Zone Blanche - Season 1 (2017) (série)

Konec je teprve začátek (S01E08)

(epizoda)
  • Francie La Fin n'est que le commencement (více)

Když pravda o Marion konečně vyjde najevo, Bertrand se uchýlí k násilí a Laurène s Corou se ocitnou ve spleti nebezpečných událostí. (Netflix)

Trevor

Záver priniesol viacotázok ako odpovedí, ale najmä prvých sedem dielov posunul niekam do stratena. Na jednej strane môžeme tento záverečný mindfuck ospevovať, na strane druhej bola interakcia medzi postavami viac menej zbytočná, v podstate z množstva zmiznutí nebolo objasnené žiadne, iba sa ako tak vysvetlil vzťah medzi Steinerom, starostou a Marion. V konečnom dôsledku ale ostatné epizódy vyznievajú úplne zbytočné. ()

tron

Prvé dva diely ma moc nebavili, ale zaujalo ma tvrdenie o šokujúcom finálnom rozuzlení. Majte ma za barbara, ak chcete, ale neodolal som, preskočil som tretí, štvrtý, piaty, šiesty aj siedmy diel (!) a pozrel som si až údajný šokujúci posledný... a naozaj to nie je seriál pre mňa. Hlboké, temné, večne zahmlené lesy super, ale inak to ide mimo mňa. Šanca, že si pozriem aj zvyšné epizódy sa práve znížila na symbolické minimum. ()

Anderton

Lepší názov pre finále prvej série tvorcovia ani nemohli vymyslieť. Ústredná makrozápletka sa osvetlí, vieme, prečo zmizla starostova dcéra a kto všetko za to môže. Keď sa to tak vezme, tak najtragickejšou postavou celého seriálu je práve fňukajúci a psychický labilný otecko a zároveň "pán" mesta. Rozuzlenie tak celkom slušne prekvapilo, ale ako to už býva, o výraznejší šok nešlo. Je dobre, že finále neprebehlo formou akcie, ale je ešte mysterióznejšie ako väčšina epizód. No a záverečná scéna pokladá ťažko vopred zodpovedateľnú otázku, ako budú vyzerať vyšetrovania prípadov v druhej sérii... ()