Sseulsseulhago charanhasindoggaebi (TV seriál)

• Jižní Korea

The Lonely And Great God - Goblin

(neoficiální název)

Romantický / Drama / Fantasy / Komedie

Jižní Korea, 2016, 16x60+3x90 min

Začnu tím, že navážu na předchozí komentáře - Možná je pravda, že příběh není zrovna nejsilnější stránkou Goblina (i když mě vyhovoval), ale zbytek už byl naprosto skvělý, takže zbytek komentáře bude převážně samá chvála... Hlavní důvod, proč hodnotím takto vysoko, jsou skvělé charaktery a hlavně jejich vzájemné vztahy. Jejich vzájemná interakce obsahovala vše, co bych si mohl přát. Nejednou jsou byl dojat a nebo se smíchy div neválel po zemi. Dále pak hudba... OST k tomuto seriálu se neskutečně povedlo. Od úvodního intra až po instrumentální skladby, vše se skvěle poslouchá a přesně to pasuje do seriálu. A samotné provedení, prostředí, ve kterém se natáčelo, atd. je tak krásné, že by to možná měli zakázat... :-D Z tohohle komentáře, který opravdu nešetří superlativy, jste asi poznali, že se mi Goblin opravdu líbil, a ani lehce klišé zakončení mi názor nezměnilo. - 100 %(26.1.2017)

Jak již bylo zmíněno, Goblin je děsně nevyvážený seriál. Člověk se dívá a dívá a nemá pocit, že by se seriál někam posouval, natož jeho postavy. Přesto pokud bychom to brali jako žánr „ze života“, tak by to třeba i fungovalo, ale to by se to nesmělo jmenovat Goblin. Něco se nakousne, pak se k tomu nevrátí, občas se něco vytáhne, pak některé věci nedodržují to, co bylo řečeno. Prostě má to své mouchy, kvůli kterým bych se nedivila, kdyby to někdo zahodil. Na druhou stranu jestliže si odmyslíme, že hlavní hrdina a hrdinka mají něco společného s nadpřirozenem, tak se z toho stává velmi milá vztahovka, nejen mezi hrdinkou a jejím nastávajícím (kde nedochází k žádnému x-úhelníku, ale opravdu se příběh soustředí jen vývoj jejich vztahu), ale i mezi chlapi, co spolu musí bydlet – s nimi je legrace a divák se s nimi prokousává až k přátelství. Do třináctého dílu jsem přemýšlela, že bych tomu dala vyšší hodnocení, ale ty poslední tři díly... proč?! SPOILER Nejenže dojde ke ztrátě paměti, ale pak mu ještě po jeho návratu umře?! A on pak musí ještě 30 let čekat, než ji zase dostane? Copak nebyl potrestán dost? Upřímně tenhle systém trestů a zásluh nechápu, protože očividně pro každého funguje jinak. Což mi přišlo velmi nespravedlivé a podkopalo to vše, co nám bylo do 13. dílu servírováno. Velké zklamání. KONEC SPOILERU Neuvěřitelně nevyrovnaný seriál. Chvíli se člověk málem unudí k smrti, hned na to se těší z roztomilosti hrdinky a užívá si, kam to všechno směřuje, aby po tomhle nadšení přišla zase nějaká sprcha. Herečku In-Na Yoo mám moc ráda, ale moc jsem nepochopila, jaká byla její role celém v tom marastu, absolutně nevyužitá, velmi zbytečná. Vedoucí restaurace klidně mohl zastát někdo „bez minulosti“. Stále jsem z celého počinu na rozpacích. Doporučila bych to asi fanouškům těch pěti, co se tam objevují nejvíce (Yoo Gong, Dong-wook Lee, In-na Yoo, Go-eun Kim, Seong-jae Yook). Každopádně lepší než The Legend of The Blue Sea. Přeloženo(23.1.2017)

som na 12. casti a zatial som sa nenudila, super!!... po zhliadnuti vsetkych epizod zostavam na 5* bez najmensieho problemu... fantasticke herecke vykony, vyborny scenar, vyborna hudba, bez typickych pretahovacich zalezitosti (ok, ok, obcas sa to trocha natahovalo, ale pol minuty sa da zvladnut :)), vyborny koniec, paci sa mi aj to vysvetlenie, ako sa stat grim reaperom, proste bomba... jedina vytka ***MALY SPOILER / kde je airbag???***(8.5.2017)

Tak tohle bylo zklamání na kvadrát. Kdybych byla doma, tak seriál pravděpodobně vůbec nedokoukám. Nebo přetáčím, i když to nemám ve zvyku. Tolik vaty, flasbacků a dialogů jak v mateřské školce jsem už hodně dlouho neviděla. Díky tomu má seriál totálně přepálenou stopáž (málokdy jde díl pod 75 minut) a přitom se v něm prakticky nic neděje. Podstatné se po zmateném první díle dozvíte relativně brzy a pak už jenom sledujete hlavní hrdiny, mezi kterými je minimální (spíš žádná) chemie, jak se dohadují jestli jo, nebo jestli ne. Vedlejší hrdinku, jak zírá z okna a buď se něčím cpe, nebo do sebe lije soju. A goblina se smrťákem, kteří jsou ze začátku jediným světlem v tunelu, které ovšem časem zhasne. Tím spíš, že se začnou cpát antidepresivy, což je sice originální, ale u mě se to míjelo účinkem. Nuda, nuda, nuda. Tři hvězdy dávám jenom za to, že jsem to vůbec dokoukala. Jinak by byly dvě. Takhle si fantasy opravdu nepředstavuju.(6.7.2018)

Skončil první díl a hodnotící myšlenka žádná, skončil sedmý díl a skoro nevím co si mám myslet i teď. Cítím jako bych prožíval nekonečné Dejavu, jelikož se děj a vývoj postav téměř nikam nehne. Jediné co mi nepřijde u Goblina jako ztráta času, tak role In-Na Yoo. Něčím mě zaujala a určitě chci vědět jak dopadne. Nicméně se k tomu dostanu jen jedním způsobem a to tím, že si od osmého dílu překlikám na scény, kde se nachází ona. Jak občas dodávám, není to vyloženě špatné, jen mě to nezaujalo a nedokázal jsem si k tomu najít cestu.(12.1.2017)

• - Seriál se vysílal na kabelové televizi a s celonárodní sledovaností posledního dílu 18,680 % se Goblin stal v roce 2017 druhým nejsledovanějším seriálem v historii všech kabelových televizí. (Roby)

• - Natáčení seriálu začalo v září roku 2016. Scény, odehrávající se v Kanadském Quebecu, začaly Yoo Gong a Kim Go Eun natáčet 5. října 2016. (Roby)

• - Spoiler: Kim Go Eun v magazínu Marie Claire prozradila, která scéna v Goblinovi je její nejpamátnější. Je to scéna, kdy se postava Kim Go Eun a Yoo Gonga spolu v Kanadě znovu potkají po devíti letech odloučení. (Roby)