Bitva kuchařů

(festivalový název)
  • Čína Jue zhan shi shen (více)

Sky Ko (Nicholas Tse) je talentovaný šéfkuchař, který vaří v pouliční restauraci, již vede se svými přáteli. Přímo naproti nim si otevře luxusní restauraci Paul Ahn (Yong-hwa Jeong), šéfkuchař z Francie, který má 3 michelinské hvězdy. Oba poměřují své kuchařské schopnosti nejen ve stejné ulici, ale přihlásí se i na mezinárodní kulinářskou soutěž. Vítěz se pak bude moci utkat se samotným Bohem kuchyně (Anthony Wong), jímž není nikdo jiný než Skyův otec, který ho jako malého opustil. (LangiJ)

mira007

Michelinský kuchař vycvičený v Evropě vs. kuchař bistra ve staré hongkongské čtvrti, který navíc musí soupeřit se svým otcem. Pokud na to budete koukat hladoví, dáte pět hvězd - skvostné záběry špičkové gastronomie jak od reklamního režiséra v záběrech 4K. Příběh je jednoduchý a začátek se mi zdál i slabý ( na čínskou teatrálnost a dojímavost jsem si musel chvíli zvykat ), ale v polovině se to parádně rozjede a vyvrcholení bylo mile překvapivé a jako bonus je účast českých herců ( zase Vašut ) , kteří si vystačili s češtinou, aby pár minut předstírali Francouze. ()

Strike

Příjemný pohodový fim, který má zajímavý moent v podobě svatby, kde evropského, skoro bych řekl anglického podle oblečení co má bába vedle něho, prince hrají Vladimír Polívka a princeznu Barbora Mottlová. Nechybí samozřejmě Marek Vašut. Po filmu Dobrodruzi další snímek, kde se vedle čínských/hongkongských superhvězd (Nicholas Tse, Anthony Wong) vyskytují i čestí herci. Jen tady, narozdíl od Andy Laua a Norberta Lichého v Dobrodruzích, se spolu přímo nevyskytují. ()

barteca

Kulinářské orgie dobře nasnímané, jinak v evropském hávu čínská romantika. Lokace nasnímané v ČR pobavily včetně Vašuta. ()

pushover

Oddechovka o vaření s překvapivou českou vložkou s Vašutem a Polívkou ml. Budete slinit ještě hodinu po projekci. ()

Meeryan

Fandila jsem Skymu, jeho kuchařské umění bylo bližší mému srdci než Paulovo, který byl více technický a byl perfekcionalista... konec byl debilní, ale souhlasím, že pravé nudle od mamky je i mé oblíbené jídlo, které vyvolává příjemné vzpomínky a blažené pocity... Hodnotím 3*** ()

shade000

O filme som sa dozvedel z toho, že na sociálnej sieti ma stále prenasledoval nejaký Reels z tohto filmu a nejak mi to nedalo, tak že pozriem čo to je. Čína má veľmi zvláštny štýl točenia filmov a v živote by som nepovedal, že je to o kuchároch, každopádne, keď si odmyslím ten ich kung-fu štýl aj tu, tak je to celkom zaujímavé... ()

TOPmoovie

scenar urcite za 5*, ale sikmaci... tam narobili take excesy obcas, ze ani 4* to nebude. ale urcite pozri ak ta fascinuje jedlo, a dokonale natocene kulinarske tahy. ()

argus123

Zaujímavy film, akčny o varení, to sa len tak nevidí. Tie kulinárske techniky, na to sa bola jedna radosť pozerať. Snáď čechov poteší aj ten fakt že sa scéna na zámku natačala v česku a je tam počuť český jazyk a to v originalnom nedabovanom filme. ()

EsterH

Film nie len o varení... pre kuchára je najväčším ocenením, ak ho konečne uzná otec, ktorý ho opustil.. V tomto mi to veľmi pripomínalo film Final recipe. ()

lex85

Když v Čínském filmu hraje Marek Vašut je to vždy známka kvality :))) Velmi dobrý odpočinkový film. Především střet kuchyní a přístupu k vaření je tady opravdu velmi dobrý. ()