Káva a cigarety

Jim Jarmusch

Tom DiCillo

Jim Stark

Melody London

:::::::::::::::::::::::::::::: Už musím jít ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(17.7.2008)

• PowPow

Je to nezávislé, je tam cool hudba, neokoukaní herci a stylové prostředí, takže to musí být dobré! Omyl. Je to jen nic zabalené do obalu atraktivního pro kritiky. Navíc bylo vidět, jak herci chvílemi neví, co by měli dál dělat, až Benigni po chvíli přemýšlení nadhodí nějakou banální otázku. Možná, že kdyby režisér namířil (skrytou) kameru na dva opravdové hosty v náhodné kavárně, bylo by to zajímavější.(25.2.2019)

Zubaře taky nemám rád.(18.9.2005)

No tak smysl tohohle mi teda popravde receno drobet unika, dva neznamy typci se buhviproc sejdou v odporny "kavarne", pet minut pokecaj o cigarech, kafi, snech a zubari a pointa je dost stupidni. Benigni a Wright by usli, ale oba se klepou, jak kdyby meli parkinsona.(31.3.2009)

Typický Jarmusch. Dialóg medzi dvoma kompletne neznámymi mužmi, ktorý nemá žiadnu pointu a je založený na improvizácií hlavných hrdinov. Ale funguje to. Aj keď si Benigni vystačí s obyčajným trasením ruky - veril som ju, že pije viac kávy ako je potrebné a aj keď ten rozhovor nikde neviedol, svojím spôsobom bol presne taký aký má byť. a to rozhovor pri káve a cigaretách. prvý kraťas zo série. uspokojivý.(6.8.2009)