Co jsme komu zase udělali?

• Francie

Qu'est-ce qu'on a encore fait au Bon Dieu ?

Serial (Bad) Weddings 2

• Francie

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu? 2

(pracovní název)

Čo sme komu zase urobili

Komedie

Francie, 2019, 98 min

Těšila jsem se na dobrou francouzskou komedii, s inteligentně pojatým politicky nekorektním humorem, který svižně odráží momentální názorovou a emoční situaci v celé západní Evropě a všeho se mi dostalo. Příjemné pokračování, jemný humor střídá humor třeskutý, kouzelné minibojůvky na poli rodinném, taktické manévry pro blaho všech a do toho další svatba. Clavier tohle prostě umí. Sympatické tak, že nemám potřebu cokoli vytýkat. Scénka s Afgháncem a lopatou mě rozesmívá ještě teď.(1.3.2019)

V daném žánru naprosto pohodová a vtipná komedie. Vždycky mě to překvapí, jak si Francouzi uměji ze sebe udělat legraci, když ve skutečnosti to není jejich nejsilnější stránka. Skoro jste mě přesvědčili:-) A jinak, když už je realita tak tristní, proč se tomu alespoň ve filmu nezasmát. Francie je krásná země, plná lidí, kteří si myslí, že žiji v pekle. 3.3.2019, kino Kotva RJK + máma(3.3.2019)

Šli jsme na srbské artporno Ederlezi Rising, ale chybička se vloudila a skončili jsme ve špatném sále na francouzské komedii. Více takových omylů! První díl byl dobrý, ale druhý je ještě lepší. Studnice etnických, politických a společenských klišé, zdá se, ještě nebyla prvním dílem zcela vyčerpána. Nově se přidávají narážky na sexuální obtěžování a homosexualitu. Svěží oddechová zábava. Teď už vím, že Lucerna má 2 kinosály.(1.3.2019)

Moment překvapení je pryč. A to je asi největší výtka, kterou mohu k filmu říci. Zatímco u prvního dílů jsem nevěděl co mám čekat, tak zde už jsem moc dobře věděl do čeho jdu. Tím nechci tvrdit, že bych se nebavil, jen už mě některé věci nepřišli, tak originální, jako na poprvé. Režisér Philippe de Chauveron má film plně pod kontrolou a v pravidelných intervalech do nás sype jeden fór za druhým, a nutno říci, že se dost často trefí. Místy občas zbytečně tlačí na pilu, ale to je problém snad každého sequelu. Problém je, že se děj pořádně rozhoupe asi až v půlce, do té doby je to takové přešlapování na místě. Na druhou stranu, o to více je druhá půlka zábavnější a dokonce přichází i s něčím jiným. Je to fajn oddechová komedie, a pokud Vám sedla jednička, tak dvojka jede na podobné vlně, jen je o něco horší, naštěstí ne o moc.(3.3.2019)

Příjemná komedie jako předchozí díl a když se člověk dokáže oprostit od českého dabingu, tak si opět užije výborného Claviera. V prvním díle byla zápletka více ucelená, tvůrci se dokázali vyvarovat horších scén, které se zde přeci jen objevují častěji a někdy pozvednete oči v sloup. Tentokrát dostávají prostor více zeťáci a humor kolem etnik, náboženství je dávkován po celou dobu jako v předchozím díle. Nedokážu si představit, jak by toto prošlo v Hollywoodem, ale jsem rád, že do českých kin má stále cestu otevřenou……6/10(6.3.2019)