Boj s obry

(festivalový název)
  • USA I Kill Giants (více)

Mladá Barbara Thorson (Madison Wolfe) je úplnou outsiderkou své generace, navíc poblázněnou do světa Dungeons & Dragons. To má bohužel za následek, že Barbara nemá žádné kamarády a ani pochopení svého okolí. Barbara se proto začne do svého světa fantasy a magie uzavírat čím dál tím častěji, což jednoho dne zapříčiní, že svoje vysněné tvory začne vídat ve skutečném světě. (UncleMorty)

stihac10

Ne úplně špatný film, ale stále jsem vzpomínal na A Monster Calls které je lepší prakticky v každém ohledu.. 6/10 ()

Tomulka

Tento film udeřil hřebíček na hlavičku. Ten kdo neprožil to samé co hlavní hrdinka (myslím tu realitu) není schopen to pochopit. Nikomu nepřeji zažít to co hlavní hrdinka. Je to velmi těžké! To jak scénarista a režisér dokázali popsat tuto životní zkušenost je úžasné! Pro mne byl tento film velmi uplakaný, protože jsem ve svém životě nedokázal porazit Titána a ani jsme si nedokázal najít únik od té zničující reality. Byl jsem sice starší než hrdinka, ale i přes to mne dokázal tento film totálně rozhodit i po hodně letech. Opravdu mne zasáhl. Nutno říci, že střih, kamera a úžasný výkon Madison Wolfe celý film umocnili na maximum. Snad ještě nikdy mne takto film nezasáhl. ()

Tafi.CK

Když se na objevily titulky, vzpomněl jsem si na Sucker Punch. Ne snad, že bych filmy chtěl srovnávat, ale ten feeling z té myšlenky tam pro mě byl. Emocionálně mě to chytlo, první polovinu filmu jsem mě film i nutil snažit se rozlousknout pointu a moc jsem si užil soundtrack. Vizuální styl bych si dokázal představit originálnější a myšlenku trochu lépe dávkovanou ale celkově to bylo hezkých 106 minut. ()

Grifindoor

jako nebylo to špatný, ale ta autistická holka mě pak už hrozně srala.. Přál jsem si, aby ji odvezli do blázince v kazajce ()

horal3310

Asi proto,že nejsem zatížený žádnou předlohou,tak dávám 4 hvězdy.Pro mě to byl velmi dobře zpracovaný náhled do zmatené dětské makovice. A že ta kebule podává opravdu pěkný herecký výkon,tak to mi k tomuto filmu bohatě stačí. ()

Fiffty

Veľmi zaujímavé fantasy, ktoré sa so mnou pekne pohralo a tak do poslednej chvíle som dúfal, že by obri mohli byť naozaj skutoční. Každopádne som bol milo prekvapený z výkonu hlavnej predstaviteľky, ktorá sa zhostila svojej role vynikajúco. Príbeh a vyvrcholenie veľmi emotívne a dokáže chytiť za srdce a kombinácia fantasy prevedenia s drámou a traumatickou skúsenosťou dievčaťa, ktoré si vytvorila vlastný svet sedelo spolu výborne. ()

maxs

Tak nízké celkové hodnocení je jasným důkazem, že i tak krásný a citlivě propracovaný snímek prostě není pro každého. Za mě vážně super! ()