Reklama

Reklama

Pan a paní Adelmanovi

  • Česko Pán a paní Adelmanovi (festivalový název) (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Jak spolu Sarah a Victor dokázali vydržet celých 45 let? Kým byla ve skutečnosti tato záhadná žena? Láska a ambice, zrada a tajnosti jsou motorem příběhu tohoto páru, který nás provede historií dvou lidí i historií celého minulého století. Komediální drama překypující šarmem vypráví zábavný, stylový a dojemný příběh o námluvách a manželském životě. V režisérském debutu talentovaného Nicolase Bedose se mladá intelektuálka Sarah bláznivě zamiluje do nadějného mladého spisovatele Victora, syna ze zámožné buržoazní rodiny. Té se však nezamlouvá výběr jeho povolání ani přítelkyně a rozhodne se Nicolase vydědit. Film, vyprávěný očima Sarah, zachycuje tento fascinující vztah po celá desetiletí, se všemi jeho radostnými i bolestnými zvraty, a nabízí jízlivý a často i k popukání legrační pohled na útrapy a radosti lásky a manželství. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (29)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Skutocna dobre natocene, ma to akusi poetiku Bedosovych filmov. Uz som si myslel, ze tieto filym sa tocili v 90 -kach a ze je im definitivny koniec. Som rad, ze som sa mylil, cira pohodova kludna oddychovka. I romanticke komedie patria do vseobecneho rozhladu, hoci tu je uvedeny zaner drama : 74 % ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Vydařený film, o kterém jsem nikdy neslyšela, našla jsem jej náhodou a líbil se mi tak, že na něj ráda přemluvím i další diváky. Asi mu nedají plný počet, ale velmi bych se divila, kdyby nezaujal a nepotěšil nejednu vnímavou duši se smyslem pro humor. Doria naprosto okouzlující, smála jsem se, až jsem slzela, ta holka má švih, styl a nádhernou jiskru. Milé, vtipné, silné, zábavné, dojemné a tolika pravdy... Líbilo se mi to více než Tenkrát podruhé. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Po tom co jsem viděl Tenkrát po druhý, jsem si řekl, že se kouknu i debut Nicolas Bedose a bylo to jedno z mých nejlepších filmových rozhodnutí za poslední roky, protože ten chlap je scénaristický genius, abych ani nedutal při sledování dvouhodinového filmu o dlouholetém vztahu, který procházel snad vším čím vztahy mužů a žen prochází a ještě se přitom neskutečně bavil, to si nevybavuji kdy jsem něco podobného zažil. A jako perlička je závěrečná pointa, opravdu vymazalenej filmeček až do nebe. Doria Tillier je sexy, je zábavná, je boží. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ze začátku mírně obtížnější film na vyprávění a přijmutí dvou hlavních postav v podobě manželů Adelmanových. Postupem času tu ale debutant Nicolas Bedos rozjíždí životní příběh epických rozměrů, u kterého nechcete vynechat jedinou minutu života tohoto páru. Byl jsem nadšen z toho, že se takové filmy ještě točí a závěru filmu jsem měl co dělat, abych se nerozbrečel. Tento film je vzorovým odvyprávěním dvou životů zaobírající se těmi nejemotivnějšími momenty života a přitom to nevyzní vůbec epizodicky, ale naopak vše do sebe perfektně zapadá. Když pak film vybalí ve svém závěru poměrně šokující rozuzlení, tak Vás to bude nutit k pětihvězdičkové nábojnici, které ale přeci jen k dokonalosti chybí svižnější start. Pokud se ale někdy dočkám druhého shlédnutí, tak určitě s chutí. Film, který svým příběhem vypráví život takový, jaký je. V lecčems dobrý, ale i špatný. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Pod make-upy a nalakovanými vlasy vytvořil Bedos z neuvěřitelné love story uvěřitelnou. Pár hlášek mi pobavilo. Třeba "hezké ženy i když řeknou pitomost vypadají svůdně". Nebo "přesycen ženskými vzdechy se potácel rozpadlým územím své duše.", či "mám takový mentální cvičení. Představuji si, že to dělám se všema. S tvým otcem, dokonce s elektrikářem." ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama