Co jsme komu zase udělali?

• Francie Qu'est-ce qu'on a encore fait au bon Dieu ? (více)
Trailer 1

Claude a Marie Verneuilovi, milovníci staré dobré Francie a tudíž i správní maloměšťáci, se tak trochu s těžkým srdcem smířili s tím, že se jejich dcery provdaly za muže rozličných původů a podařilo se jim překonat všechny jejich zakořeněné předsudky. Ale nyní čelí nové hrozící krizi. Jejich čtyři švagrové Rachid, David, Chao a Charles jsou odhodláni z mnoha různých důvodů opustit Francii. Ale jak k tomu přijdou právě Cloude a Marie Verneuilovi? Jejich obavy, že se z jejich blízkosti rozeběhnou po celém světě dcery i vnoučata, je vede k vymýšlení nejrůznějších důvodů jak je ve Francii všechny udržet. A to nejlépe tak, že jim dokáží, že je Francie tou nejúžasnější zemí na světě. A to i přesto, že na ni oba do této chvíle svorně s velkou chutí nadávali. (Cinemart)

Trailer 1

Gilmour93

Jak je recyklace úspěchu někdy obtížná, ukazuje sama hlavní zápletka. Čtyři důvody proč zmizet a čtyři způsoby, jak je udržet, jsou absolutně postavené na hlavu, ale chápu, že vymyslet něco pro celý ansámbl z jedničky není jen tak. Ten životní optimismus, co z toho cáká, je fajn, ale zároveň se mi trochu příčí svět, kde platí Paříži, zaplatím tě.. Většinu podařeného humoru zajistí Clavier de Balzac a jeho žena, včetně lopatového zneškodnění Afghánce s Alláh ví jakým pásem.. ()

Hemlock

Perfektní francouzská sluníčkářská propagace jak se sluší a patří... Prvnímu dílu jsem dal čtyři hvěvzdy, neboť tenkrát před lety mi to přišlo ještě zábavné, bohužel dnes už to tak vtipné není. Rozhodně bych tento snímek nenazval komedií, protože se spíše jedná o dokument vystihující reálie západní Evropy. ()

Chmur

Pohádka o tom, jak mohou různé sexuální orientace, rasy a kultury žít krásně pohromadě v prosluněné Francie. Já bych si také přál, aby lidé k sobě byli slušní a ohleduplní bez ohledu na barvu pleti, vydělané peníze a sociální statut, jenže tak to prostě nefunguje. Nefunguje a nikdy nefungovalo. Zvláště pak ve Francii. Asi proto točí tyhle filmy, kde chtěj na chvíli věřit v opak. Celý film je tak unylý a nudný. Posledních pět minut je tak sladkých, že se z toho člověk skoro až dáví. ()

Marze

Vděčná, učesaná, sluničkovská, vlídně bezbolestná poloha vyprávění jako reklamní agitka na "multykulty". Výborný je dabing Donutila a Balzerové, která kouzelně vystihne babičku, která čelí hrozbě odjezdu vnoučat do jiných zemí. Film propaguje toleranci a vykresluje skoro reklamní obraz státu. I tento díl má proto ve Francii vysokou sledovanost, protože Francouzi se nadouvají svou vstřícností k cizincům, ale mají s nimi problémy. A toto je pro francouzské rodiče aktuální téma. Prolog trvá hodinu, než se dostaví zápletka a je ředěn vedlejšími postavy s jejich odstředěnými motivy. Naštěstí tyto scény dodávají smích (pyžamo ve stylu Maa Ce-Tunga, koulovačka proti Arabovi s výkřikem Allah akbar, nebo falešný sociální profil tibetského aktivisty). Celkově jde o klasickou francouzskou konverzační veselohru, kterou stačí sledovat v televizi. Vidíme domácí tlachání, trapasy a vážné výměny názorů. ()

Lachtaan

Roky a od únorového vydání do kin i měsíce čekání se vyplatily a ta svérázná francouzská rodinka, jejíž patálie mě tak učarovaly před 4 lety, je zase zpátky. Nevěřil jsem tomu, kolik nápaditých vtipů půjde vyždímat z nynějšího ústředního problému, a proto jsem tolik překvapen. Nedivil bych se, kdyby Frantíci přišli za pár let s dalšími rasovými a společenskými předsudky v legračním kabátu. P. S. Elodie Fontan se nemůžu vynadívat. ()

• Na rozdíl od prvního filmu byl tento film natočen z části skutečně v Chinonu, kde žije rodina Verneuilů. (veronikajel)
  • Keď letia hlavné postavy z Pekingu do Paríža, na záberoch je vidieť lietajúci Airbus A380, v ďalšom zábere však pristáva Boeing 777. (Babulik)