Co jsme komu zase udělali?

• Francie

Qu'est-ce qu'on a encore fait au Bon Dieu ?

Serial (Bad) Weddings 2

• Francie

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu? 2

(pracovní název)

Čo sme komu zase urobili

Komedie

Francie, 2019, 98 min

Moment překvapení je pryč. A to je asi největší výtka, kterou mohu k filmu říci. Zatímco u prvního dílů jsem nevěděl co mám čekat, tak zde už jsem moc dobře věděl do čeho jdu. Tím nechci tvrdit, že bych se nebavil, jen už mě některé věci nepřišli, tak originální, jako na poprvé. Režisér Philippe de Chauveron má film plně pod kontrolou a v pravidelných intervalech do nás sype jeden fór za druhým, a nutno říci, že se dost často trefí. Místy občas zbytečně tlačí na pilu, ale to je problém snad každého sequelu. Problém je, že se děj pořádně rozhoupe asi až v půlce, do té doby je to takové přešlapování na místě. Na druhou stranu, o to více je druhá půlka zábavnější a dokonce přichází i s něčím jiným. Je to fajn oddechová komedie, a pokud Vám sedla jednička, tak dvojka jede na podobné vlně, jen je o něco horší, naštěstí ne o moc.(3.3.2019)

Po pěti letech se vrací rodinka Verneuilových společně s dcerami a jejich multikulti drahými polovičkami, a i když druhý díl nedosahuje kvalit výtečné a svěží jedničky, tak i přesto jde stále o nadprůměrnou komedii s množstvím vtipů a humorných situací. Líbilo se mi, že tvůrci při psaní scénáře nečerpali pouze z jedničky, nýbrž přidali něco navíc (uprchlíci, "netradiční" svatba). Závěr byl možná až přehnaně optimistický ("happily ever after"), ale i tak si za svým hodnocením stojím. Zkrátka opět příjemně strávených devadesát minut v kině u kvalitního kousku, který jen dokazuje, že se Francouzi v komediálních vodách prostě vyznají.(4.3.2019)

Šli jsme na srbské artporno Ederlezi Rising, ale chybička se vloudila a skončili jsme ve špatném sále na francouzské komedii. Více takových omylů! První díl byl dobrý, ale druhý je ještě lepší. Studnice etnických, politických a společenských klišé, zdá se, ještě nebyla prvním dílem zcela vyčerpána. Nově se přidávají narážky na sexuální obtěžování a homosexualitu. Svěží oddechová zábava. Teď už vím, že Lucerna má 2 kinosály.(1.3.2019)

Serial (Bad) Weddings 2" je pokračovanie skvelej komédie, ktorú pozeráme s manželkou pravidelne aspoň raz za rok. A keď sa ohlásilo pokračovanie, tak som si nebol istý, či to má vôbec význam. No tešil som sa, že sa znovu stretnem s týmito postavami. Prišiel trailer, a bol som skutočne plný očakávaní a nádejí. Dúfal som, že to klapne a chvalabohu všetko klaplo a film funguje. Mám pocit, že možno to bolo trošku nasilu spracované a premýšľali kam by s týmito postavami mohli ešte ísť, no cesta, ktorou sa tvorcovia rozhodli ísť je podľa mňa veľmi dobrá. Ukazuje to, že všetko môže byť super tam, kde sme doma. A možno máme vízie, že môže byť lepšie v zahraničí, tak stačí mať svokrovcov, ktorí urobia všetko preto, aby vás presvedčili, že Francúzsko je úžasné a dokážete s tým všetko. Niekedy sa treba snažiť. Osobne som rád, že trailer nezospoiloval ešte jednu dejovú líniu a to fakt, že bude ešte jedna svadba. Nepoviem vám ale kto a ako. Čeknite si to a uvidíte sami. Občas niektoré fóry vypália trošku naprázdno, ale za každý jeden zbabraný fór (a nie hrozný) sú tu 3 ďalšie, ktoré napravia reputáciu. Kde však film pre mňa trošku zlyháva je fakt, že tu mám veľmi veľa opakovaní z prvého filmu. Jednotlivé scénky sú spracované tak, ako keby nám tvorcovia hovorili - "Pamätáte si z prvého filmu?" Je to dosť okaté a hoci tie fóry fungujú, tak som sa pristihol, že som trochu prevracal očami, keď sme opakovali jednotlivé momentky, lebo už som aj vedel ako ich budú opakovať a čo nastane. A budete to vedieť asi tiež. Okrem toho je tu jeden moment, kde som nevedel, či chceli tvorcovia búrať štvrtú stenu alebo nie. Tomu som nerozumel. Je to len pár sekúnd, ale ozaj to bolo divné. Inak musím ale povedať, že som veľmi spokojný. Rád som tieto postavy znovu videl, tešil som sa na to čo sa bude diať a dočkal sa solídnej komédie. Myslím si, že rozhodne stojí za to, ísť sa na ňu pozrieť. Hodnotenie: B+(3.3.2019)

Byť se můj komentář , k prvnímu dílu může zdát sušší, tak sem se opravdu bavil a i to poselství ocenil, které tam bylo navíc dáno dost dobře a nepůsobilo to jako pěst na oko. A u dvojky se mírně, ale opravdu mírně recykluje nápad z jedničky, byť je zde i nová příběhová linka. A opět je to velká legrace, možná dokonce i větší než u jedničky, některé vtipy či trolling postav, je zde úplně špičkový. Tvůrci se zde víc odvázali a vstupují do dosti citlivých vod, ať už jde o humor, nebo o stav ve světě, vše je ale dost dobře a hlavně inteligentně zpracováno. Takže tady velká spokojenost a komu se líbila jednička, tak dvojka se bude líbit také, pokračování je holt vždycky lepší.(5.3.2019)