Kdysi měl rodinu, dnes je sám. Žena jej opustila, děti se od něj odvrátily. A z něj se pod vlivem alkoholu stává čím dál větší troska. Tupý surovec, neschopný ovládnout své emoce. Jake Heke, kdysi hrdý a statečný chlap, potomek lidí, kteří právem nosili jméno "bojovníci"... A přece v něm stále - tak hluboko, že to ani sám sobě nepřizná - doutná jiskřička touhy, aby to bylo jinak. Jiskřička, k jejímuž rozdmýchání by ovšem byl zapotřebí hodně silný vítr. V chudinské čtvrti na předměstí Aucklandu, ovládané dvěma mocnými gangy, není však o vichřice, rozvracející a ničící lidské osudy, nouze. A jedna taková právě zasáhla Jakeovu bývalou rodinu... (oficiální text distributora)

kapsomut

Čekal jsem ještě větší surovost a brutalitu než v prvním díle, ale nedočkal jsem se. Ale i tak to byl výborný kousek, který si zaslouží 88%. Bojové scény byly slabší (možná ještě o něco slabší než v prvním díle). 5* ()

Antek

Navázat na tak intenzivní film, jakým je Once Were Warriors není vůbec záviděníhodná situace. Běsnění Jakea Hekeho, který se z milého a milujícího chlapíka změnil v mžiku oka v monstrum, pohltilo první díl takovým způsobem, že šokovaný divák do závěrečných titulků doslova nedýchal. Temná a depresivní atmosféra bezútěšnosti s druhým filmem pomalu mizí a nastupuje tradičnější rodinné drama o vypořádání se s vlastními běsy a touze naleznout odpuštění. Jedná se ale o skoro stejně silný zážitek -- a to hlavně díky Temuera Morrisonovi, který v té hrozivé hordě svalů nachází nepatrné kousky citu a pomalu dostává sledujícího na svou stranu. Celý první film je Jake člověk semletý chlastem, vlastní neukotveností a nulovou sebeúctou, která jej žene do záhuby. Na konci druhého dílu je to člověk snažící se nalézt správnou cestu a uvědomující si svou ztrátu ... stále zoufalec, ale rozhodně bojující ... ()

Brain-D

Bohužel jsem si přál daleko lepší pokračování. Zatím, co první díl šel od pěkného začátku k hrůzostrašnému konci, tak zde je to naopak. Film začne smrtí dalšího syna Jake Heke (Jake Muss). Jake je zdrcený a rozhodně se ze sebou něco udělat. Celý film se táhne jeho snahou být lepším člověkem a otcem. ()

fefee

Pokračovanie Once Were Warriors ktoré už nie je takým brutálnym prekvapením, a od ktorého dostane človek asi presne toľko čo by aj čakal. Preto nič prekvapujúce ale stále silno pozerateľné drama kde znova len T.Morrison dokazuje že lepšieho herca by do tejto role nenašli. (3,2*) ()

latvar

O něco slabší než první díl, ale i přesto se na to dalo koukat a jsem rád, že jsem to viděl. Svaloch Jake si konečně najde práci a snaží se změnit k lepšímu, příjde o svého syna při pomstě z vlastního gangu, kdy ho jejich vůdce zastřelí. Jeho další syn se snaží pomstit. Pro mě 75% ()

netahlo

Jiny reziser a uz to nebyl tak silny zazitek jako Kdysi byli bojovniky. Ale i tak velmi dustojne pokracovani. Mladi me moc nebrali, ale jak se na scene objevi Temuera Morrison, kvalita jde okamzite strme nahoru. Opravdu skvely herecky vykon! Dlouho jsem nevidel tak paradne zahraneho zivotniho ztroskotance. Na konci mu clovek proste musi fandit i pres vsechno, co udelal. ()

Luciášek

Volné pokračování příběhu rodiny Jakea Heke už tolik nepřekypuje násilím,což možná způsobí, že na někoho nepůsobí tak silně.Já si myslím, že je to stejně silný film jako Kdysi byli bojovníky už proto, že se v něm jedná především o velkou touhu a snahu Jakea o to ZMĚNIT SE a začít žít skutečný - lepší život.Vypadá to, že konečně otevřel oči a dochází mu vše, co své rodině a hlavně sobě svým násilnickým chováním způsobil a snaží se o nápravu, což je místy dojemné...Především konec filmu mnoho z nás určitě rozplakal... ()

korndaddy

Když to nejde po dobrym. Tak to pujde po zlym. A když to nejde silou, tak to pujde větší silou. Připadně za použítí obrovskýho klíče. Prostě namakanej chlápek, kterej místo mozku má bicák a všechno řeší fackou...Nic víc nic míň. ()

Santino7

Nakoľko pôvodná snímka - Once Were Warriors - na mňa zapôsobila priam vynikajúco a bez váhania som ju okamžite po projekcii zaradil do svojej osobnej TOPky (považujem ju za najlepšiu mnou videnú sociálnu drámu vôbec), logicky som okamžite musel siahnuť i po jej menej známom pokračovaní. Hneď v úvode pozerania ma nemilo prekvapilo, že film sa nevenuje striktne postave Jake "the Muss" Hekeho a jeho vývoju (ktorého predstaviteľ Temuera Morrison herecky vyčnieval už v jednotke, a čoby postava ponúkala na základe jednotky mnoho možností na jej postupný dramatický vývoj) - ako vyplýva z trošku mylného textu distribútora -, ale zhruba spolovice je zameraná i na postavu jedného z jeho synov. To by samo o sebe nemuselo prekážať, avšak vzhľadom na to, že ide o syna takého, ktorý jednak nijak nekorešponduje s dianím v jednotke (nakoľko tam jeho postava buďto vôbec neexistovala alebo ide o najmladšie dieťa rodiny, kedy by ale nesedel vek), no hlavne, jeho predstaviteľ Julian Arahanga je v porovnaní s Morrisonom herecky neporovnateľne slabší a oveľa menej charizmatický (a vzniká tu do očí bijúci kontrast), čomu nepomáha ani dosti stupídna zápletka, ktorá je okolo jeho postavy vystavaná. Tá pomsta a celkovo vysporiadavanie sa s miestnym (motorkárskym?) gangom skrátka zaváňa brakom, a hodí sa skôr k akémukoľvek osemdesiatkovému béčku než k pokračovaniu brilantne znepokojivej existenciálnej drámy venujúcej sa úzkemu okruhu rodiny a jej osobným tragédiám. Nastal tu skrátka žánrový rozkol, bohužiaľ, ktorý prepája (a "zachraňuje") len brilantné herectvo Temueru Morrisona a vývoj jeho postavy (čo je vlastne hlavným pozitívom tejto snímky). Ďalším je takisto neopozeraná novozélandsko-maorská exotika, nuž a ak si odmyslíme stupídnosť sledovaného diania, je akiste zachytenie dobovosti a celková štylizácia gangu a jeho základne (ktorá by ale, opakujem, prináležila skôr k osemdesiatkovému bijáku než tu), inak však nie je príliš čo chváliť. Zápletka je v porovnaní s jednotkou príšerne stupídna, bez akéhokoľvek emocionálneho potenciálu, pod kožu sa zaryť tentoraz šancu nemá absolútne žiadnu, nuž a z hlavy vyšumí prakticky okamžite po dopozeraní. Čo sa týka záverečného hodnotenia, bol som dosti na vážkach, nakoľko vzhľadom od očakávaní nastolených jednotkou som bol v konečnom dôsledku brutálne sklamaný (a vlastne aj nasratý), no nakoniec som sa rozhodol hodnotiť to predsalen o čosi zhovievavejšie, a teda čoby samostatnú snímku nijak nenadväzujúcu na predošlé dielo. V tomto smere mi z toho vyšla taká svojská, zaujímavo štylizovaná jednohubka so slabším scenárom, ktorá z hlavy vyšumí prakticky okamžite po dopozeraní. 55% ()

Stanley619

Jsem nas*anej, že musím dát o tolik nižší hodnocení, protože zrovna od tohohle filmu jsem čekal daleko víc. Jednička byla brutální "rodinné" drama a byla to pecka. Tohle je spíš akční krimi z prostředí gangů, což už taková pecka neni. Určitě nechci říct, že to je špatnej film, to ne. Jenom si myslím, že to chtělo trošku lepší nápad, jak zakončit tuhle ságu. 70% ()

KOZEL84

Druhý pohled na Novozélandskou zvěř který by bez prvního dílu těžko fungoval.Určitě jde o slabší film,ale svoje momenty má (např.hon na kance:-).Svalouš Jake stárne a začíná dostávat záchvaty rozumu.Pořád je to,ale někdo komu bych se pod ruce nerad dostal.Narozdíl od prvního dílu mi tady byl sympatický.Příběh se spíš točí kolem jeho syna (synů) a jejich problémy s gangy.Film je to o dost umírněnější než jednička i když do nějakého cukrkandlu to má pořád daleko.Konec mi připadal mírně odfláknutý a až sprostě utnutý.Pro ty kterým se líbilo Once were warriors povinost.PS:At' mi nikdo neříká že týpek co hrál Grunta není Skurut-hai z jedničky Pána Prstenů;-). ()

jorgus

urcite o tridu horsi nez predchozi dil, ale i tak velmi nadstandartni podivana..sice kvapne ukoncene, ale zaroven jsem u toho zaveru fakt nedychal a nevedel jak to dopadne:) ()

Hapretor

Zatímco první film je aspoň drsné drama - o surovém dementovi, kde herci a herečky hrají tak přirozeně, že už to lépe podat ani nejde ... velmi sugestivní ... místy mi bylo špatně ... zároveň až mrazivě poutavé - tak druhý film je úplně o ničem a dost nuda - bez zajímavých postav a děje - bez gradace a napětí ... ()

Pacek

Z Jakea je troska, který dnes jen vzpomíná na svoje hojné časy a dožívá svůj život podle své staré legendy. Jde zde cítit jiný styl kamery, především na režisérské židli se usadil někdo jiný, který jakoby neměl uzký kontakt s Novozélandskou drsnou krajinou a životem okolo. Temuera stále předvádí fantastický výkon, je však ale jediný, kdo tu po herecké stránce stojí za zmínění. Once were warriors byli příběhem, atmosférou, empatií naprosto někde jinde. I tak je tohle ale silný snímek, který stojí za vidění, pokud jste přišli na chut prvnímu filmu. ()

crjules

Reziser Mune natocil dustojne pokracovani. Pribeh jde dal, jako zivot. A po peti letech Morrison opet hraje Jacka Heke a musim rict, ze vyborne! ()

Euchrid

Oficiální obsahový text distributora to říká přesněji a s mnohem větší formou poetiky, než jsem ze sebe schopný vyrodit. Kááždopádně bylo zajímavé sledovat jak se ze antihrdiny prvního dílů stává hrdina druhého a jak moc jsem mu fandil. Temuerův Jake má prostě obrovské charisma a jeho hledání hrdosti a vykoupení (jakkoli je to obrovské filmové klišé) mě zasáhlo, jak mělo. Ale jak už vyplývá z výše řečeného, imho film stojí hlavně na něm a všechny ostatní prvky filmu by bez něj jenom lehce vyšuměly do prázdna. ()

Hisnuklusi

Tento film se mi překvapivě asi líbil ještě o chlup víc než jednička. V mnoha momentech to byla velice dojemná podívaná. Syrovost až odpudivost jedničky to samozřejmě nemělo. Ale mělo to zase jiné věci. A jak jednička zcela a samozřejmě i účelně postrádala jakoukoliv kladně citovou linku, tak tady bylo místa pro city docela dost a to i přes to, že syrové a násilné momenty zde také nějak zvlášť nechyběly. Je to prostě pro mě osobně docela jiný typ filmu. Z jedničky naskakuje doslova husí kůže a člověku se chce brečet z toho všeho hnusu, v tomhle filmu ale jde třeba spíš i o slzy dojetí. Citově je tenhle film prostě na docela jiné úrovni a mně to nevadilo. Závěr filmu byl pak naprostý NAPROSTÝ mazec. Kdybych to měl shrnout, jednička měla silný dojem a nebyla vlastně příběhově rozhodně v ničem špatná, ale dvojka ve mně něco možná nenásilně zanechá a nebude to negativní, bude to pozitivní. Jo a druhá dějová linie s gangy mi nějak nevadila, naopak byla v mnoha ohledech docela zajímavá, aneb jeden z dalších receptů, jak rozpoutat docela snadno, zcela nechtěnou válku gangů. ()

Flashheart

Spousta pro a proti. Já si třeba užil ten jejich přízvuk, to je perla. Neužil jsem si ten příběh a spoustu postav, ale to k podstatě příběhu zčásti patří. Scénář rozhodně neoplývá genialitou, spíš naopak. Jen ty hlášky jsou povedený, nedivil bych se, kdyby byly velkým dílem improvizace. Celkově herci výborně, zřejmě moc dobře věděli, co hrát, nebo možná jen napůl hrát.. Finále kravina. Slušné 3. ()