Reklama

Reklama

Pouští a pralesem

  • Polsko W pustyni i w puszczy (více)

Obsahy(1)

Stas a Nel sú ešte deti, ale nasledujúce týždne budú pre nich skutočnou životnou skúškou. Píše sa 19. storočie a ich rodičia sa podieľajú na stavbe gigantickej stavby v Afrike. Projekt stavby suezského kanála však ohrozujú arabskí povstalci vedení Mahdim a je len otázkou času, kedy zvolia aj iné prostriedky, ako obyčajný boj Presne preto sa v rukách povstalcov ocitli pätnásťročný Stas a deväťročná Nel, ktorých uniesli. Rodičia však neváhajú a organizujú gigantickú pátraciu akciu. Avšak ako povstalci napredujú vo svojich úspechoch, tak sa šance rodičov nájsť svoje deti zmenšujú. Lenže Stas a Nel neprijali úlohu pasívnych obetí a spolu s dvoma africkými deťmi sa vymanili zo zajatia a pokúšajú sa samio nájsť cestu späť. Ich cesta nebezpečnou, ale prekrásnou africkou krajinou bude mať množstvo nástrah a nebezpečných situácii, počas ktorých si deti uvedomia skutočnú hodnotu ľudského života, silu pravého priateľstva a lásku milujúcej rodiny. Film bol nakrútený vo veľkolepej produkcii podľa n ajčítanejšieho románu slávneho poľského spisovateľa Henryka Sienkiewicza a dostal množstvo prestížnych ocenení... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Je s podivem, že si polská televize sama troufla natočit tento rozsáhlý dobrodružný román Henryka Sienkiewicze. S ohledem na to, že nemá na svém území potřebné přírodní lokality, lze hodnotit tento odvážný filmový počin jako zdařilý a to jak nákladnou výpravou s početným komparsem, tak i mimořádnými hereckými výkony a celkovou atmosférou. Dvojice hlavních dětských představitelů byla dobře zvolená, hlavně malá Nel byla kouzelná. Putování unesených dětí po Africe, včetně kontaktů s domorodci i se zvířaty, působilo věrohodně a doprovodná hudba byla excelentní. I když jsou film a kniha určeny spíš dětským čtenářům i divákům, líbilo se mi to, přestože se mezi ně už dlouho nepočítám. ()

kacaabba 

všechny recenze uživatele

Vážím si spisovatele Sienkiewicze, jsem rád, že se natočil film pro mladé diváky. Leč míra naivity mě natolik ubíjela, že jsem dokoukal jen s úsilím. Jsem zvědavý, jak to budou hodnotit šesťáci :-) Promítnuto 6. ročníkům ZŠ - s úspěchem. Přesto: film se s knihou vůbec nemůže srovnat. Kniha dává dospělému čtenáři spoustu podnětů z historie i zeměpisu Afriky. Film (seriál) Pouští a pralesem z r. 1973 je oproti této filmové verzi velmi kvalitní a i se drží předlohy, což se o tomto filmu říci nedá. Tento film dokonce i jde proti "duchu" knihy a to je pro mne nepřijatelný úkon. J e d n o z n a č n ě preferuji film z r. 1973. ()

Reklama

Dani.K 

všechny recenze uživatele

Jako malá jsem knihu Pouští a pralesem milovala. Film jsem objevila náhodou a příjemně překvapil. Příběh se celkem drží knižní předlohy, africká příroda je krásná. SPOILER: V knize slon King doprovodí děti až k jejich zachráncům a nakonec se dostane do ZOO, v dnešní době by to určitě Sienkiewicz napsal tak, jak je to ve filmu, pěkně ať slon zůstane ve své domovině Africe. Mimochodem, ti sloni, co se tam objevili, nebyli náhodou indičtí? :-) A taky ten konec - přeci jen bych umírajícím lidem žízní nejdřív rychle dala vodu než je objímala... Ale za tu výpravu, hudbu a celou atmosféru filmu, který je určený hlavně pro děti, dávám čtyři hvězdičky. ()

AGAMENON 

všechny recenze uživatele

Příjemný rodinný snímek, který sice ze začátku působí dojmem drahého televizáku. Naštěstí jakmile děti vyrazí za dobrodružstvím, film se rozběhne a je vidět, že Poláci na výpravě nešetřily (stál na evropské poměry slušných 4 mil. dolarů). Dětští představitelé zvládají své role velmi dobře, ale i ostatní herci podávají dobré výkony. Hudba je opravdu překrásná, sic se mi více líbila evropská část, která my přišla spíše melancholická, ale naprosto nic nemám proti africké hudbě. Kamera zabírá všechno jen sebevíce zajímavé, takže lze doporučit cestovatelům, kteří jaksi nemají prostředky na menší výlet do Afriky. ()

skleboun 

všechny recenze uživatele

Náhodou jsem si pustila televizi a dostala se k tomuhle filmu - a zaujal mě natolik, že už jsem neodešla :) knihu jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat s předlohou, ale film se mi líbil a podmanivé africké exteriéry taky :) takže nakonec dávám 70%, i díky hlavním představitelům (hlavně Karolina Sawka v roli Nel byla skvěle přesvědčivá :) ()

Galerie (11)

Zajímavosti (5)

  • Při natáčení v Johannesburgu začal mít režisér Maciej Dutkiewicz zdravotní problémy s ledvinami. Jeho stav mu nedovoloval práci dokončit, a tak se producenti rozhodli přenechat režisérské křeslo Gavinu Hoodovi. (D3VIL)
  • Štáb a herci spotřebovali každodenně 500 litrů vody. To je 40,000 litrů za celé natáčení filmu. (D3VIL)
  • Během natáčení urazila výprava celkem 50,000 km. (D3VIL)

Reklama

Reklama