Sseulsseulhago charanhasindoggaebi (TV seriál)

• Jižní Korea

The Lonely And Great God - Goblin

(neoficiální název)

Romantický / Drama / Fantasy / Komedie

Jižní Korea, 2016, 16x60+3x90 min

Možná by se to mohlo jmenovat „Stalker“ nebo „Plačící smrtka“ protože oba názvy by perfektně seděly. Jde vidět, že když je rozpočet, tak to jde jak po másle, ať už to jsou speciální efekty, které byly nejlepší jaké jsem do teď v jakékoliv doramě, kdy viděl nebo hvězdní a drazí herci, kteří neberou zrovna malé peníze za jednu epizodu, či scénář, který se vyvaroval typickým klišé leč místy příliš poetický, ale to mi zase až tak nevadilo. Dorama je výrazně melancholická skoro bych řekl nudně zajímavá. Celý seriál se nese ve vážném duchu s občasnými prvky humoru, který tam perfektně sednul. Například dětinské chování Goblina nebo společné soužití Goblina se smrtkou nemělo chybu. Velmi povedený seriál.(4.2.2019)

Tak tohle bylo zklamání na kvadrát. Kdybych byla doma, tak seriál pravděpodobně vůbec nedokoukám. Nebo přetáčím, i když to nemám ve zvyku. Tolik vaty, flasbacků a dialogů jak v mateřské školce jsem už hodně dlouho neviděla. Díky tomu má seriál totálně přepálenou stopáž (málokdy jde díl pod 75 minut) a přitom se v něm prakticky nic neděje. Podstatné se po zmateném první díle dozvíte relativně brzy a pak už jenom sledujete hlavní hrdiny, mezi kterými je minimální (spíš žádná) chemie, jak se dohadují jestli jo, nebo jestli ne. Vedlejší hrdinku, jak zírá z okna a buď se něčím cpe, nebo do sebe lije soju. A goblina se smrťákem, kteří jsou ze začátku jediným světlem v tunelu, které ovšem časem zhasne. Tím spíš, že se začnou cpát antidepresivy, což je sice originální, ale u mě se to míjelo účinkem. Nuda, nuda, nuda. Tři hvězdy dávám jenom za to, že jsem to vůbec dokoukala. Jinak by byly dvě. Takhle si fantasy opravdu nepředstavuju.(6.7.2018)

Jak již bylo zmíněno, Goblin je děsně nevyvážený seriál. Člověk se dívá a dívá a nemá pocit, že by se seriál někam posouval, natož jeho postavy. Přesto pokud bychom to brali jako žánr „ze života“, tak by to třeba i fungovalo, ale to by se to nesmělo jmenovat Goblin. Něco se nakousne, pak se k tomu nevrátí, občas se něco vytáhne, pak některé věci nedodržují to, co bylo řečeno. Prostě má to své mouchy, kvůli kterým bych se nedivila, kdyby to někdo zahodil. Na druhou stranu jestliže si odmyslíme, že hlavní hrdina a hrdinka mají něco společného s nadpřirozenem, tak se z toho stává velmi milá vztahovka, nejen mezi hrdinkou a jejím nastávajícím (kde nedochází k žádnému x-úhelníku, ale opravdu se příběh soustředí jen vývoj jejich vztahu), ale i mezi chlapi, co spolu musí bydlet – s nimi je legrace a divák se s nimi prokousává až k přátelství. Do třináctého dílu jsem přemýšlela, že bych tomu dala vyšší hodnocení, ale ty poslední tři díly... proč?! SPOILER Nejenže dojde ke ztrátě paměti, ale pak mu ještě po jeho návratu umře?! A on pak musí ještě 30 let čekat, než ji zase dostane? Copak nebyl potrestán dost? Upřímně tenhle systém trestů a zásluh nechápu, protože očividně pro každého funguje jinak. Což mi přišlo velmi nespravedlivé a podkopalo to vše, co nám bylo do 13. dílu servírováno. Velké zklamání. KONEC SPOILERU Neuvěřitelně nevyrovnaný seriál. Chvíli se člověk málem unudí k smrti, hned na to se těší z roztomilosti hrdinky a užívá si, kam to všechno směřuje, aby po tomhle nadšení přišla zase nějaká sprcha. Herečku In-Na Yoo mám moc ráda, ale moc jsem nepochopila, jaká byla její role celém v tom marastu, absolutně nevyužitá, velmi zbytečná. Vedoucí restaurace klidně mohl zastát někdo „bez minulosti“. Stále jsem z celého počinu na rozpacích. Doporučila bych to asi fanouškům těch pěti, co se tam objevují nejvíce (Yoo Gong, Dong-wook Lee, In-na Yoo, Go-eun Kim, Seong-jae Yook). Každopádně lepší než The Legend of The Blue Sea. Přeloženo(23.1.2017)

Normálně koukám zásadně a především hlavně po herečkách .. ty ovlivňují téměř vždy mé hodnocení zcela zásadním způsobem .. nejinak tomu bylo i tady - až do okamžiku, kdy jsem s překvapením zjistil, že se mi líbí i ty vtipné, ryze pánské party (samozřejmě i ty romantické) ... Prostě Ji Eun-Tak /skvělá Kim Go-Eun/ .. Kim Shin .. Grim Reaper .. Sunny .. Yoo Duk-Hwa - všichni si mě získali ... Moc hezký příběh .. zajímavý námět .. hudba = dávám plný počet.(22.3.2017)

Podle mě má Goblin všechno, co potřebuje k tomu, aby to byl víc než dobrý seriál. Hluboký příběh, atmosféru, pěkný soundtrack, dvě krásné love story a jako bonus vztah mezi dvěma trochu dětinskými chlapy, kteří se nesnáší a zbožňují zároveň. Byla bych nekriticky nadšená a zamilovaná, nebýt toho zbytečně komplikovaného konce. Upřímně, nikdy jsem nepochopila, proč mají Korejci takovou zálibu v dlouhém čekání na někoho. A tady toho bylo až moc. Silné 4*(6.8.2018)

• - Spoiler: Kim Go Eun v magazínu Marie Claire prozradila, která scéna v Goblinovi je její nejpamátnější. Je to scéna, kdy se postava Kim Go Eun a Yoo Gonga spolu v Kanadě znovu potkají po devíti letech odloučení. (Roby)

• - Seriál se vysílal na kabelové televizi a s celonárodní sledovaností posledního dílu 18,680 % se Goblin stal v roce 2017 druhým nejsledovanějším seriálem v historii všech kabelových televizí. (Roby)

• - Natáčení seriálu začalo v září roku 2016. Scény, odehrávající se v Kanadském Quebecu, začaly Yoo Gong a Kim Go Eun natáčet 5. října 2016. (Roby)