Co jsme komu zase udělali?

• Francie

Qu'est-ce qu'on a encore fait au Bon Dieu ?

Serial (Bad) Weddings 2

• Francie

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu? 2

(pracovní název)

Čo sme komu zase urobili

Komedie

Francie, 2019, 98 min

Part I. (Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?) spred 5 rokov ma nejako obzvlášť nezajala (hoci to malo obrovský potenciál!), takže ani od pokračovania som nič extra nečakal. Málokedy totiž býva sequel lepší ako prequel. Ale mne sa tento Part II. naozaj páčil viac ako "jednotka". Možno aj preto, že tu tvorcovia už tak príliš netlačili na pílu ako predtým - takže v tomto prípade sa naozaj potvrdilo, že menej je niekedy viac. Tento krát to bolo oveľa sofistikovanejšie a aj prirodzený dôvtip celkom potešil. Len škoda, že silou mocou tam museli zas natlačiť aj všadeprítomnú LGBTI agendu, ako keby sa bez toho už fakt nedalo. Nevadí, aj tak fajn a oveľa vyváženejšie ako "jednotka".(7.9.2019)

• SuzieS

kdyz me moje francouzska spolubydlici, ktera je hodne distinguovana a vybirava, rekla, ze druhy dil je jeste lepsi, nez prvni, nemohla jsem se dockat. Nuz, nevim, jestli to bylo tak strasnym prekladem, nebo tam bylo moc veci, ktere pochopi jen francouzi. Zacala jsem se bavit az v posledni tretine. Do te doby jsem nevedela, jestli rasisty/xenofoby chteji jen plytce ztrapnit. Svou atmosferou se to mega lisilo od jednicky. Chvilemi se to tvarilo, ze to bude jen vychovavat. Pro me docela zklamani.(18.10.2019)

Už samotný nápad na pokračování zněl divně. Postavy se změnily k lepšímu, došly k porozumnění, všechno se vyřešilo, tak co se dá ještě řešit? Vcelku nic. Takže se všichni musí vrátit ke svému předchozímu chování a dojít ke konečnému porozumnění znovu. A scénář se snaživě snaží vymýšlet jak by to mohlo proběhnout. Jenže je tady moc zápletek najednou, přičemž každá z nich má svůj potenciál ale většinou není využita nebo vyzní do ztracena. Chybí zkrátka větší tah na branku a humor už také není tak silný jako v předchozím díle. Když se ale smíříte s tím že náboje už trochu došly a přetrpíte vyloženě nudný úvod, začnete se s touto smíšenou rodinkou opět bavit. Je to o třídu horší podívaná než minule ale pořád solidní oddychovka na načatý večer.(30.4.2020)

Těšila jsem se na dobrou francouzskou komedii, s inteligentně pojatým politicky nekorektním humorem, který svižně odráží momentální názorovou a emoční situaci v celé západní Evropě a všeho se mi dostalo. Příjemné pokračování, jemný humor střídá humor třeskutý, kouzelné minibojůvky na poli rodinném, taktické manévry pro blaho všech a do toho další svatba. Clavier tohle prostě umí. Sympatické tak, že nemám potřebu cokoli vytýkat. Scénka s Afgháncem a lopatou mě rozesmívá ještě teď.(1.3.2019)

Po pěti letech se vrací rodinka Verneuilových společně s dcerami a jejich multikulti drahými polovičkami, a i když druhý díl nedosahuje kvalit výtečné a svěží jedničky, tak i přesto jde stále o nadprůměrnou komedii s množstvím vtipů a humorných situací. Líbilo se mi, že tvůrci při psaní scénáře nečerpali pouze z jedničky, nýbrž přidali něco navíc (uprchlíci, "netradiční" svatba). Závěr byl možná až přehnaně optimistický ("happily ever after"), ale i tak si za svým hodnocením stojím. Příjemně strávených devadesát minut v kině u kvalitního kousku, který jen dokazuje, že se Francouzi v komediálních vodách zkrátka a dobře vyznají.(4.3.2019)

• - V předchozím díle Co jsme komu udělali? (2014) měly Claudovi dcery pro své děti kočárky od značky Bugaboo. Laure ovšem má kočárek od jiné značky. (Berlea)

• - Keď letia hlavné postavy z Pekingu do Paríža, na záberoch je vidieť lietajúci Airbus A380, v ďalšom zábere však pristáva Boeing 777. (Babulik)