poster

Mistr neznámého boje

 • USA

  Only the Strong

Akční / Drama

USA, 1993, 99 min

 • Iroquaise
  ****

  Má to v sobě určitou dobovost, ale spíš v rámci mizanscény a muziky, než po vizuální stránce. Je v tom přítomná výrazná mládežnická naivita a schematismus v rámci motiviky přechodu problémových studentů na dobrou stranu a finálního vítězství jedince na zlým systémem. Ale je to solidně napsané, postavy a příběh nejsou odfláknuté, charaktery jsou slušně odstíněné a i přes použité klišé to má nějakou narativní klenbu. A hlavně je to dobře natočené - a nejen bojové scény (závěrečný souboj na pláži je docela lahodný). Akce z filmu netrčí, je dobře zapojená do celkovýho rámce....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/dvakrat-sheldon-lettich-dvojity-zasah.html(12.1.2012)

 • YURAyura
  ***

  Podobne filmy nemam rad, ale toto se pres vsechna ta tisickrat videna klise docela povedlo - na podveceni podivani, kdy davaji v TV nejake stupidni finale ve fotbale vice nez potentni ;]] A ten bojovy styl je docela zajimavy, prestoze predvadene bojuvky toho kombinuji vic, nez se da vymlatit z jihomaricke capoeiry...(10.7.2006)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Harvey W. Mason: 1. Paranue - Serapis Bey [3:10] ,2. Miami Boyz - Miami Boyz [3:51] ,3. Zoom-Zoom-Zoom - Serapis Bey [2:53] ,4. Comin' Together - Scott G./Iki Levy [1:37] ,5. Babalu Bad Boy - Mellow Man Ace [3:43] ,6. Swang Da Funk - New Version Of Soul [4:17] ,7. Donovan's Mix - Stuart Shapiro [2:55] ,8. Olele, O'lala - Sehapis Bey [3:09] ,9. Enter The Dojo - Scott G./Iki Levy [3:22] ,10. Only The Strong - Marcel Branch/Patrick [4:10] ,11. Only The Strong [3:04],(18.5.2011)

 • Pecival
  **

  Odrhovačka o neposlušných smradech, které na lepší víru obrátí Brazilská capoera. A navíc bez špetky nadhledu a ještě k tomu s poselstvím. Ani sex tam není. A dokonce tam nejsou ani pořádné bitky. Kromě snad té závěrečné celá "akce" vypadá jako tančení a juchání za rytmu bubnů. Mark Dacascos se svým dětsky idealistkým šklebem se na roli Mirka Dušína poměrně hodí a fyzicky je asi také dobře připraven, ale v tomto filmu neměl moc co ukázat.(27.8.2010)

 • BadAs
  *****

  zcela jasných pět hvězd,velmi pozitivní film,s velmi dobrým scénařem a neznamými ale velmi dobře hrajícími herci.-) Mark Dacascos muj oblíbenec je ve sve roly přirozený že je to až nakažlivý a jeho hereckému projevu se nedá vubec nic vytknout,choreografie je boží stejně jako muzika atmosfera nejlepsích amerických končících 80 let,tehda byla amerika ráj a každy žil svuj sen .-) je velká škoda že se mark dacascos tak zahrabal až na nějakých 5 dalších dobrých filmů,má serii asik 20 sraček .-) u herce jeho formatu a charizmatu to je těžko pochopitelné .-(..film je okouzlujicí a srdcová záležitost .-)(29.10.2013)

 • - Väčšina deja sa odohráva na Lincolnovej strednej škole, ale logo na palubovke basketbalového ihriska je v podobe veľkého M. (beso74)

 • - Na filme sa spolupodieľal aj Frank Dux (ako bojový choreograf a koordinátor kaskadérov), ktorého životné osudy sa stali námetom pre snímku Bloodsport (1988) v titulnej úlohe s Jean-Claude Van Dammom. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace