Le Monstre

• USA The Monster
Krátkometrážní / Horor / Fantasy
Francie, 1903, 2 min

Krátký příběh oživlého kostlivce o tom, kterak tancuje pod taktovkou Georgese Mélièse (Elrond88)

corpsy

Méliès sa učil za pochodu a tieto jeho experimentálne kúsky stoja za to. Trikovo a zábavnosťou skvelý kraťas, pri ktorom sa pred vyše storočím určite híkalo. ()

Turiec

Georges Méliès dokazuje, že je priekopníkom trikov vo filme a opäť používa na svoju dobu nezvyčajné filmové techniky. Dokáže rozpohybovať kostru a neodpustí si ani "transformáciu". ()

Laxik

Nekolorovaný superkrátký superkraťas se Sfingou na pozadí, tomu se nedá odolat. Jasně, nemůžeme to srovnávat s Mélièsovými desetiminutovými "celovečeráky", ale v rámci kratších pidifilmů je to pecka. ()

YURAyura

10/10 http://www.youtube.com/watch?v=Gxh0bXxzaKI Pro Meliese mam slabost, co ten clovek delal pred 100 lety prukopnicky, z toho zily pohadky v ceskoslovenske televizi jeste v osumdesatych letech, takovy je to machr! Sice je to takove trochu kabarene lacine, ale Copperfied by se na tom mohl taky jeste ledasco priucit. Jak resurektovat kostru v bilem ohavu ;]] ()

Trainspotter

Film měl již od svého prvopočátku nevídané možnosti k tvorbě rozmanitých kouzel a navozování reality. A Georges Méliès byl určitě ve své době větším kabrňákem než dnes David Copperfield. ()

gjjm

Filmařsky nic moc a dochovalo se to jen v ne moc zdařilé a dost nepřehledné podobě, ale historicky je tahle groteska o oživlém egyptském kostrounovi patrně první undead film vůbec... ()

Jazzzz

Upřímě nevím jak to mám hodnotit, je to více jak 100 let staré a na svoji dobu určitě úžasné. Ale jak to už u kratkometrážních filmů bývá chybí tomu jisté prvky, které já osobně potřebuji k tomu, abych to mohl považovat za film. Jde spíš o muzejní raritu, která ukazuje jaké byly začátky filmové tvorby. ()

Kmotr76

Bohužel zachováno v bídné kvalitě. Jinak viděl jsem už lepší "Méliésovky", jak po stránce děje, tak po stránce triků. ()