Finální ukrutnost

• Japonsko Outrage: Saišúšó (více)

Thriller "Finální ukrutnost" je posledním dílem „Outrage“ trilogie režiséra Takešiho Kitana, která se odehrává v prostředí japonského podsvětí, kde probíhá boj o moc nad spojenými klany plný divokých přestřelek, hořících restaurací a těl po krk zakopaných na rušné silnici. Pět let poté, co přežil totální válku mezi zločineckými rodinami Sanno a Hanabishi, pracuje bývalý šéf jakuzy Otomo v Jižní Koreji pro pana Changa, proslulého vyjednavače, jehož vliv sahá až do Japonska. Relativně bezvýznamná událost vede k nárůstu napětí mezi společností Chang Enterprises a vzdáleným mocným Hanabishim. Sílící konflikt se vymkne kontrole a zažehne divoký boj o moc mezi nejvyššími představiteli klanu Hanabishi. Když se Changův život nakonec ocitne v ohrožení, oddaný člen jakuzy Otomo se vrací do Japonska, aby jednou provždy vyřídil staré účty. (Cinemax)

Kushina

Film se mi docela líbil, měl potřebné kvality příběh zápletku a celkové působil jako kvalitní béčko. Bohužel jak je to s Japonci, tak jsem se do jejich názvů natolik zamotal, že jsem chvílemi netušil kdo o kom nebo o čem mluví a musel jsme si to domýšlet a většinou mi to došlo pozdě. Na druhou stranu i přes několik nedostatků se mi film jako celek líbil, ale jak bývá pravidlem, tak se z toho dalo vyždímat víc. 55% ()

AlDelon

Mluva teď za všechny Ukrutnosti, nečekal jsem majstrštyk, naopak jsem čekal jedny z nejslabších snímků Takešiho Kitana (avšak obzvláštnění v podobně návaznosti na sebe). Ale nečekal jsem něco takového, tedy i tak -na Kitana- slabého. Možná proto že, doteď jasně čitelný reřisér, a ne předvídatelný to nikoli, ale tak nějak s jasnými postupy, ne že by zde nezanechával svůj rukopis, jen je však rukopisem pro detektivy. Poetičnost, hudba -tedy Hisaiši, typ záběrů i jejich trvání a hlavně nemluvnost nepo spíše neukecanost jsou ty tam. Opravdu ta ukecanost ta byla hrozná, až se člověk ztrácel, na ostatní filmy tohoto typu ovšem -dobrý. Nakonec si říkám, vždyť takhle novodobá Jakuza asi opravdu funguje, hezky to mimo akčnost vlastně ukazuje co je pod námi všemi, jakési podsvětí (které je ale někdy tak vysoko kde bychom ho nehledali), prohnilost, jenže to už si tam člověk spíš našel, žádnej záměr. Celkově se to ale v průběhu stává nehezky zamotané, táhnoucí (ale taky nehezky, neKitanovsky-jasně celý je to trochu neKitanovské) a hlavně repetitivní a tyto pocity máte už klidně po zhlédnutí prvního z Ukrutností kor po druhém a třetím Ukrutnu. Díky Kitanovi se z toho stala dobrá, průměrná gangsterka. Ale ne tak úplně pro mě. Z celého filmu si ale vzpomínám na jednu hlášku (Finální ukrutnost jsem sehnal jedinou dabovanou): ,,A vy vlastně, jak, jak se jmenujete?" ,,Jmenuji se Jdi doprdele, Ty úchyle" (ještě jeden trailer: https://www.youtube.com/watch?v=JRbu1DL5xE4 ) ()

mdf

Yamaha,Mitsubishi,Toyota,Suzuki,Sony,Minoita,Kawasaki,Sanyo,Casio,Toshiba.......a to všechno v moci Yakuzy a brutálního násilí. ()