Co jsme komu zase udělali?

• Francie

Qu'est-ce qu'on a encore fait au Bon Dieu ?

• angličtina

Serial (Bad) Weddings 2

• Francie

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu? 2

(pracovní název)

Čo sme komu zase urobili

Komedie

Francie, 2019, 98 min

• SuzieS

kdyz me moje francouzska spolubydlici, ktera je hodne distinguovana a vybirava, rekla, ze druhy dil je jeste lepsi, nez prvni, nemohla jsem se dockat. Nuz, nevim, jestli to bylo tak strasnym prekladem, nebo tam bylo moc veci, ktere pochopi jen francouzi. Zacala jsem se bavit az v posledni tretine. Do te doby jsem nevedela, jestli rasisty/xenofoby chteji jen plytce ztrapnit. Svou atmosferou se to mega lisilo od jednicky. Chvilemi se to tvarilo, ze to bude jen vychovavat. Pro me docela zklamani.(18.10.2019)

• Chmur

Pohádka o tom, jak mohou různé sexuální orientace, rasy a kultury žít krásně pohromadě v prosluněné Francie. Já bych si také přál, aby lidé k sobě byli slušní a ohleduplní bez ohledu na barvu pleti, vydělané peníze a sociální statut, jenže tak to prostě nefunguje. Nefunguje a nikdy nefungovalo. Zvláště pak ve Francii. Asi proto točí tyhle filmy, kde chtěj na chvíli věřit v opak. Celý film je tak unylý a nudný. Posledních pět minut je tak sladkých, že se z toho člověk skoro až dáví.(31.8.2019)

• DwayneJohnson

Druhé pokračování téhle multikulturní "komedie" nabízí skoro stejný humor. Pro mě však spíše laciný a těžko akceptovatelný. Dvě, tři špatné situace střídá jedna dobrá a tak to funguje celý film, jen tentokrát s lesbickou vložkou a spoustou řečí o tom, že Francie je nej. No prostě nic pro mě, já měl vždycky raději stejk, než žabí stehýnka a tenhle film to jen potvrdil. Jedna hvězda za teroristu a druhá za černobílé, otcovské duo, které místy šlapalo jinak velká S-L-A-B-O-T-A.(2.9.2019)

Roky a od únorového vydání do kin i měsíce čekání se vyplatily a ta svérázná francouzská rodinka, jejíž patálie mě tak učarovaly před 4 lety, je zase zpátky. Nevěřil jsem tomu, kolik nápaditých vtipů půjde vyždímat z nynějšího ústředního problému, a proto jsem tolik překvapen. Nedivil bych se, kdyby Frantíci přišli za pár let s dalšími rasovými a společenskými předsudky v legračním kabátu. P. S. Elodie Fontan se nemůžu vynadívat.(26.8.2019)

Tak jsem se právě před chvílí vrátila z kina a plna čerstvých dojmů zhodnotím svůj zážitek. Druhý díl je neméně půvabný jako ten první, byť je tošku vážnější, ani ne tak formou jako obsahem. Pořád se jedná o typicky francouzkou komedii plnou vtipných hlášek a komických situací, jen podtext se více týká aktuálního tématu migrantů a bohužel místy, naštěstí jen místy je maličko křečovitější. Přisuzuji to snaze tvůrců zahrnout do filmu, co nejvíce aktuálních témat (od migrantů, přes děti migrantů, homosexuály a mileniály). Každopádně i takse díky skvělému původnímu obsazení, dobře napsaným dialogům a několika opravdu vtpným hláškám podařilo natočit velmi dobrou záležitost, u které jsem se královsky bavila. Za mne 85%.(26.7.2019)

• - V předchozím díle Co jsme komu udělali? (2014) měly Claudovi dcery pro své děti kočárky od značky Bugaboo. Laure ovšem má kočárek od jiné značky. (Berlea)

• - Keď letia hlavné postavy z Pekingu do Paríža, na záberoch je vidieť lietajúci Airbus A380, v ďalšom zábere však pristáva Boeing 777. (Babulik)