O chlapci, který hledal konec světa
Je jaro a malý Joska s kamarády hledá konec světa. Zvídavě pozoruje zázraky přírody a čeká, až tatínek přiveze maminku s čerstvě narozenou sestřičkou. I když si sestřičku představoval ve svém snu jinak, přivítá maminku kyticí petrklíčů.

Lidé na zemi a hvězdy na nebi
V horkém létě se mladičká Lenka seznámí s třicetiletým Janem. Jan má za sebou již zklamání, ale Lenka věří, že jí život dá všechno, co si přeje.

Anděla
Stárnoucí Anděla pracuje v hospodářství sama. Jen o žních jí každý rok pomáhá Michal, který ji má rád a chce se s ní oženit. Anděla ho vytrvale odmítá. Po žních musí nemocná Anděla do nemocnice. Na podzim se zesláblá vrátí domů, ale svůj postoj k Michalovi a zemědělskému družstvu nezmění. Bude se dál dřít sama.

Maminka
Šedesátiletá učitelka Hynková žije sama v rodinné vilce. Dospělí synové mají své vlastní životy a matku navštěvují jen občas. Maminka onemocní a zemře. Po pohřbu procházejí synové zimní zahradou a vzpomínají na mládí. (oficiální text distributora)

Porculus

Absolútna vizuálna nádhera v každom momente docielená úžasnou kamerou a strihom a podčiarknutá skvelou hudbou Svatopluka Havelky, jedinečnou a ukážkovou režiou a prvotriednym hereckým prevedením. Hlboko a silno emocionálne pôsobivá filmová poézia a pre jeho tvorcov nepochybne veľmi osobné dielo, ktoré u mňa jednoznačne patrí do kategórie majstrovských. *10/10 ()

miza

Kus pravdy je v povídce Anděla.A pak je krásná povídka Maminka.Je zde ukázka jak naplňovat svojí touhu a dávat další touhu do duší malých dětí.I když to překazí ta nespravedlivá touha smrti.Tento povídkový film je velice krásný. ()

Kakofon

Krása takovýchto poetických filmů u nás jaksi vymizela. Dvě poslední povídky jsou nejlepší. Jaroslav Kučera by měl za tu svou kameru dostat oscara. Jednoznačně druhý nejlepší film režiséra Vojtěcha Jasného. Právě jsem ho shlédl. 85% ()

Fajolo

Útržky zo životov ľudí bez nejakej pointy, ale slušne opísané. Niečo podobné však uvidíte aj sami, stačí otvoriť oči a poobzerať sa okolo seba. ()

sahier

Perfektné čiernobiele zábery , naivný romantizmus filmu pôsobí ako idylka , ktorá nikdy nebola, ale výborné herecké výkony zachraňujú jednoduchosť príbehov ()

gizi

Z filmu dýchá venkovská amosféra té doby (není to tak dávno, a přesto se to zdá už neskutečné, na druhé straně krásné - jak ty děti si volně žili, na motorce bez helmy a dítě před sebou... prostě společnost ještě volně dýchala a nebyla svázána miliony pravidly a nařízeními - když pomineme totalitní režim), dýchá z toho i lidskost. Jasný tam zamontoval i trochu toho budování socialismu, což ani není na škodu, spíš naopak i to připomíná dobu. Bohužel hudba mi tam moc neseděla, resp. se mi nelíbí ten styl orchestrální hudby 40. a 50. let. Při 70% jsem se rozhodl dát 4*, 25.11.2014. ()

nobodyx

Běh života lidského, od dětství do stáří... Je to krásný film, který nabízí divákovi nahlédnutí do čtyřech etap lidského žití. / Jaké by současní filmaři natočili "remake" (podobný) snímek na to téma v současnosti??? Jaké by zvolili příběhy současníků do čtyřech etap života? Nebyla by to idyla, byl by v nich spěch a stresy denního života. Od dětství do stáří, stáří, které v současné době skončí buď bez důchodu, nebo okradením partou podvodníků( ve zprávách vidíme dnes a denně co se děje v našem státě). ()

JARDAHONDA

Povídkový film režiséra Vojtěcha Jasného je rozdělen do čtyř částí, které zobrazují čtyři roční období, z nichž každé symbolizuje jeden úsek lidského života. A to v pořadí : O chlapci, který hledal konec světa, Lidé na zemi a hvězdy na nebi, Anděla, Maminka. Na filmu se podílela, také skvělá plejáda výborných hereckých es. Velmi podařená záležitost **** ()

radek.896

Krásné příběhy 4 ročních období rozebírající život na venkově, strastiplné cesty lásky a nakonec cestu smrti, příběh, který byl ze všech nejsmutnější. ()

Zemřel režisér a scenárista Vojtěch Jasný

Zemřel režisér a scenárista Vojtěch Jasný

16.11.2019

Ve věku 93 zemřel český režisér a scenárista Vojtěch Jasný. Mezi jeho nejznámější díla patří snímky Všichni dobří rodáci s Radoslavem Brzobohatým nebo Až přijde kocour s Janem Werichem. Jasný… (více)

Zemřela herečka Marie Kyselková

Zemřela herečka Marie Kyselková

22.01.2019

Ve věku 83 let zemřela česká herečka Marie Kyselková, kterou diváci mohou nejlépe znát jako princeznu Ladu z pohádky Princezna se zlatou hvězdou. Herečka byla dlouhodobě vážně nemocná a v poslední… (více)