Americký samuraj

Scénografie:

Kuli Sander

Kostýmy:

Laura Dinolesko

No z uměním samurajů tenhle film věru moc společnýho nemá. Je to především bezmozkový rubací béčko z velkým množstvím useknutých končetin, hlav atd. Souboje nemají bůhvíjakou choreografii, ale jsou pěkně krvavý brutální a nekompromisní. Dacascos jako záporák obstál. Jenom by to chtělo lepšího hlavního představitele. Nepopírám, že Bradley je v soubojích přesvědčivý a i z mečem se ohání slušně, ale nemůže prostě zastřít fakt, že je totální herecký poleno což lze vidět i v jeho ostatních filmech. Nicméně tady mi to zase až tak nevadí. Jak už jsem napsal film má rozhodně něco do sebe no a fanoušek podobných kousků let minulých to určitě ocení. Takže nakonec dávám velmi solidních 70%(16.3.2014)

• Lateef

Typická a jedna z nejlepších arénovek, všechno kolem vem čert, protože je to stejně tak trapný jako Bradleyho herectví! Povídačka o vítězství nad vlastní bolestí je možná inspirativní, ale sotva kdy bude fungovat (zkuste kdyžtak poprosit kámoše, aby vás střelil třeba do nohy a pak ať Vám pořád dokola recituje: "Musíš se povznést nad bolest smrtelníků, nesmíš dovolit, aby Tě slabost zbavila Tvé vnitřní síly..." Pravděpodobně předtím než omdlíte, ho pošlete někam jinam, než kam by chtěl jet na dovolenou...) Příběh je stupidně primitivní, takže jediné, co film drží nad vodou, jsou arénové souboje - ty jsou totiž výborné! Spousta rozličných bojovníků, spousta různých zbraní, hromada usekaných částí těl, mnoho mrtvých. Finální duel je ale velké zklamání, nevidíme z něj vůbec nic, pouze se střídají záběry na ruce a na herce - hrůza! Všechny ostatní souboje jsou natočené velmi umě, občas zpomalované, což zde není rozhodně na škodu... Snímek obsahuje chyby (Sing-ji si vesele dál skáče a mává mačetou v tréninkové místnosti, ačkoliv byl před několika minutami zabit Phan-Xuem), trochu atmosféry snímku dodává samurajská výzdoba a hlas Johna Fujioky... Mark Dacascos v roli zabijáka Kenjira je elegantní a rozhodně lepší než David Bradley, který si zahrál novináře Andrewa Collinse... A pro Ty z Vás, kteří jste tu noví a tuhle arénovku jste neviděli, opakuji arénová pravidla: "Žádná nejsou!" 50%(11.7.2006)

Jelikož jsem všechny ty Krvavé sporty, Kickboxery a podobně úspěšná béčka hodnotil vždy za 3 hvězdy, nemohu jinak ani u této pocty všem samurajským tématikám - byť jsem film viděl až nyní v pokročilém věku a u mnohých scének vyprskl smíchy, pořád to muselo kdysi patřit k pubertálním topkám..................moje hodnocení = 6 z 10.(23.11.2015)

• klerik

Bitkársky film, ktorý sa zvrhne na súboje v aréne. Čo na tom môže byť zlé? Veľa vecí... AMERICKÝ NINJA je klasika a veľa veci mu prepáčim, tentoraz to však režisér nezvládol už výberom scenára. Hneď na začiatku je nahodený konflikt a každý už len čaká na finálny súboj. A je to dlhé čakanie so zaťatými zubami. A to finále tiež nestojí za veľa. David Bradley bol kedysi pojmom, ale nikdy sa nestal ikonou kôli svojej nevýraznosti. Dacascos je síce výrazný ale keďže je zlý, zlý a zlý, pohľad na jeho vypúlené oči je celkom zábavný. Nudná erotická scéna vystihuje celý film... Čo sa týka gore efektov - kvitujem roztomilú krvavosť a odpornosť...(7.6.2009)

Tak tohle je béčko jak vyšité. Bradley je tu dušínovský Američan, který ví všechno ze všech nejlíp, vypráská všechny Japonce i Číňany dohromady a navíc má pořád načesané háro, proti němu stojí (naštěstí) charismatický záporák Marc Dacascos (s namalovanýma očníma linkama, aby vypadal jako Japonec) a všude kolem jsou papundeklové kulisy a spousta neschopných kulturistů, snažících se o jakousi parodii na bojové umění. Bitky jsou sice celkem fajn (vzduchem létají ruce a hlavy), ale bojovníci působí jako neskutečná parodie sama sebe (jen dokonce vypadá jako barbar Conan!!!) a občas si připadáte, jako by někdo nahnal fitko na karneval. Nejhůř ale dopadl závěrečný souboj, který probíhá stylem - záběr na Dacascosův ksich, záběr na meče ve vzduchu, záběr na Bradleyho v modrém kimoně, záběr na meče, záběr na Dacascosův ksicht, záběr na meče, záběr na Bradleyho v černém?!?! kimoně, záběr na meče... No, co na to říct? Žádný oscarový film to rozhodně není, ale na druhou stranu se u toho člověk aspoň slušně pobaví a ztraceného času určitě litovat nebude.(23.6.2007)

• - Herec John Fujioka zde hraje mistra hlavního hrdiny Drewa (David Bradley), podobně jako ve filmu Americký ninja (1985). (mzss1)

• - Ve filmu je Drew (David Bradley) postřelen do břicha, v dalších fázích filmu nemá ovšem jizvu po kulce. (Vengeance6)