Sseulsseulhago charanhasindoggaebi

• Jižní Korea 쓸쓸하고 찬란하神-도깨비 (více)

Epizody(16)

Kim Shin (Yoo Gong) byl uznávaným generálem, ale po své smrti se z něho stal nesmrtelný dokkaebi neboli goblin. Z nesmrtelnosti ho může vysvobodit pouze lidská nevěsta, která uvidí meč, jenž ho protíná, a dokáže ho vytáhnout. V současné době s ním bydlí Yoo Duk Hwa (Seong-jae Yook), vnuk jeho oddaného sluhy, který pronajme pokoj cizinci, jímž není nikdo jiný než smrtka Wang Yeo. Wang Yeo již dlouhá léta pátrá po jedné ztracené duši po dívce Ji Eun Tak (Go-eun Kim), která se nikdy neměla narodit, ale díky pomoci Kim Shina, který zachránil její těhotnou matku, se změnil i její osud. (andiek05)

Recenze uživatele RoseThrone k tomuto seriálu (1)

Sseulsseulhago charanhasindoggaebi (2016)

Vzhledem k tomu, že se právě v Koreji nacházím, tak jsem si řekla, že mrknu na to, co tady všechny pobláznilo. No můžu říct, že při první půlce prvního dílu jsem si myslela, že se všichni zbláznili a vidí něčím jiným, než očima. Však herecké výkony byli méně než průměrné, děj šel úplně mimo mne a vizuální efekty byli fakt k smíchu. Druhá půlka dílu už byla snesitelná a tak jsem se rozhodla, že než to vypnu tak mrknu na začátek druhého dílu.. No a od toho okamžiku jsem v tom byla až po uši. Postavy, které mi na začátku tak vadili jsem si zamilovala ze všeho nejvíc. V každém dílu jsem s nimi plakala a smála. Ano, spousta míst v epizodách je jen dějová vata, ale nakonec je to právě ona na kterou tak ráda vzpomínám. Scénář možná není žádné veledílo a má spoustu slabých míst. Rozhodně to nemůžu pasovat na nejlepší seriál kvalitou, která se skrývá v jiných seriálech. Ale jestli něco tenhle seriál má, tak neuvěřitelnou sílu v divákovi vyvolat emoce. Na tenhle emoční 16-ti dílný zážitek budu vzpomínat ještě dlouho. ()