Stan Against Evil (TV seriál)

Stan Against Evil

Horor / Komedie / Akční

USA, 2016–2018, 8 h 39 min (Minutáž: 20–22 min)

Tvůrci:

Dana Gould

John C. McGinley

Glenn Garland

Scénografie:

Molly Coffee
  • Psychor

Rip-off seriálu Ash vs Evil Dead, jenž se vyznačuje o fous větší hororovostí, ale naneštětí i vtipností. V hororovém žánru je humor považován za velkou přítěž, která obvykle spolehlivě zničí jakékoliv zárodky strašidelné atmosféry. Hororovost Stan Against Evil tedy pochopitelně nespočívá v přetrvávajícím mrazení v zádech, nýbrž v nahodilých lekačkách za doprovodu skřehotajících čarodějnic, které jsou umocněny relativně povedenými maskami. Potřebnou silou přesto nedisponují. Pouze si v dané situaci divák říká: "Ano, nyní se jedná o hororový seriál." Ve výsledku si Stan Against Evil odnáší jednu silnější hvězdu a kvalitativně se řadí lehce nad úroveň svého klonu. Jakožto zdejší hororový expert tak opravdovým fanouškům hororu nemohu zhlédnutí tohoto seriálu posvětit.(6.11.2016)

• dalver

Kým Campbell so svojimi kumpánmi žmýkajú z Asha všetko to najlepšie a dodávajú to zábavným spôsobom tak tie zožmýkané zvyšky predávajú tvorcoiva Stan Against Evil. Nápad spraviť akúsi novodobú Buffy premožiteľku upírov kvitujem. Príbeh zasadený do mesta, kde v minulosti pálili čarodejnice a proti démonickým stvoreniam postaviť bývalého šerifa a sexi šerifku vyzerá zábavne. No tu končí hľadanie i nachádzanie pozitív a celý tím to evidentne bral ako relax a zábavu. Herci až nezvládnuteľne a trápne prehrávajú. Triky, cgi a kostýmy sú úbohé a poteší len zopár masiek a občas hlášok. A ak sa pri 20minútových dieloch sa stíha divák pri hororovej komédii nudiť, nie je to vôbec dobré. Jedna séria stačila.(21.2.2017)

McGinley hraje výborně a jeho přízvuk je super, což dokazuje ve Scrubs a Ground Floor. Tady bohužel moc prostoru nemá, navíc jako v předešlých seriálech si role asi moc neužívá. Na Janet Varney se docela dobře kouká a tak aspoň tolik nevadí, že se to točí víc o ní. Seriál se snaží svést na vlně úspěchu Ash vs Evil Dead, bohužel to tady nešlape tak moc dobře. Některé epizody jsou fajn a pobaví, ale je tu i dost epizod, které nezaujmou. První série mě docela bavila, ale druhá už skoro vůbec. Doufám, že se McGinley uchytí brzy v něčem lepším.(27.1.2018)

• brasek

Seriál nie je ničím výnimočný, skôr naopak... pokus o humor miestami ako tak funguje, aj keď ide o lacný typ humoru. Samotný príbeh veľmi nebaví, celé je to dosť amatérske. Pozitívne je, že epizódy sú krátke a filmári sebakriticky uznali, že na viac nemajú a tak diváka nezahlcujú zbytočným balastom.(3.11.2017)

V Salemu bylo během čarodějnických procesů popraveno 19 lidí. Ve Willard's Mill upálili 172 čarodějnic. Newhampshirské městečko dodnes stíhá kletba. Straší tu démoni, dějí se ďábelské věci. Každý šerif zemřel nepřirozenou smrtí. Tedy až na Stana. Ten ve funkci působil pod ochranou své ženy - lovkyně démonů. Až do její smrti a svého důchodu si toho nevšiml. Do Willard's Mill nastupuje nová šerifka Evie Barretová. Spolu se Stanem čelí útokům démonů z pekel. Seriál Stan Against Evil má sice některé společné prvky s Ashem, ale ve výsledku je jiný. Na mě působí jako zábavný sitcom, u kterého se uvolním a zasměji (nezřídka nahlas).(28.11.2016)