Kolem r. 1640 se v okolí Milána vyostřilo nepřátelství mezi rodinami Alberzziů a Cornerů - obě si dělají nárok na stejnou půdu. Bratři, dvojčata Ferrante a Ippolit Alberzziové, jsou téměř jedna duše, jedno tělo. Ippolit dostane nápad, jak vyzrát na Cornera - když zaplaví půdu vodou a začnou pěstovat rýži, Corner o pozemky ztratí zájem. Přesto, že je to nákladná záležitost, otec souhlasí. Ferrante zastavuje kočár, v němž jede půvabná dívka Lívia vracející se z kláštera a Ferrante se do ní na první pohled zamiluje. Lívia je však Cornerovou dcerou, proto musí svou lásku držet v tajnosti. Jejich prostředníkem se stává Ippolit, jenž však zneužije bratrovy důvěry. Ferrante navrhuje Lívii útěk, dívka je zmatená, protože její srdce už patří oběma bratrům. Federico Corner zuří, že přichází o půdu, na kterou si dělal nárok, a situaci řeší cestou násilí. V ozbrojeném konfliktu Ippolit při pronásledování domnělého nepřítele omylem zastřelí Lívii (oficiální text distributora)

Santino7

Štvordielny seriál, pravdepodobne 17. storočie, Miláno, Taliansko. Dvaja bratia, jedna milovaná žena a následné ťažké oddelenie. Približne takto by sa dala táto miniséria v krátkosti charakterizovať. Treba povedať, že po obsahovej stránke je to tak trochu primitívne a naivné, dokonca tak trochu aj s rozprávkovým nádychom, dovolím si povedať - nie je náhoda, že sa mi pri pozeraní ihneď evokovali spomienky na Fantaghiro, rozprávkový fantasy počin taktiež z talianskej dielne (mimochodom pirát Ferrante má toho istého hereckého predstaviteľa ako černokňažník Tarabas, čiže sa v Pirátoch stal taktiež mojou obľúbenou postavou). Podobností by sa dalo nájsť viac, keďže aj tu sa vyskytuje viacero českých (Roden, Vašut) a aj zopár slovenských hercov (Bahúl), čo je jednoznačne príjemné spestrenie. Vždy som rád, keď sa dostanú k takýmto rôznym zahraničným ponukám... No ale poďme k samotnému Caraibi. Dvaja bratia žijú spokojným životom, potom z ničoho nič príde osudová žena, vyskytnú sa nejaké tie hraničné životné situácie, ktoré ich postavia pred ťažkú voľbu a dostanú do dosiaľ nepoznaných vôd. Proti sebe. Ako som už spomínal, scenár je viacmenej jednoduchý, trochu rozprávkový námet, ktorý však strašne chce pôsobiť aj dramaticky. No dalo sa to vydržať - a škatuľkujme to teda radšej ako dobrodružný film :-) Nedá mi to nespomenúť, že herci podali tak trochu naivné výkony, občas to možno vyzeralo ako nepodarená inscenácia z miestneho ochotníckeho divadla, niektoré scény v úvode zaváňali dokonca telenovelou... No a postava Lívie ma absolútne odpudzovala, bola nepríjemná, slizká a bla bla bla. To by už aj stačilo, inak by som si načisto protirečil pri mojom hodnotení, ktoré dávam schválne takto, lebo z nejakého zvláštneho uhlu pohľadu sa mi to proste páčilo a bodka. 3/5 ()

liberita

Na európsku produkciu kvalitné a rozsiahle štvordielne rozprávanie o dvoch bratoch, ktorých rozdelí láska k jednej žene a stanú sa nepriateľmi doslova na život a na smrť, aby si konci mohli odpustiť všetky vzájomné sváry, padnúť si do náručia a opäť sa každý vydať svojou cestou. Za výrazne slabšiu považujem jedine tretiu časť, kde nudnejšie dialógy prevažujú nad akciou. Na Nicholasa Rogersa sa mi veľmi dobre pozerá už od Fantaghiro, hudba Paola Buonvina je vynikajúca a miesta, na ktorých seriál vznikal sú krásne exotické. ()

Rousse

Vzhledem k tomu, že v 8. a 9. třídě ZŠ jsem strávila hodně času u videokazet s touhle sérií a vzdycháním nad Ferrantem alias Nicholasem Rogersem, je to pro mně silná vzpomínkal. Když Piráti běželi nedávno v televizi a s odstupem času jsem se na ně jukla se střízlivým pohledem, bylo mi jasné, že tohle je slabota. Nápad měli tvůrci dobrý, snaha také byla a to se cení - ale nedostatek peněz, nedokonalé triky a některé herecké "výkony" jim prostě sebraly vítr z plachet. Škoda - zůstávám tedy u slušné 2 hvězdičkové vzpomínky. ()

tommmy89

Presne tento TV seriál sa mi vždy páčil, keď ho pustili. 2x som videl všetky časti z neho a určite by som neváhal ani chvíľku a pozrel by som si ich znovu ! :) Piráti z Karibiku je film o inom garde (trochu viac efektov, šarmantný herci ...), ale tento je svojou obyčajnosťou a klasickým scenárom prekvapivo dobrý. Vrelo odporúčam ! 4* ()

Sufferer

Ako malý chlapec som ten seriál zbožňoval. Dlhé hodiny som strávil na koberci detskej izby skladaním lodiek z lega, hral sa na pirátov a popritom si pod nosom pohmkával chytľavé a dodnes nezabudnuteľné melódie Paola Buonvina. Štvordielna miniséria od tvorcu Fanthagiro vždy kotvila na periférii diváckeho záujmu a dnes (po dvadsiatich rokoch od uvedenia na obrazovky) vo svetle rozmachu televíznej produkcie, ktorá nepretržite posúva svoj kvalitatívny strop a stiera hranice medzi seriálovou a filmovou tvorbou, prirodzene naberá vodu a stráca svoju relevantnosť ešte o čosi viac. Napriek tomu som sa pri repríze chytil na udičku dávno vzbudenej emócie, vďaka ktorej budú mať Caraibi v mojej truhlici detstva vždy svoje pevné miesto. Podobné tomu, ako obnosený kus zo šatníka, ku ktorému máte natoľko silnú citovú väzbu, že ho za žiadnych okolností nechcete vyhodiť. ()

• Pirátská loď, na které se plavil Ferrante (Nicholas Rogers), nesla název Lívia. Pojmenována byla podle ženy, kterou Ferrante miloval a o níž tragicky přišel rukou svého bratra Ippolita (Paolo Seganti). (Rodimus)
  • Scéna, ve které Jan Kraus vystupuje v dešti z kočáru, se natáčela na zámku v Břežanech (okres Znojmo). Déšť byl umělý a měla ho na starost nedaleká jednotka profesionálních hasičů. (Georg34)
  • Indiána, ktorý predpovedá bratom ich osud, stvárnil český herec Jan Kraus. (Danny88)