Reklama

Reklama

Sseulsseulhago charanhasindoggaebi

(seriál)
  • Jižní Korea 쓸쓸하고 찬란하神-도깨비 (více)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Kim Shin (Yoo Gong) byl uznávaným generálem, ale po své smrti se z něho stal nesmrtelný dokkaebi neboli goblin. Z nesmrtelnosti ho může vysvobodit pouze lidská nevěsta, která uvidí meč, jenž ho protíná, a dokáže ho vytáhnout. V současné době s ním bydlí Yoo Duk Hwa (Seong-jae Yook), vnuk jeho oddaného sluhy, který pronajme pokoj cizinci, jímž není nikdo jiný než smrtka Wang Yeo. Wang Yeo již dlouhá léta pátrá po jedné ztracené duši po dívce Ji Eun Tak (Go-eun Kim), která se nikdy neměla narodit, ale díky pomoci Kim Shina, který zachránil její těhotnou matku, se změnil i její osud. (andiek05)

(více)

Recenze (33)

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Komentář jsem si nechával na hodně dlouho. Hodně dobré, zajímavé a poslední tři epizody mi zas až tak nevadily. Pokud se nad něčím pozastavuji, tak nad názvem Goblin, protože se originálně jedná o mýtickou bytost, která nemá náš ekvivalent a goblin je označení poněkud zjednodušujíci. ■ Poslouchám dokolečka https://m.youtube.com/watch?v=lfUayTAeeN8 ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Jak již bylo zmíněno, Goblin je děsně nevyvážený seriál. Člověk se dívá a dívá a nemá pocit, že by se seriál někam posouval, natož jeho postavy. Přesto pokud bychom to brali jako žánr „ze života“, tak by to třeba i fungovalo, ale to by se to nesmělo jmenovat Goblin. Něco se nakousne, pak se k tomu nevrátí, občas se něco vytáhne, pak některé věci nedodržují to, co bylo řečeno. Prostě má to své mouchy, kvůli kterým bych se nedivila, kdyby to někdo zahodil. Na druhou stranu jestliže si odmyslíme, že hlavní hrdina a hrdinka mají něco společného s nadpřirozenem, tak se z toho stává velmi milá vztahovka, nejen mezi hrdinkou a jejím nastávajícím (kde nedochází k žádnému x-úhelníku, ale opravdu se příběh soustředí jen vývoj jejich vztahu), ale i mezi chlapi, co spolu musí bydlet – s nimi je legrace a divák se s nimi prokousává až k přátelství. Do třináctého dílu jsem přemýšlela, že bych tomu dala vyšší hodnocení, ale ty poslední tři díly... proč?! SPOILER Nejenže dojde ke ztrátě paměti, ale pak mu ještě po jeho návratu umře?! A on pak musí ještě 30 let čekat, než ji zase dostane? Copak nebyl potrestán dost? Upřímně tenhle systém trestů a zásluh nechápu, protože očividně pro každého funguje jinak. Což mi přišlo velmi nespravedlivé a podkopalo to vše, co nám bylo do 13. dílu servírováno. Velké zklamání. KONEC SPOILERU Neuvěřitelně nevyrovnaný seriál. Chvíli se člověk málem unudí k smrti, hned na to se těší z roztomilosti hrdinky a užívá si, kam to všechno směřuje, aby po tomhle nadšení přišla zase nějaká sprcha. Herečku In-Na Yoo mám moc ráda, ale moc jsem nepochopila, jaká byla její role celém v tom marastu, absolutně nevyužitá, velmi zbytečná. Vedoucí restaurace klidně mohl zastát někdo „bez minulosti“. Stále jsem z celého počinu na rozpacích. Doporučila bych to asi fanouškům těch pěti, co se tam objevují nejvíce (Yoo Gong, Dong-wook Lee, In-na Yoo, Go-eun Kim, Seong-jae Yook). Každopádně lepší než The Legend of The Blue Sea. Přeloženo ()

Reklama

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Podle mě má Goblin všechno, co potřebuje k tomu, aby to byl víc než dobrý seriál. Hluboký příběh, atmosféru, pěkný soundtrack, dvě krásné love story a jako bonus vztah mezi dvěma trochu dětinskými chlapy, kteří se nesnáší a zbožňují zároveň. Byla bych nekriticky nadšená a zamilovaná, nebýt toho zbytečně komplikovaného konce. Upřímně, nikdy jsem nepochopila, proč mají Korejci takovou zálibu v dlouhém čekání na někoho. A tady toho bylo až moc. Silné 4* ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Tak tohle bylo zklamání na kvadrát. Kdybych byla doma, tak seriál pravděpodobně vůbec nedokoukám. Nebo přetáčím, i když to nemám ve zvyku. Tolik vaty, flasbacků a dialogů jak v mateřské školce jsem už hodně dlouho neviděla. Díky tomu má seriál totálně přepálenou stopáž (málokdy jde díl pod 75 minut) a přitom se v něm prakticky nic neděje. Podstatné se po zmateném první díle dozvíte relativně brzy a pak už jenom sledujete hlavní hrdiny, mezi kterými je minimální (spíš žádná) chemie, jak se dohadují jestli jo, nebo jestli ne. Vedlejší hrdinku, jak zírá z okna a buď se něčím cpe, nebo do sebe lije soju. A goblina se smrťákem, kteří jsou ze začátku jediným světlem v tunelu, které ovšem časem zhasne. Tím spíš, že se začnou cpát antidepresivy, což je sice originální, ale u mě se to míjelo účinkem. Nuda, nuda, nuda. Tři hvězdy dávám jenom za to, že jsem to vůbec dokoukala. Jinak by byly dvě. Takhle si fantasy opravdu nepředstavuju. ()

Sinecod 

všechny recenze uživatele

Je mi to moc líto, ale jenom dvě hvězdy. Strašně nevyvážený seriál, kdy začátek fajn, prostředek hrůza, čtrnáctý a patnáctý díl výborný a poslední díl, to si snad dělají srandu ne? Aby mě v romantickém seriálu nezajímala žádná romantická linka, ale přátelství mezi doggaebi a smrťákem? Seriál si udržel moji sledovanost vlastně hlavně kvůli výbornému parťáctví těch dvou, byli extra vtipní, přesně tenhle druh humoru "jen tak mimochodem" mám ráda a Goblinovi alias Yoo Gong. Nejen, že je to děsně pěknej chlap (! děsně pěknej chlap !), ale jeho postava byla moc fajn a člověk s ní snadno sympatizoval. S herečkou Kim Go-eun problém nemám, je hezká a příjemná takovým zvláštním způsobem, líbí se mi ten její zastřený pohled, ale její postava byla na zabití. Byla strašně nekonzistentní, měnila názory tak rychle, že jsem to ani nestihla sledovat, jakože prostě po deseti vteřinách zase řekla něco jiného, pak už sem jí nevěřila vůbec nic a jen mě otravovalo čekat, kdy zase změní názor (brzy). Vedlejší postava Sunny byla absolutně zbytečná, kdyby tam vůbec nebyla, nic se nezmění, jen by se možná o dost méně brečelo. Její romantickou linku se smrťákem shledávam úplně pomatenou, jediný co dělají je, že si řeknou, že už se neuvidí a pak se zase vidí a znovu akorát řeknou, že už se neuvidí. Přitom se vůbec neznají, v Koreji abyste se báli se na někoho podívat, jinak už kráčíte k oltáři (berete si zde přítomnou whats her face?). Mělo to světlé okamžiky, to jo, příjemný OST například, určitě přátelství mezi goblinem a smrtkou, potěšila rolička Jung Hae-in a scénu s rozpůlením auta, kdy hraje písnička Time to Say Goodbye jsem si vyloženě užila, ale těch pitomých nápadů prostě bylo víc, jako třeba minulé životy, úplně divný rádoby záporácký duch/neduch, brečení, plácání v neexistujícím vztahu, hlavní hrdinka, ubíjející čekání. Děj mi vůbec nepřišel komplikovaný a složitý, ale plytký. A přitom to mohlo být tak dobrý! Já úplně cítím, jak moc dobré to mohlo být a o to víc mě to mrzí.----------po měsíci přidávám hvězdu. Rozšířila jsem si obzory, viděla jsem teď hodně špatných korejských počinů, nebylo by spravedlivé, abych hodila Goblina k těm horším. ()

Galerie (241)

Zajímavosti (4)

  • V 7. epizodě 1. série hlavního hrdinu v podání Yoo Gonga v kině k smrti vyděsí zombie film, na který šel s hlavní hrdinkou. Jedná se o film Vlak do Pusanu (2016), ve kterém ztvárnil hlavní roli právě Yoo Gong. (Roby)
  • Natáčení seriálu začalo v září roku 2016. Scény, odehrávající se v Kanadském Quebecu, začaly Yoo Gong a Kim Go Eun natáčet 5. října 2016. (Roby)
  • Seriál se vysílal na kabelové televizi a s celonárodní sledovaností posledního dílu 18,680 % se Goblin stal v roce 2017 druhým nejsledovanějším seriálem v historii všech kabelových televizí. (Roby)

Reklama

Reklama