The Slayer

• angličtina Nightmare Island (neoficiální název) (více)

Dva manželské páry se rozhodnou strávit společnou dovolenou na odlehlém ostrově. Kay je nadaná malířka, kterou už od dětství pronásledují děsivé noční můry, které jsou však zároveň inspirací pro její tvorbu. Hned po příletu na ostrov cítí, že toto místo odněkud zná a některé části ostrova se podobají jejím kresbám. Noční můry ani zde nepřestávají, ale ostatní ji neberou příliš vážně. Jedné noci však zmizí Kayin manžel David, kterého předtím viděla ve snu umřít. A další znepokojivé události na sebe nenechají dlouho čekat... (Šakalík)

kaylin

Americký snímek „The Slayer“ má rozhodně i po letech co nabídnout. Atmosféra filmu je velmi nepříjemná, temná, tajemná. Jasně, postavy nemusí sednout každému, ale odvíjení příběhu není vůbec zlé a má skvělé sekvence. Hlavně ty noční můry jsou velmi povedené a skvěle zpracované. „The Slayer“ je přesně jeden z těch filmů, o nich doufáte, že na ně časem narazíte. Pozapomenuté, ale dobré. ()

topi

Atmosférická vyvražďovačka ze zlatých let osmdesátých. Plíživý, až zdlouhavý děj (u těchto slasherů už to kolikrát tak bývá), temná deštivá bouřlivá noc, záhadné a brutální vraždy (vidle vedou) a znepokojující mrazivá hudba. A závěr filmu je hodně VTF!! ()

Gorehound

Dobré, ale trochu nadhodnotené. Precízne nakrútené, so slow burn atmosférou, atmosférickym prostredím ostrova po sezóne, skvelou maskou v závere. No na druhej strane kills niekde na pol cesty, a pointa, v tomto druhu deja, pomerne očakávaná. Hudba by sa mi skôr hodila do nejakej 80s melodrámy, v napínavých scénach je ale skvelá. Hapruje aj gradácia deja, miestami je to naozaj pomalé. Aj hlavné postavy sú mierne nesympatické. ()

Mefistofelle

Na tomhle filmu je krásně vidět mezi starými a novými slashery. Zde, na rozdíl od těch novějších, se hraje na atmosféru a ne na žádný ohromující bodycount a střeva na každém rohu (tím netvrdím, že střeva na každém rohu jsou špatná :) ). Je to vcelku příjemný zážitek, místy jsem skoro ani nedýchala napětím a herci taky nejsou k zahození. Konec je trochu dost přepálenej a z odhalení vraha jsem měla tak trochu rozpačitý dojem, ale jako celek to rozhodně nezklamalo. ()

Koly

Zajímavá pochmurná vyvražďovačka ve které se, spíš než na počet obětí, sázelo na atmosféru. Na jednu stranu to hodnotím s nadšením, ale na druhou stranu musím říct, že přece jenom čtyři potencionální oběti jsou dost málo a v důsledku toho se i místy dostavil největší nepřítel každého dobrého horroru - nuda. Naštěstí se Cardoneovi povedl závěr a hlavně za super ohnilého zubatého kostlivce nehodnotím průměrem. ()

Sfinkter

Podřadný žánr v osmdesátkovém outfitu, nicméně čistá filmařina a radost ze staré kvality. Atmosféra podobná jako v Argentových filmech (Phenomena, Sindrome di Stendhal), dějové však trochu někde jinde. Ve finále bych čekal silnější pointu, levné klišé vidíme v závěru každého druhého snímku. ()

pursulus

Scaenář bez nadání.¬         Nepropracovaný, jen tak nahozený scaenář s jedním nerozvinutým až špatně uchopeným nápadem sráží tento jinak napínavý příběh (story, vole) hodně dolů. Poněvadž to ostatní, zejména vybraní herci a jejich hraní, je na úrovní nejméně slušné. A kdo hodnotí film se scaenářem bez nadání líp než za dvě, ten co? No ten nerozumí filmu, i kdyby to byl třeba Kokeš. ()

Šakalík

Uf, tohle je můj historicky teprve druhý film, který jsem zvládl přelouskat v anglickém originále BEZ titulků (jen tak pro zajímavost – první byl The Haunting of Marsten Manor). I přes poněkud rozpačitou úvodní půlhodinku je tenhle film z atmosferického hlediska opravdová bomba, přestože po obsahové stránce dvakrát výpravný není. Nicméně v těch napínavých pasážích se divák raději zavrtá pod deku a jen tak jedním očkem pozoruje, co se bude dít. Obzvláště vypečená je ta závěrečná část v zamčeném domě – pozor SPOILER – kde zůstane hlavní hrdinka samotná a neustále mumlaje něco o tom, že nesmí usnout, s hrůzou v očích pozoruje kliky u dveří, jestli se nepohnou. A že se časem pohnou, je nabíledni. :-) To vše na opuštěném ostrově, za bouřky a s náležitě mrazivým hudebním doprovodem – no paráda! I samotné mordy mají koule – mně se nejvíc líbilo jednoduché, ale efektní probodnutí vidlemi. Škoda jen toho zbytečného epilogu, to tam už bylo navíc. ()

Han22

V podstatě totéž co u Unhinged - tedy mysteriozní slasher. Čtveřice lidí na ostrově, které někdo zabíjí, spousta vaty, chvílemi slušná atmosféra, ale většinou nuda, a jedna solidní vražda (vidle). Celou dobu jsem přemýšlel nad vyšším hodnocením kvůli solidnímu námětu (vraždí monstrum ze snu nebo ne?), ale dementní konec rozhodl, dvě hvězdičky jsou adekvátní. SPOILER: Hrdinka se po prožitých hrůzách probouzí jako malé dítě, kterému se vše zdálo, podobná debilita byla na konci legendární hry Monkey Island II a i tam mi to zabilo celý příběh. ()

Eraserhead

Zdejší vyzdvihovaná atmosféra mi nepřijde o nic lepší než v jakémkoli Pátku 13. Má to lehce přes 80 minut a přesto se to hrozně vleče. Vraždy jsou prima, ale taky jsou provedeny spíš standartně (např. Prowler ze stejné doby je na tom o hodně líp). Slabý děj mohli vykompenzovat větším body countem - čtyři jsou fakt málo (Jason by za stejnou dobu zmáknul minimálně dvojnásobek). Rád nacházím hororové klenoty z let minulých, ale tentokrát se nález pokladu nekoná. ()

tenebrae86

Zajímavý, trochu netypický slasher s vynikající strašidelnou atmosférou. Ta příšera mi byla mimořádně sympatická, její vraždy byly nápadité a řádně brutální. The Slayer je kvalitní osmdesátkový horor, který mohu doporučit. ()

vlado90

Opat velke sklamanie, pozeral som to hlavne kvoli hodnoteniu ake to ma ale ja sa s nim nezhodujem. Film sa strasne ale strasne vlecie, chyba mu napatie, sem tam je nejaka vrazda, a ten koniec to fakt este cele pokazil. Ja to hodntím tak na 20%. ()

John80

Hororový slasher o partií ľudí, ktorý sa rozhodnú tráviť dovolenku na ostrove v odľahlom dome kde postupne vzniká napätie 3* ()

Blazkowicz

Slabé, hodně slabé. Vraždí tam někdo neviditelný a ještě k tomu nudně. Zlatý Jason. Až na závěrečný ksicht poslední borky a tvář vraha to není nic zajímavého. Možná ještě atmosféra opuštěného domu uprostřed ostrova, ale to je tak všechno. 2-* ()

matko2351

O moje oči, čo to videli? Horší film som ešte asi nevidel. Po odporúčaní na jednej stránke, som sa vrhol do pozerania "slušného" hororu. Už to že tam hrajú len šiesti ludia(možno aj viacej, len mi to asi ušlo) mi malo evokovať, že to bude asi slabý odvar a on bol ešte slabší. Vraždy vymakané, nemôžem klamať, len keby ich bolo viacej a častejšie. Záver? ani sa nebudem rozčuľovať a nebudem ani komentovať. Pre mňa slabý film. ()