Marie a Claude Verneuilovi dorazili zpět do Francie z návštěvy rodičů Rachida. Jsou šťastní, že jsou konečně doma. David chce po Rachidovi, Chaovi a Charlesovi, aby investovali více peněz do jeho společnosti. Oni ale odmítnou a řeknou mu, že se spoluprací končí, protože je to pro ně hodně výdajů, což Davida moc nepotěší. David se naštve a nakonec navrhne Odile, aby se odstěhovali z Francie. Claude oznámí svým kolegům, že jde do důchodu. Poté mají s manželkou, se svými dcerami a jejich muži oběd a vypráví, jak se měli na cestách. Odile a David se rozhodnou, že se přestěhují do Izraele, chodí proto i na kurz hebrejštiny. Když se pak sejde se všemi švagry, oznámí jim, že se stěhují. Chao následně nabídne Ségolene, že by se mohli přestěhovat do Číny a ona v momentě souhlasí. Farář představí Marie uprchlíka z Afghánistánu, Arashe, a řekne, že by mohl chvíli přebývat u nich, ona si ho odpoledne proto vezme domů. Rachid řekne Isabelle, že už ho jeho práce dusí, nebaví ho to. Chtěl by se proto odstěhovat do Alžírska. Řekne Isabelle, že i ona jako advokátka by se tam uplatnila lépe. Těhotná Laure oznámí Charlesovi, že dostala nabídku na novou pozici, ale je v Indii. Charlesovi se to ze začátku moc nelíbí, ale nakonec řekne, že by tam chtěl odjet. Všichni jedou na Velikonoce za Marie a Claudem, kteří netuší, že jim všechny dcery oznámí, že se chtějí odstěhovat. Marie a Claude nejsou z odjezdu dcer nadšení, odejdou dokonce od společné večeře. Když mají další den dcery odjet, Marie dělá, že jí není dobře. Pak řekne i Claudeovi, aby jim v odjezdu zabránil. Charlesova sestra, Viviane, oznámí rodičům, že se bude vdávat. Rodiče ale nevědí, že si vezme ženu. Charles jí to proto začne rozmlouvat. Claude se sejde se švagry a nabídne jim, že jim dá část peněz na firmu a sežene jim i prostor, kde by mohli pobývat. Oni ale odmítnou a začnou mu říkat důvody, proč chtějí odjet. Další den přijede Viviane a rodiče Charlese. Když sedí na zahradě, praskne Laure voda. Narodí se zdravý kluk, ale Marie po porodu prozradí před rodiči Charlese, že se chtějí s Laure odstěhovat. Marie nakonec vymyslí, že se švagry stráví celý víkend a ukážou jim, proč by měli v Paříži zůstat... (TV Prima)

Trailer 3

EvilPhoEniX

Pro mne slabší než první díl. Kouzlo tématu se lehce vytrácí, ale i zde si režisér připravil pár zajímavých nápadů, zvratů a myšlenkových pochodů. Humor na mne zafungoval spíš zřídka ( věřím, že dabing by byl vtipnější než slovenské titulky). Preferuji spíš situační humor u Francie než dialogovku, takže za mne lehce nad průměrem. 65% ()

Fr

„CO JSME KOMU ZASE UDĚLALI? COPAK VE FRANCII SE ŽIJE ŠPATNĚ?…“ /// Dvacet minut – a nic! Žádnej smích (můj). Je to jako český komedie – samej děj a vtipe – kurva kde seš? Pak – jakože to bude vtipný… v katedrále v Alžíru nikdo nebyl! – chápete to, jo? A prostě tak, no. Námět slibuje vtipný momenty, ale film jich moc nenabízí. Je to taková obyčejná rodinná (multi)story. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Doma už nám chybí jen lesba (Afghánce už máme…). 2.) Připíjím na Francii! 3.) Thx za titule „doummais“ a „Andyxxxek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

silentname

Serial (Bad) Weddings 2" je pokračovanie skvelej komédie, ktorú pozeráme s manželkou pravidelne aspoň raz za rok. A keď sa ohlásilo pokračovanie, tak som si nebol istý, či to má vôbec význam. No tešil som sa, že sa znovu stretnem s týmito postavami. Prišiel trailer, a bol som skutočne plný očakávaní a nádejí. Dúfal som, že to klapne a chvalabohu všetko klaplo a film funguje. Mám pocit, že možno to bolo trošku nasilu spracované a premýšľali kam by s týmito postavami mohli ešte ísť, no cesta, ktorou sa tvorcovia rozhodli ísť je podľa mňa veľmi dobrá. Ukazuje to, že všetko môže byť super tam, kde sme doma. A možno máme vízie, že môže byť lepšie v zahraničí, tak stačí mať svokrovcov, ktorí urobia všetko preto, aby vás presvedčili, že Francúzsko je úžasné a dokážete s tým všetko. Niekedy sa treba snažiť. Osobne som rád, že trailer nezospoiloval ešte jednu dejovú líniu a to fakt, že bude ešte jedna svadba. Nepoviem vám ale kto a ako. Čeknite si to a uvidíte sami. Občas niektoré fóry vypália trošku naprázdno, ale za každý jeden zbabraný fór (a nie hrozný) sú tu 3 ďalšie, ktoré napravia reputáciu. Kde však film pre mňa trošku zlyháva je fakt, že tu mám veľmi veľa opakovaní z prvého filmu. Jednotlivé scénky sú spracované tak, ako keby nám tvorcovia hovorili - "Pamätáte si z prvého filmu?" Je to dosť okaté a hoci tie fóry fungujú, tak som sa pristihol, že som trochu prevracal očami, keď sme opakovali jednotlivé momentky, lebo už som aj vedel ako ich budú opakovať a čo nastane. A budete to vedieť asi tiež. Okrem toho je tu jeden moment, kde som nevedel, či chceli tvorcovia búrať štvrtú stenu alebo nie. Tomu som nerozumel. Je to len pár sekúnd, ale ozaj to bolo divné. Inak musím ale povedať, že som veľmi spokojný. Rád som tieto postavy znovu videl, tešil som sa na to čo sa bude diať a dočkal sa solídnej komédie. Myslím si, že rozhodne stojí za to, ísť sa na ňu pozrieť. Hodnotenie: B+ ()

Big Bear

,,Jen konstatuji. To snad ještě můžeme ne? Konstatovat...'' --- Konstatuji, že to bylo slabé. Výluh z jedničky skoro nestál za pousmání. Možná se už ani moc smát nechci, protože není čemu. Jedničku jsem viděl skoro před čtyřmi lety a od té doby mám na lecos o dost jiný názor. Na rozdíl od Frantíků. Ale ať si dál sní Francie svůj multikulti sen a točí si rozverné multietnické LGBT kýčovité komedie ač je v té krásné zemi už nemálo míst, kde by starousedlíci naopak (pokud tam ještě jsou) rádi zaplatili aby se novousedlíci zase vrátili do svých rodných zemí... Z filmu mne nejvíce zaujala krásná Elodie Fontan a jedna zásadní pravda a to že Omar Sy je oprvdu jen jeden. Dávám tedy za dvě lednice s grilem. * * ()

genetique

Čo tam po tom, že sa jedná prakticky o prevarenú verziu skvelej prvej časti?! Multietnická rodinka Verneuilových sa vracia v plnej zbroji, vybavená skvostnými hláškami, vycibreným situačným humorom a ako čerešničku na torte vám naservírujú nejaké tie prekvapenia v podobe ďalších absurdných situácií. Stávka na istotu je ale miestami dosť citeľná, takže odporúčam pustiť si túto časť s dobrým časovým odstupom, aby ste nemali ten pocit, že sa vám niektoré gagy opakujú. Francúzi to ale aj napriek tomu vedia podať s patričným šarmom a dôvtipom, takže im to vlastne ani nemôžete vyčítať. Obsadenie si zopakovali prakticky všetci herci z prvej časti a to považujem za najväčšiu devízu, pretože toto obsadenie považujem za hlavný tromf celej produkcie. Takže za mňa dva palce hore, vôbec by som sa nenahneval, keby z toho spravili trilógiu. 80%. ()

• Keď letia hlavné postavy z Pekingu do Paríža, na záberoch je vidieť lietajúci Airbus A380, v ďalšom zábere však pristáva Boeing 777. (Babulik)
  • V předchozím díle Co jsme komu udělali? (2014) měly Claudovi dcery pro své děti kočárky od značky Bugaboo. Laure ovšem má kočárek od jiné značky. (Berlea)