poster

Sseulsseulhago charanhasindoggaebi (TV seriál)

 • Jižní Korea

  쓸쓸하고 찬란하神-도깨비

 • anglický

  Goblin

 • anglický

  The Lonely, Shining Goblin

 • anglický

  Guardian: The Lonely And Great God

 • anglický

  The Lonely And Great God - Goblin

  (neoficiální název)

Romantický / Drama / Fantasy / Komedie

Jižní Korea, 2016, 16x60+3x90 min

 • skretik
  *****

  som na 12. casti a zatial som sa nenudila, super!!... po zhliadnuti vsetkych epizod zostavam na 5* bez najmensieho problemu... fantasticke herecke vykony, vyborny scenar, vyborna hudba, bez typickych pretahovacich zalezitosti (ok, ok, obcas sa to trocha natahovalo, ale pol minuty sa da zvladnut :)), vyborny koniec, paci sa mi aj to vysvetlenie, ako sa stat grim reaperom, proste bomba... jedina vytka ***MALY SPOILER / kde je airbag???***(8.5.2017)

 • kubka4
  *****

  Začnu tím, že navážu na předchozí komentáře - Možná je pravda, že příběh není zrovna nejsilnější stránkou Goblina (i když mě vyhovoval), ale zbytek už byl naprosto skvělý, takže zbytek komentáře bude převážně samá chvála... Hlavní důvod, proč hodnotím takto vysoko, jsou skvělé charaktery a hlavně jejich vzájemné vztahy. Jejich vzájemná interakce obsahovala vše, co bych si mohl přát. Nejednou jsou byl dojat a nebo se smíchy div neválel po zemi. Dále pak hudba... OST k tomuto seriálu se neskutečně povedlo. Od úvodního intra až po instrumentální skladby, vše se skvěle poslouchá a přesně to pasuje do seriálu. A samotné provedení, prostředí, ve kterém se natáčelo, atd. je tak krásné, že by to možná měli zakázat... :-D Z tohohle komentáře, který opravdu nešetří superlativy, jste asi poznali, že se mi Goblin opravdu líbil, a ani lehce klišé zakončení mi názor nezměnilo. - 100 %(26.1.2017)

 • ChArLeNe
  ****

  Nádherná cinematografia, bromance, Gong Yoo, postavy the Grim Reaper a Sunny, soundtrack, kpop referencie, to sú veľké pozitíva Goblin. No hlavný pár sa k sebe absolútne nehodí, nie je medzi nimi žiadna chémia (narozdiel od Gong Yoo-ovej polovičky v Coffee Prince). Naviac Eun-Tak svojim správaním zo seba robí oveľa mladšie decko než je v príbehu. Tiež sa mi nepáči jej lipnutie na materiálnych veciach, prijímanie free gifts absolútne bez hanby. Jej postava je najhoršia v celom seriály. Navyše, po pozretí Eungyo jej tú nevinnosť ťažko veriť. Asi preto do seriálu dali aj iné páry, ktorým môžeme fandiť, kebyže sa niekomu nepáčil ten hlavný. Príbeh samotný je veľmi rozťahaný, často sa nič nedeje, čiže ak chce človek poriadny príbeh tak toto nie je to pravé a lepšie urobí ak bude pretáčať, no ja som sa rada ponorila do fantasy sveta, obdivovala cinematografiu, a relaxovala. Je to perfektný odpočinok hlavne počas zimného obdobia.(20.1.2019)

 • Zíza
  ***

  Jak již bylo zmíněno, Goblin je děsně nevyvážený seriál. Člověk se dívá a dívá a nemá pocit, že by se seriál někam posouval, natož jeho postavy. Přesto pokud bychom to brali jako žánr „ze života“, tak by to třeba i fungovalo, ale to by se to nesmělo jmenovat Goblin. Něco se nakousne, pak se k tomu nevrátí, občas se něco vytáhne, pak některé věci nedodržují to, co bylo řečeno. Prostě má to své mouchy, kvůli kterým bych se nedivila, kdyby to někdo zahodil. Na druhou stranu jestliže si odmyslíme, že hlavní hrdina a hrdinka mají něco společného s nadpřirozenem, tak se z toho stává velmi milá vztahovka, nejen mezi hrdinkou a jejím nastávajícím (kde nedochází k žádnému x-úhelníku, ale opravdu se příběh soustředí jen vývoj jejich vztahu), ale i mezi chlapi, co spolu musí bydlet – s nimi je legrace a divák se s nimi prokousává až k přátelství. Do třináctého dílu jsem přemýšlela, že bych tomu dala vyšší hodnocení, ale ty poslední tři díly... proč?! SPOILER Nejenže dojde ke ztrátě paměti, ale pak mu ještě po jeho návratu umře?! A on pak musí ještě 30 let čekat, než ji zase dostane? Copak nebyl potrestán dost? Upřímně tenhle systém trestů a zásluh nechápu, protože očividně pro každého funguje jinak. Což mi přišlo velmi nespravedlivé a podkopalo to vše, co nám bylo do 13. dílu servírováno. Velké zklamání. KONEC SPOILERU Neuvěřitelně nevyrovnaný seriál. Chvíli se člověk málem unudí k smrti, hned na to se těší z roztomilosti hrdinky a užívá si, kam to všechno směřuje, aby po tomhle nadšení přišla zase nějaká sprcha. Herečku In-Na Yoo mám moc ráda, ale moc jsem nepochopila, jaká byla její role celém v tom marastu, absolutně nevyužitá, velmi zbytečná. Vedoucí restaurace klidně mohl zastát někdo „bez minulosti“. Stále jsem z celého počinu na rozpacích. Doporučila bych to asi fanouškům těch pěti, co se tam objevují nejvíce (Yoo Gong, Dong-wook Lee, In-na Yoo, Go-eun Kim, Seong-jae Yook). Každopádně lepší než The Legend of The Blue Sea. Přeloženo(23.1.2017)

 • Roby
  *****

  Možná by se to mohlo jmenovat „Stalker“ nebo „Plačící smrtka“ protože oba názvy by perfektně seděly. Jde vidět, že když je rozpočet, tak to jde jak po másle, ať už to jsou speciální efekty, které byly nejlepší jaké jsem do teď v jakékoliv doramě, kdy viděl nebo hvězdní a drazí herci, kteří neberou zrovna malé peníze za jednu epizodu, či scénář, který se vyvaroval typickým klišé leč místy příliš poetický, ale to mi zase až tak nevadilo. Dorama je výrazně melancholická skoro bych řekl nudně zajímavá. Celý seriál se nese ve vážném duchu s občasnými prvky humoru, který tam perfektně sednul. Například dětinské chování Goblina nebo společné soužití Goblina se smrtkou nemělo chybu. Velmi povedený seriál.(4.2.2019)

 • - Spoiler: Kim Go Eun v magazínu Marie Claire prozradila, která scéna v Goblinovi je její nejpamátnější. Je to scéna, kdy se postava Kim Go Eun a Yoo Gonga spolu v Kanadě znovu potkají po devíti letech odloučení. (Roby)

 • - V 7. epizodě 1. série hlavního hrdinu v podání Yoo Gonga v kině k smrti vyděsí zombie film, na který šel s hlavní hrdinkou. Jedná se o film Vlak do Pusanu (2016), ve kterém ztvárnil hlavní roli právě Yoo Gong. (Roby)

 • - Seriál se vysílal na kabelové televizi a s celonárodní sledovaností posledního dílu 18,680 % se Goblin stal v roce 2017 druhým nejsledovanějším seriálem v historii všech kabelových televizí. (Roby)