Série(3) / Epizody(15)

Tahle stylová kombinace dokumentárního filmu a velkolepé historické epopeje mapuje bouřlivé časy plné násilí za vlády císařů Commoda, Julia Caesara a Caliguly. (Netflix)

Jack.Lev

Ano já vím, já vím. Tento seriál se chová podle typických osnov Netflixu. Sex je nutností, důležité dějové zvraty se půlí mezi díly, abysme si rovnou zapli další díl atd. Ale já jsem spokojen s tímto historickým/dokumentárním dramatem. Pro lidi, kteří Řím znají jenom okrajově to může ukázat některé etapy této starověké říše i v jiném světle než známe z hodin dějepisu, kde stejně většina spí. Seriál sází na ty známější císaře, což není na škodu, i v jejich životě se toho stalo spousta co se mezi širokou veřejností neví. Seriál je vlastně natočen na několik způsobů, máme tu nafilmované hlavní příběhové zvraty a rozhovory mezi postavami. Pak tu máme hlavní město Řím, což vypadá zvláštně v úplně jiném kabátku a nakonec historici, kteří k tomu občas něco řeknou. Samozřejmě můžeme se bavit jestli herci byli vybráni nejlépe, některé výkony totiž byly podprůměrné. Ale dle mého to samotnému dokumentu tolik neubírá. Kvalita jde ale každou sérií níž a níž. Takže 4 hvězdy jsou vydřené a pokud vyjde další série a bude pokračovat v trendu, tak budu muset snížit hodnocení. ()

Frankie86

Seriál se měl spíš jmenovat Římští císaři, než Římská říše. O říši jako takové se zas tolik nedozvíme. Ale i přes to dávám 4 hvězdičky za solidně zpracovaný doku-seriál o třech různých vládcích. Co mi možná trochu vadilo, bylo to, že tu jsou často prostřihy zřejmě z nějakého jiného filmu či seriálu a jde to zcela jasně poznat. ()