Revenge

• Velká Británie After Jenny Died (více)

darkrobyk

Jim odchází z pohřbu své mladší dcery a je zoufalý. Jeho nová žena Carol si příliš nerozumí se starší Jill, s jeho synem Lee si naopak rozumí víc než dobře. Jimův kamarád Harry, policista, rovněž přišel o malou dceru. Obě byly znásilněny a zavražděny. Když je podezřelý muž pro nedostatek důkazů propuštěn, vezmou Jim a Harry spravedlnost do svých rukou. To ještě Jim netuší, jak dalekosáhlé následky to bude mít pro celou jeho rodinu. Psychologický thriller je postaven na střetu jednotlivých postav. S každým neuváženým krokem napětí mezi nimi vzrůstá a přibývají další, které jsou do zločinu zapleteny. To ale není nic proti tomu, co nakonec Jimyho čeká. Zajímavá kamera - pohled na sex rozbitými brýlemi či fackování kamery, která je očima nebožáka (tedy ony jsou to rány pěstí), jsou těmi nejlepšími, ale ne jedinými záběry, kdy kamera hledá, jak ozvláštnit obraz. Herecky solidní, Collinsová půvabná. Původní 3* jsem zvýšil o jednu za konec. Ač tu není třeskutá akce, byť nahánění podezřelého má šmrnc, ani otevřené gore, film si drží napětí od momentu přepadení. ()

Campbell

Film známý také pod názvem Terror from under the house je takový žánrový mišmaš gialla slasheru a revenge filmu. Rodinka se jde pomstit lidem co znásilnily jejich dceru. Bohužel tentokrát to jde hodně mimo mísu. Celej film se spíše kecá o tom jak jsou všichni chudáci a na nějakou akci či napětí se čeká strrašně dlouho. Navíc herci byly fakt tragičtí. A ty dialogy byly vážně paráda. Čekal jsem možná lehce brutální film ve stylu Last house on the left a nakonec se nestalo. Film nemůžu moc doporučit. ()

Časové pásmo bylo změněno