Máří Magdaléna

• Velká Británie Mary Magdalene (více)

Film Máří Magdaléna je autentickým a lidským portrétem jedné z nejosudovějších žen v dějinách lidstva. Biblický příběh líčí osudy Máří (Rooney Mara), mladé ženy hledající nový způsob života. Máří natolik svazují každodenní rituály, že zavrhne svou rodinu a přidá se k novému společenskému proudu, který vede charismatický Ježíš Nazaretský (Joaquin Phoenix). Brzy se stane srdcem tohoto hnutí a po Ježíšově boku se vydává na cestu, která vede do Jeruzaléma, k osudovým událostem, jež jsou základním kamenem naší civilizace. (CinemArt)

Nallymo

Strašná nuda....čerešňa na torte, Peter ako černoch, ešte mali spraviť , aby ja neviem, Ján bol teploš a chýbal mi tam ešte aziat...no a Ježiš na mňa pôsobil ako mentálne zaostalý. ()

bonovox

Kvalitný kresťanský kino film s hereckou hviezdnou dvojicou, pekným vyzuálom ak vyznením. Škoda len veľmi pomalého tempa rozprávania daného príbehu. ()

Frecerick

Po zhlédnutí letošního Jokera jsem si Joaquina Phoenixe oblíbil natolik, že jsem musel vidět další jeho počin, a i v tomhle případě si celý film ukradl pro sebe. Samotná Máří Magdaléna je spíše takové "dítě", které běhá za svým vzorem. Když na scéně zrovna není Ježíš, film na mě působil trochu utahaně a ne tak divácky atraktivně. Avšak emocionální bomba ve formě Phoenixe a ta atmosféra kolem něj zvedá laťku celého filmu a několik bodů... při scéně s Mesiášem mě až zamrazilo a Ježíšova ikonická smrt byla také pěkně provedena. Suma sumarum, kdyby se film jmenoval jinak a více se věnoval Ježíšovi, asi by to bylo znatelně lepší. I přes to jde však o slušné drama bez akce, kterou ale snad nikdo, kdo alespoň trochu zná tento příběh, v tomhle snímku neočekává. 6,5/10 ()

Elisson

Budem k vám úprimná - ak tam hľadáte fyzický vzťah medzi Máriou a Ježišom, tak nič také sa nestane...čo je škoda. Je to len taká bežná "kresťanská" zlátanina s trochu feministickými prvkami (alebo tam teda aspoň bol ten úmysel). Škoda, keby mal niekto gule, mohol to byť taký slušný a milý romantický film... ()

Prchlivec

Pro mne zatím jeden z nejlepších, nejinteligentněji natočených filmů roku. Vypadá to, že všichni jeho tvůrci i herci věděli, co dělají a proč to tak dělají. Skvělý scénář, režie, kamera, hudba, herci. A při tom nic z toho nevyčnívá, nikdo neexhibuje a dohromady to dává smysl, jaký jsem už dlouho v kině nezažil. Asi bych to ale nechtěl vidět v kině, kde kolem mne budou spoludiváci mačkat mobily a chroupat nafouknuté zrní. ()

Snow

Názov napovedá, že film sa mal primárne orientovať na životnú cestu Márie Magdalény. Bolo tomu tak asi prvú pol hodinu, kým neprišiel na scénu Ježiš a svojim príbehom neodstavil Máriu na vedľajšiu koľaj. Ani som sa nenazdal a opäť som plával v klasickom príbehu Ježiša Krista a jeho posledných dní, ktorý z hľadiska svojho spracovania nebol oproti ostatným verziám ničím výnimočný. Chýbali mi živšie dialógy, napätie a aspoň malý kúsok akcie, ktorý by zabránil tomu, aby som v kine nezaspával. Veľká nuda. Viac ako dve hviezdy tomu nedám. ()

Luciaaas2

I když jsem nevěřící, dal jsem filmu šanci a pořádně si ho užil. Konečně nějaká změna od komiksovek a dalších výplachů. Vřele doporučuji ()

Rozmarýna

Zde nadhodnocený naprosto bez invence natočený velmi nudný film. Čekala jsem, že to bude epické drama ždímající z člověka emoce. Nic takového. Film si nudně plyne a já v kině trpím. Manžel příznačně 3x v různých fázích filmu zašeptal utrpením nudou "Ježiši". Dialogů je málo, jsou nudné. Naprosto chybí dramatičnost. Vyprávění je strašně pomalé, po většinu filmu byly dlouhé záběry na to jak Rooney Mara na něco zírá nebo dlouhé záběry zdálky jak Ježíšova skupinka putuje krajinou. Ukřižování Krista je tak zkratkovitě natočené, že to vypadá jen jako okrajová záležitost filmu, nevzbudí to žádné emoce. Film je o Máří asi půl nezajímavě natočené hodiny, pak nastoupí Kristus a je to hlavně o něm, ale to nejdramatičtější většinou chybí nebo je odfláknuto. Apoštolů jsem napočítala s bídou 6 místo 12. A ještě k tomu bylo třeba nezapomenout být světový a zapojit do filmu multikulti. Svatý Petr (apoštol) je totiž černoch a pokud se dobře pamatuji i Ondřej. Hudba slabá.. Přesto, že se Phoenix snažil, Ježíš mi příšerně vadil. Dožil se 33 let, Phoenixovi je v době, kdy ten film natočil 43 let, ale vypadá tam na 50 a dost přibral. Ježíš je obvykle zobrazován jako štíhlý mladý čistě upravený muž. Phoenix měl mastné vlasy, hnusné neupravené vousy, oblečení jak špinavé, štíhlý rozhodně není. Vypadal jak bezdomovec. Když uzdravoval Lazara, lezla Ježíšovi po ruce moucha a jedna i po Lazarovi. Tu scénu snad mohli přetočit a mouchy odehnat. Rooney Mara na začátku filmu nahodila jeden výraz a ten si držela až do konce. Ostatně neměla co hrát. Byla jsem na tom hned druhý den, kdy se to začalo promítat a ve velkém sále multikina nás v 19 hodin bylo přesně 18. Myslím, že o kvalitě filmu to vypovídá. A protože mám ráda biblické příběhy, jdu si pustit The Bible. ()

kojot.name

První dojmy: 1) Bezesporu zajímavá interpretace evangelijního příběhu, místy odvážná - není například známo, že by Ježíš křtil nebo že by byl Janem Křtitelem pomazán za Mesiáše. Na druhou stranu žádný zdroj netvrdí, že by to tak nebylo. Navíc, pokud jde o nějakou pravost, už i biblické texty samotné jsou interpretacemi... Stejně tak interpretace Jidáše je zajímavá a v lecčems nová. Zdá se, že učedníci věděli z Ježíšovy zvěsti míň, než by historicky asi měli, ale i zde je prostor pro interpretaci. Pokud jde o samotnou Marii z Magdaly, tak o té nevíme nic jiného, než že někdo takový existoval, takže jakákoli smysluplná interpretace je OK. Vyčítat filmu, který se jmenuje Máří Magdaléna, že věnuje enormní pozornost postavě, o níž víme jen to, že existovala, by pochopitelně bylo absurdní. Celý ten ženský pohled na věc a důraz na roli ženy (nejen) ve starověké společnosti je vcelku nosný. Ještě se nad ním hlouběji zamyslím později, pokud se dokopu k napsání recenze. Ježíš možná nemusel být až tak moc tichý a místy působící až ufňukaně, ale whatever. Pořád tam ta síla byla. Líbila se mi přítomnost/nepřítomnost Římanů. Přestože se tam Říman objevil jen v jediném záběru, jejich všudypřítomnost byla podtónem celého snímku. 2) Úspornost dialogů, spousta vynechávek toho, co je zřejmé a v našem kulturním okruhu notoricky známé, to vše dobře zdůvodněno tím, co mohla a co nemohla hlavní hrdinka vidět. Chytré. Oceňuji. 3) Vynikající práce s kamerou - hloubka ostrosti soustřeďující pohled na to, co je podstatné, brilantní zvládnutí davových scén, vyvolávajících tu správnou úzkost. Je poznat, že režisér začal u reklam. Také barevnost filmu byla velice zajímavá, navozující takový správný melancholický pocit. 4) Proč to Bože můj muselo být tak strašně dlouhé? Doslova utahané. Režisér byl patrně natolik uchvácen tím zdařilým vizuálem, že zapomněl, že i střih má cosi do sebe.Takto ten film uspával. Nejslabší stránka celého snímku. --- Shrnuto: Jste-li připraveni na dvě hodiny vcelku zajímavého rozjímání o evangelijních tématech ve velmi pomalém tempu, je to film pro vás. ()

robbez

Podobně silný a hluboký dojem mám snad jen z filmu Poslední pokušení Krista. Tady to ale bylo mnohem více civilní a prosté. Mám dojem, že nějak tak se to skutečně mohlo odehrát. Rooney i Joaquin působí neskutečně opravdově a věrohodně. ()

Mistr119

Váhám mezi 4-5*... :-\ Nakonec teda dávám 4 a uvidíme, jestli se při opětovném shlédnutí hodnocení nezmění... Film má obrovskou duchovní hodnotu a prvky smilování, Kristus je zde vykreslený spíš jako osvícený filozof než jako Bůh, ačkoliv k ateistickému pojetí Krista potom úplně nesedí vzkříšení Lazara (léčitelství se teoreticky dá zdůvodnit Reiki technikou a zákonem sugesce a sebeléčby). Na druhou stranu bylo iritující, že celou dobu bylo kolem Krista ne 12, ale jen 8 apoštolů a místy byl film filmařsky mrtvý... :-/ Ke cti bylo, že spousta věcí jako poslední večeře nebo Getsemany, Jidášův polibek a vše tady bylo jen naznačeno, ale celkově to bylo takové němé... :-/ ()

Capri2016

Tento film ma sklamal. Dávam mu priemerné hodnotenie, lebo mám z neho pocity ako na hojdačke. Výborný herecký výkon môjho obľúbeného herca "Joaquina Phoenixa" v úlohe Ježiša, dobré výkony Chiwetela Ejiofora v úlohe Petra a Tahara Rahima v úlohe Judáša. Príbeh Márii Magdalény v rodine, keď sa nechcela vydať, čo bolo proti zaužívaným zvyklostiam sa mi páčil. Ale od momentu kedy Mária Magdaléna stretla Ježisa sa tento príbeh, ako ho rozpovedal a nakrútil režisér Garth Davis, začína rútiť. Rooney Mara hrá skoro duchom neprítomná, ako keby opantaná s vypúlenými očami. Proste takto podľa mňa nevyzerá obdiv, viera ani láska.... Tiež scenár vypichol iba niekoľko obrazov zo života Krista a navrhoval, že Mária Magdaléna bola skala na ktorej Ježiš postavil svoju cirkev, čiže, že ona nahradila v úlohe apoštola Petra... Keď už chcel scenárista vyvolať polemiku, mal to urobiť ako napríklad vo filme "Posledné pokušenie Krista", ale v tomto filme bolo všetko iba v náznakoch, politicky korektné, proste typická americká melodráma. A to je na príbeh o Ježišovi a Márii Magdaléne predsa len trochu málo. Keby vo filme neboli také dobré filmové výkony 3 hlavných mužských predstaviteľov, dala by som iba **. ()

damatuza

Zatiaľ druhý film (1. bol Pozemšťan- The man from Earth) na tému okolo Ježiša, ktorý som vôbec dokázala dopozerať. Odporúčam najmä ľuďom, ktorí nie sú ochotní veriť slepo všetkému, čo sa ľuďom predkladá odjakživa ako pravda. ()

Kamil111

Logika u těchto příběhů jde přirozeně stranou, ale emocí, jež by je měly nahradit, se zde nedostává. Příliš chladné, nezáživné a umělé. ()

Artin

Magdalene jako emancipovana feministka, vyprostivši se z jha bílého patriarchátu. Černý Petr - svatý Petr, Jidáš jako naivní mamlas, který to myslel dobře. Ježíš Kristus zobrazen v podobě plačtivého podivína. Na druhou stranu je však nutné ocenit, že ve filmu neznásilňuje například malé chlapce, nebo muslimky. Pokud si lze z tohoto zpodobnění boha něco odnést (okénko pro lidově-demokratické soudruhy), tak to, že milosrdenství, odpuštění a štědrost jsou vnitřními ctnostmi člověka. Tyto ctnosti nalézá dobrý člověk v sobě, na výzvu Boží. Není k nim nucen na základě nároků aktivistických minorit a samozvaných dobroserů, kteří budují "nebe" na zemi a za boha považují sami sebe. ()

Vozy

Pocity poněkud rozporuplné. Herci skvělí, Phoenix snad nejlepší Ježíš, co jsem kdy viděl, ale jinak je to takové plytké, nemastné, neslané. Škoda ()

Troniq

Rozpálené večerní svahy byly krásné, šum suché trávy na dosah, kamera úžasná a roadtrip do Jeruzaléma plný kázání nenásilně ubíhal, za hereckého koncertu Mary a Phoenixe. Dobře uchopit tenhle příběh dá kuráž a Davis se s tím popasoval hodně dobře. Vlastně, nevím proč nedám za 5...možná, že se to ve své jemná a čisté kráse moc rychle rozplynulo... ()

elEStet odpad!

Jezismaria, cele zle, cele zle. Absolutne zle. Na amatersky film tinedzerov mozno by sa to ako tak dalo, ale preboha to nikto nevidi ze to je zle? Tak neskutocne hlupucke a prostucke a prvoplanove. vsetko zle.... To preco ovecky vyhlasia ze aj ked to bolo zle ze to je dobre to chapem, ale... ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson