poster

Mistr neznámého boje

 • USA

  Only the Strong

Akční / Drama

USA, 1993, 99 min

 • Xmilden
  ***

  Brazilská Capoeira vypadá skvěle. Mark Dacascos připomíná trošku Van Damma a to hlavně skladbou těla. Tančí mu to na jedničku. Potěší v jednom souboji kdy uvalí facku dvojníkovi Buda Spencera, zmlátí v garáži nějakého bláznivého zámečníka v kukle, který se ohání švajcem, a ke všemu nám tady hraje hudba alá Sepultura z doby kdy nahráli album Roots. Choreografie soubojů je daleko zajímavější než ve VanDammovkách. Celé je to ale tak trošku naivně dětské. 60%(7.10.2009)

 • Iroquaise
  ****

  Má to v sobě určitou dobovost, ale spíš v rámci mizanscény a muziky, než po vizuální stránce. Je v tom přítomná výrazná mládežnická naivita a schematismus v rámci motiviky přechodu problémových studentů na dobrou stranu a finálního vítězství jedince na zlým systémem. Ale je to solidně napsané, postavy a příběh nejsou odfláknuté, charaktery jsou slušně odstíněné a i přes použité klišé to má nějakou narativní klenbu. A hlavně je to dobře natočené - a nejen bojové scény (závěrečný souboj na pláži je docela lahodný). Akce z filmu netrčí, je dobře zapojená do celkovýho rámce....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/dvakrat-sheldon-lettich-dvojity-zasah.html(12.1.2012)

 • Ellmariachi
  ***

  Nevím zda je to béčko nebo céčko, ale to bych mohl tvrdit i u mnou oblíbených filmů jako Americký Ninja, Karate tygr apod. Každopádně to zapadá do právě této škatulky. Prostě zde zvítězí dobro nad zlem a cesta k tomu je místy složitá jindy naivně přímočará. Každopádně souboje jsou určitě fajn a dokoukat se to dá. A ten ústřední song je šíleně chytlavej. 63 procent.(25.8.2016)

 • ConanVJ
  *****

  Výborný Martial Art filmek, kde se jede jeden styl. Příběh je jednoduchý a ničím nepřekvapí. Akční scény jsou zde pěkné a hlavně choreografie stojí za to. Film má i spoustu parádních hlášek a patří pro mě k nejoblíbenějším filmům vůbec. Kdo má rád Capoeiru, neměl by si nechat tento film ujít. 100% :)(16.1.2016)

 • predators
  ****

  Tak i po patnácti letech se dá na to dívat:-) a vím jistě, že v té době bych neváhal s plným hodnocením. Ještě nyní mám v živé paměti vzpomínky na učitele capoiery a "výchovu" studentů. Dnes, po tolika letech jsem si je znovu připomněl a až na menší naivitu a trochu opatrné souboje, se jedná o příjemnou podívanou. 70%(1.11.2008)

 • - Väčšina deja sa odohráva na Lincolnovej strednej škole, ale logo na palubovke basketbalového ihriska je v podobe veľkého M. (beso74)

 • - Na filme sa spolupodieľal aj Frank Dux (ako bojový choreograf a koordinátor kaskadérov), ktorého životné osudy sa stali námetom pre snímku Bloodsport (1988) v titulnej úlohe s Jean-Claude Van Dammom. (beso74)