poster

Přízrak

 • USA

  A Ghost Story

 • Slovensko

  Prízrak

  (festivalový název)
 • Nový Zéland

  A Ghost Story

 • Nizozemsko

  A Ghost Story

 • Austrálie

  A Ghost Story

 • Velká Británie

  A Ghost Story

Drama / Fantasy / Romantický / Poetický

USA, 2017, 92 min

Režie:

David Lowery

Scénář:

David Lowery

Hudba:

Daniel Hart
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • classic
  ***

  Veľmi zvláštny, bizarný, až atypický, komorný film o jednom „duchovi” , ktorý sa nemôže zmieriť s tým, že aj v jeho dome, budú bývať takí ľudia, ktorí tam nemajú, čo robiť... ? Trochu som sa v tom strácal, pretože tuná sa prakticky ani nič dôležité nedeje, okrem toho, že žene zomrie muž, ktorá sa následne cíti melancholicky, po istom čase odíde z tohto domu, lebo ju už nič neviaže k tomuto miestu, neskôr sem prídu bývať španielsky hovoriaci občania, a títo zažijú na vlastnej koži, čo je to Poltergeist, a taktiež veľký „intelektuál” bude prezentovať pred kamarátmi na párty - svoje veľké myšlienky... -Prisťahovalcov pobijú pôvodní obyvatelia Ameriky. Všetko sa viaže k DOMU, v ktorom je spirituálna bytosť. De - facto, videl som dve bytosti oproti sebe v domoch. Apropo, nevedel som, že Affleck s Marou, si zahrali v snímku Ain't Them Bodies Saints, ktorý taktiež režíroval David Lowery. Zaujal ma dojímavý SOUNDTRACK Daniela Harta + kamera Palerma má svoje čaro. Samotný „biely kostým” , v ktorom je pravdepodobne oblečený herec Casey Affleck, je sám o sebe, neobyčajný, alebo duchovia sú s nami stále, aj keď ich už dávno fyzicky nevidíme ? Pozorovať film v častých statických záberoch, nie je nič pre mňa, ak sa nejedná o snímky Michaela Hanekeho. Inak, Rooney Mara „z chuti” J-E koláč. Toto sa deje v takmer neprerušovanom zábere, len sa zmení uhol kamery. Zakrátko ho vyvráti do hajzlu. Takýmto, až by som povedal jednotvárnym spôsobom sa pozerám na celý film, ktorý skrátka - niečo má do seba, ale znovu ho absolvovať ? Hm... Skôr by som si vypočul jeho hudbu a nič viac.(17.11.2017)

 • M.i.k.e
  ****

  strašně zvláštní a pomalý film,který nechává hodně na divákovi jak s ním naloží.Pokud si k němu najde cestu a přistoupí na formu a na to co se na plátně děje,Ghost Story se mu odmění měrou vrchovatou.Osobně jsem se zkraje trošku nudil a nevěděl co čekat,ale postupem času jsem tomu propadl a dostal jeden z nejzajímavějších filmů poslední doby,který je ve svém jádru nejen hodně smutný,ale i velmi silný.Zobrazení titulního ducha jako postavu s prostěradlem se nakonec ukázalo jako výhra a sílu některých scén to jen umocnilo...80%(25.9.2017)

 • Filmmaniak
  ***

  Casey Affleck na začátku filmu zemře a zbytek příběhu (až na pár flashbacků) stráví pod prostěradlem a dělá ducha. První polovina je brutálně nudná (převládají dlouhé statické záběry, v nichž se toho málo děje, za vše mluví čtyři minuty dlouhá sekvence, v níž Rooney Mara pojídá koláč a vzlyká u toho) a ta druhá je zas hrozně zmatená a divná, protože se v ní hodně divoce skáče v čase. Jestli jsem to správně pochopil, tak jedině díky tomu, že mi to jiná postava ve filmu vysvětlila předem, a to ještě kdo ví jestli. V celém snímku je asi půltucet geniálních nápadů, každý z nich je ale využit jen okrajově a následně smeten ze stolu. Je to škoda, silná atmosféra totiž snímku rozhodně nechybí a jako festivalová bizarnost to funguje, leč z hlediska filmového se Přízrak zoufale rozpadá a smysl byste v něm hledali marně.(2.7.2017)

 • DavidS.
  *

  Umění znásilňuje horor a nabízí posttraumatickou studii smutku...Opravdu nemám čas se dívat pět minut na to, jak někdo usíná a deset minut na to, jak jí koláč...Přetáčel jsem dopředu a ona pořád jedla a jedla jedla...Pointa sama o sobě celou tu zoufalou nudu neospravedlňuje...Mohlo to být funkční na poli kraťasu...(25.9.2017)

 • stration
  ****

  Moc nevím, jak to hodnotit. To asi ukáže čas. Na jednu stranu šílená nuda, kde se v podstatě nic neděje, na stranu druhou hypnotický, filozofický zážitek, který je umocněn perfektní tesknou atmosférou, prázdnotou a myšlenkami. Výborný nápad, kde celou dobu sledujete v podstatě ducha (teda borca v prostěradle) a prožíváte s ním odloučení, zoufalství, beznaděj i naději na vykoupení. Chvílemi naštvaný, chvílemi rezignovaný. Alespoň tak na mě působil. Není mu vidět do tváře, nevidíte jedinou grimasu, jediné gesto (až na pár výjimek), které by napovědělo, co právě duch cítí, a tak se to snažíte odhadnout, vcítit se do jeho prázdnoty. Hrozně zajímavý film. Až budu mít chvilku, určitě se k němu vrátím a zkusím ještě jednou. Pak možná poopravím komentář i hodnocení. napoprvé ale u mě A Ghost Story zabodoval.(18.12.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace