poster

Mistr neznámého boje

 • USA

  Only the Strong

Akční / Drama

USA, 1993, 99 min

 • predators
  ****

  Tak i po patnácti letech se dá na to dívat:-) a vím jistě, že v té době bych neváhal s plným hodnocením. Ještě nyní mám v živé paměti vzpomínky na učitele capoiery a "výchovu" studentů. Dnes, po tolika letech jsem si je znovu připomněl a až na menší naivitu a trochu opatrné souboje, se jedná o příjemnou podívanou. 70%(1.11.2008)

 • rockwoman
  *****

  "Přišli jsme si pro učitele." ...Markův otec trénoval bojové sporty, jeho nevlastní matka se bojovému umění věnovala profesionálně, takže Mark Dacascos to má odmalička v krvi a tyhle role mu sedí na tělo. Tady s těma krátkýma vlasama mi připomínal Brandona Lee, což jsem si znovu potvrdila i později, kdy byl Mark obsazený do seriálové Vrány. Další má oblíbená VHS-ková nostalgie u které jsem se dnes skvěle bavila.(20.9.2014)

 • Iroquaise
  ****

  Má to v sobě určitou dobovost, ale spíš v rámci mizanscény a muziky, než po vizuální stránce. Je v tom přítomná výrazná mládežnická naivita a schematismus v rámci motiviky přechodu problémových studentů na dobrou stranu a finálního vítězství jedince na zlým systémem. Ale je to solidně napsané, postavy a příběh nejsou odfláknuté, charaktery jsou slušně odstíněné a i přes použité klišé to má nějakou narativní klenbu. A hlavně je to dobře natočené - a nejen bojové scény (závěrečný souboj na pláži je docela lahodný). Akce z filmu netrčí, je dobře zapojená do celkovýho rámce....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/dvakrat-sheldon-lettich-dvojity-zasah.html(12.1.2012)

 • void
  **

  Snímek se zřejmě snaží odpovědět na nově vzniklou otázku devadesátých let – Co s mládeží? Je to období, kdy je mládež zmatená tím, co jí společnost nabízí. Pointa je zajímavá, provedení pokulhává - poněkud těžká myšlenka na tento druh filmu. Možná právě proto mi přišly některé "tragické" momenty spíš jako fraška. Mark Dacascos hraje co mu jeho síly stačí, i když projevy jakéhosi jeho hereckého nadání se mají ukázat až později (nejvíce v mé paměti svítí Bratrství vlků). Dějově standardní podívaná počátku 90.let, duše se někde zapomněla v capoeira omámení. Bojové scény jsou na dané období nové, děj se jeví jakoby podle šablony. Zatímco zájemce o danou problematiku může naladit, hledače nového pobavení může klasická zápletka poněkud nudit. Nicméně, rozumím, jak se může stát někoho srdcovkou.(26.7.2010)

 • ConanVJ
  *****

  Výborný Martial Art filmek, kde se jede jeden styl. Příběh je jednoduchý a ničím nepřekvapí. Akční scény jsou zde pěkné a hlavně choreografie stojí za to. Film má i spoustu parádních hlášek a patří pro mě k nejoblíbenějším filmům vůbec. Kdo má rád Capoeiru, neměl by si nechat tento film ujít. 100% :)(16.1.2016)

 • - Väčšina deja sa odohráva na Lincolnovej strednej škole, ale logo na palubovke basketbalového ihriska je v podobe veľkého M. (beso74)

 • - Na filme sa spolupodieľal aj Frank Dux (ako bojový choreograf a koordinátor kaskadérov), ktorého životné osudy sa stali námetom pre snímku Bloodsport (1988) v titulnej úlohe s Jean-Claude Van Dammom. (beso74)