostí (v záběru). A přestože by tomu pro naplnění potenciálu chybí lepší režie a aspoň půlhodina délky, těch osmdesát minut má jeden výrazný plus, a sice že nudit se prostě nebudete. Zbytečné pokračování? Rozhodně. Ale když ho chytnete ve všední den v TV, pořád o dost lepší zábava než kriminálky na Primě. ()

1985lula

Ani zďaleka to nedosahuje kvality prvej časti. Chýba mi akákoľvek akcia, aj upíri sú až do konca držaní v úzadí. Nečakala som, že to bude nejaký zázrak, no ani to že to bude slabé ako indický čaj. ()

Likan7

Odvar celkem solidního béčka. Pryč je atmosféra a a ponuré tóny. Nastoupila jen tupá nuda aneb když něco fungovalo poprvé, nemusí to fungovat podruhé. I přes slabých 80 minut jsem se většinu silně nudil. ()

brasek

Nuž neviem... asi zbytočné pokračovanie pôvodného snímku. Snaha autorov pridať dômyselnú zápletku, ktorá vyvoláva viac akcie sa nejako zvlášť nepodarila. Príbeh miestami mierne naivný, koniec silne trápny. ()

Yamatosan

Jednička byla skvělá, dvojka je jako bambilion jiných upírovin. Není tak špatná, jak hodnotím, to má za ten kvalitativní pád oproti jedničce. ()

Chicharron

Slabší a také (naštěstí) kratší než první díl. Zápletka je podána hodně zkratkovitě, než se divák stihne sžít s postavami, tak je buď po nich anebo už je vlastně konec filmu.... Jediné zlepšení proti jedničce je ve vizuální stránce "upírů", jinak je to jen přežvykování téhož samého... ()