Red Force 6

Forbidden Arsenal

In the Line of Duty 6

Akční

Hong Kong, 1991, 92 min

Red Force 6 hraje první dvě třetiny filmu spíš na komediální strunu, v té poslední se přidává i trocha dramatu, ale ve své podstatě mi celá Red Force 6 připomínala komedii. Což ale nebylo na škodu a u fimu jsem se výborně bavil, snad jen zakončení filmu, potažmo i celé série mohlo být o trochu lepší, ale což, celá série si držela poměrně solidní standard a ani šestka není vyjímkou. Přece jen film je hlavně o akci a té tam bylo požehnaně. 63 %(25.5.2012)

V tomto diely sa do serie znova vo velkom vratil humor a bitky ustupili prestrelkam a nahanackam. Co jak vidim podla hodnotenia, ostatnych skôr sklamalo. Mne HK humor sedi. Neustale superenie medzi dvoma policajtami je zabavne a iskrenie medzi Waisom Lee a Cynthiou Khan je dokonale. Na strane zaporakov kraluje drsny Robin Shou. Akurat Gary Chow sa na zaporaka nehodi a jeho postavy mi bolo luto. Bitiek nie je vela s aj ked su spickovo prevedene, tak su kratke. Nastastie je tu dostatok prestreliek v ktorych neustale chcipaju civilisti, takze je na co pozerat a potesia aj nejake tie nahanacky. Po tolkych dieloch v ktorych sa neustale vsetci len mlatili pôsobi pestrejsia akcia osviezujuco. Potesi konecne aj novy havny hudobny motiv. Pohodovy pribeh tohto dielu sa mi paci, postavy ma bavia, akcia je pestra a kvalitna, takze pre mna to je jeden z tych oblubenejsich dielov, ktory si kedykolvek pustim znova. 8/10.(30.1.2018)

Tento film je nutno vidět s dabingem! Ten totiž nechá vyniknout naprosto absurdním dialogům hlavní trojice. První půlhodka, kde se neděje téměř nic jiného, než že si hlavní představitelé různě nadávají a pošťuchují se, je skvělá. Poté bohužel začne absurdit ubývat, přibude důraz na příběh a filmu jednoznačně začne docházet dech. Škoda, ale naštěstí se tu najde pár solidních soubojů (které drží linii série - tedy všichni umí kung-fu a pár kopaček do hlavy nikoho nerozhází...)(16.1.2010)

• RetroMan

Série Red Force, nebo ať už jí distributor nazval jakkoli (Yes, Madam nebo In the Line of Duty), představuje další akční hongkongskou podívanou s mnoha souboji, kaskadérskými výkony, honičkami, přestřelkami a detonacemi. Nejlepší díl série je se Cynthií Rothrock a Michelle Yeoh a jejich finální souboj na konci prvního dílu (podle producentů druhého dílu) je jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. Pořadí od nejlepšího je pro mě: 1 nebo 2, 4, 5, 3 nebo 6. Trojka nenabízí moc akcí a vadilo mi použití stejných jmen hrdinů z dvojky a když už ani tohle hlava nebere, tak se objeví herec Michael Wong, který v předchozím díle zemře. Šestka se snaží o více humoru, který čerpá z rozdílu mezi Hongkongčany, Tchajwancem a kontinentálním Číňanem s rudou knížkou. V šestce se mi nelíbil střih akcí a některé scény nebyly precizně zvládnuté. Čtyřku bych ohodnotil 3 a 1/2, pětku slabší trojkou. Celá série je lepší než Ultra Force. Výběr neboli náhrada Cynthie Khan za Michelle Yeoh se povedl a obě jsou skvělé.(1.4.2012)

Šestka stejně jako dvojka tlačí na komediální pilu (a taky se může pochlubit silným obsazením - Leung, Kwok, Shou) a i když převládá oceán hluchého improvizovaného špičkování, povyšujícímu se prolhanému hajzlíkovi v podání Tony Leunga (KULKA V HLAVĚ, HARDBOILED, z něhož se tu objevuje i Philip Kwok) se nejde nesmát. Leung si roli klukovsky bezstarostného, nezodpovědného a sobeckého poldy, kterému nevadí srazit při honičce autem kolegu (však on něco vydrží a ten zločinec mu zase "sám naběhl na pěst"), viditelně užívá, až jeho vzájemné pošťuchování s buranským a pro spravedlnost zapáleným kolegou a balení Cynthie Khan (která dokonale spojuje krásu, inteligenci, zarytost a obdivuhodnou mrštnost) zastíní kriminální zápletku o obchodu se zbraněmi. Souboje jsou standartně kvalitní (osvěžení pak představuje souboj na kordy), i když nemůžu říct, že by mi z něčeho vyloženě klesla čelist (ovšem minimálně zabití padoucha skrz dutou trubku v jeho rukou je super), bizarní finále jedničky zůstává nepřekonáno a někdejší melodramatické konce prvních dílů nahradil regulérní hepáč. Jinak sedmý díl série vydal Intersonic taky, ale jen jako řadový film bez nálepky série pod názvem Morskí vlci.(30.11.2008)