V Číně jedí psy 2

• Česko Starouši na plný plyn (více)

Sľuby sa majú plniť. Ale ako ich dodržať, keď ide o záchranu psychopatického masového vraha, odpykávajúceho si trest v najprísnejšie stráženej väznici? Haraldove (Kim Bodnia) vyčíňanie v podobe lúpežných prepadnutí bánk sa skončilo spravodlivým trestom. Po niekoľkých rokoch sa ocitá na slobode sprevádzaný nevyriešiteľným problémom. Vplyvnému gangstrovi Ratkovi ( Slavko Labovic) dlhuje tri a pol milióna a netuší, odkiaľ také množstvo peňazí v krátkom čase získa. Vlastní len malú reštauráciu, ktorú počas jeho neprítomnosti viedli dvaja jeho priatelia, ale táto čiastka ani zďaleka nepostačí na vyrovnanie závratného dlhu. Ich spoločný starý priateľ Munken (Jens Okking), ktorý Haraldovi nahradil otca. Leží v nemocnici so závažným ochorením pečene a lekári mu dávajú minimálne šance na prežitie. Haralda na smrteľnej posteli požiada o poslednú láskavosť, aby našiel a priviedol jeho syna Ludwiga (Torkel Petersson), ktorého už roky nevidel. Zaviazaný Harald sa so svojimi priateľmi púšťa do okamžitého pátrania po tomto mužovi. Ludwig sedí na doživotie v najprísnejšie stráženej väznici za brutálne vraždy mladých žien. Napriek zložitej situácii je Harald presvedčený, že sľuby sa majú plniť a svoju úlohu chce doviesť do úspešného konca. Jeho priatelia vymyslia šialený plán, ako psychopatického zločinca vyslobodiť z väzenia... V snahe zachrániť život Munkenovi sa Harald rozhodne vykradnúť miestnu banku a získané financie znásobiť stávkou na futbalový zápas. Jeho skvelý nápad však nedopadne ani zďaleka podľa jeho predstáv... (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Jedná se o prequel filmu 'V Číně jedí psy' a musím přiznat, že se mi to líbilo daleko více. Tvůrci se zřejmě poučili z chyb, a tak si tentokrát dali větší pozor. Je to zábavnější, akčnější, drsnější, zkrátka černá gangsterka podle mého gusta. Rozdílu dle předchozího snímku moc není, ale to mi nějak bylo fuk. Překvapilo mě ohromné těžké letadlo letící zmatečně a smrtelně nízko nad letištěm řízené hrdinama snímku. Je pixelové a ani to není poznat. Klobouk dolů. Shlédnutí tohoto filmu rozhodně není ztráta času. ()

Odpadlik

Nikdy v životě jsem neviděl žádný dánský film, a tak jsem k tomuto titulu na DVD přistupoval trochu se zvědavostí. Musím přiznat, že mě mile překvapil. Je to místy hodně černá komedie, ale mě to "prostě sedlo". Humor je takový nenásilný, ale funguje to nějak vše samo od sebe (scéna "únosu z vězení" se zavěšeným psem). Dojde i na slušnou akci (honička v ulicích, unesené letadlo) a dost "husté" hlášky ("spal jsem jen s tebou a se svou matkou - moc si to nepamatuju, bylo to naposledy ve dvanácti - ja myslela že tvoje matka umřela když ti bylo devět - taky že ano"). ()

Inozuka

Ty Dánové mají ale zvláštní humor! O trochu kompaktnější než jednička, ale přesto pořád dost divné. Výborný balkánský gang - šéf má na triku Miloševiče :-) - a samozřejmě Kim Bodnia. Jinak slabší ... ()

Mocoft

Sqělé, ale přesto horší, než jednička. Více akce, méně absurdity. A na začátku jsem byl trochu zmaten. Jak to, že Harald nezná Vuka?! A když to tedy nemá odkazovat na jedničku, tak proč se to tak jmenuje, když tam hláška o psech nezazní? Ale pořád jsem se dost hlasitě smál a to je účel komedie! ()

Hisnuklusi

Tohle byla naprostá pecka, jestli někdo u prvního dílu mluvil o nelogičnosti, tak tady by mu asi vypadaly oči z důlku. Ale to právě bylo to, co se mi hrozně líbilo a proto budu mít tenhle film asi i raději než jedničku. Tady už prostě šlo opravdu jen o to diváka pobavit. Bodnia je na první pohled zcela záměrně ještě větší magor než v jedničce a to i přes to, že na konci brečí. A mně se jeho účelně přehrávané magorství moc líbí. Příběh byl opět docela nezapamatovatelný, ale zkrátka řečeno šlo prostě o řadu nikdy nekončících mačo situací. ()

Forsetino

Stejně jako v prvním díle, který na tento druhý navazuje, jsem se výborně bavil. Naprosto cynický Harald a vynikající absurdní scénky plné černého humoru mě opět 95 minut skvěle bavili. Tolik zvráceného humoru najednou, to mi skutečně zachutnalo! Když pětinásobný vrah žen, hrabající se v kabelce nad omráčenou ženskou obětí na svou obhajobu říkal, že nejdříve telefonovala, pak zafoukal vítr a ona spadla, tak to jsem šel do kolen! Chápu, že někomu tento styl humoru nesedí, pak s filmem bude mít zásadní problém, ale já se opravdu bavil od začátku do konce! Vynikající nadsázka! ()

VanBradley89

O hodně slabší než první díl. Vuk to opět schytává. Plán osvobození je šílenej, vrah žen hroznej psychopat a ta blondýna je fakt kráva. Ale něco tomu chybělo. Celou dobu jsem se cejtil tak nějak nevtaženej do děje a to se mi u geniální jedničky nestalo. Takže 3*, ale asi lepší 3. ()

Sekel

Levna rozpoctem, ale kupodivu velmi prijemne koukatelna cerna komedie o nenapravitelnem, cholerickem kriminalnikovi, umirajicim zlodeji, o jeho synovi, masovem vrahovi zen zamilovanem do seriove sebevrazedkyne, dvou kucharich a jednom naprosto nesikovnem elektrikari. Misty velmi vtipne a velmi krute a kazdopadne nejlepsi, nejmorbidnejsi a nejvtipnejsi postelovy rozhovor jaky lze videt. ()

brasek

Miestami trápne scény striedajú nudné, občas sa nájde aj úsmev a potom príde šok a totálny gýč... Zaujímavý komentár, že milovníci čierneho humoru si snímok nemôžu nechať ujsť. No možno to bolo myslené, že si treba pozrieť ako sa čierny humor nemá robiť. ()

BIG.NINE.CF

Bohužel né tak dobré jako jednička, ale i tak tam jsem se bavil. A Kim opět perlí. Scéna s motorkářem byla o5 kulervoucí :D ()

Bragi66

Další severská drsnokomedie. Podle mne nespravedlivě nízké hodnocení. Dvojka je přinejmenším srovnatelná s jedničkou. Proti Hoolyúdu je to řízná evropská cynická černohumorná kvalita. Režie (Lasse Spang Olsen) je řemeslně dosti vyvedená. Zlejši jsou uvěřitelní a Kim Bodnia se řadí mezi první třídu filmových zlejšů, podobně třeba jako Zlatko Burič (který by mohl z fleku hrát přesvědčivě i Šášu Krustyho ze seriálu Simpsons). Doporučuji ke shlédnutí. ()

p8ja

ČT2ka ohlašovala "Bláznivou gangsterskou frašku" co si pod tím představit? Hrdiny z úplných zákoutí psychologického spektra - kápo, cynický vrah, otloukánek .... a nadsázku v každém pohybu, každé postavě, každé milisekundě. Přitom herci se tváří jako by to bylo vše myšleno naprosto vážně. Neskutečnej úlet. ()

Denzen

Horšie ako jednotka. Chýba hlavný hrdina z minulého dielu a celkovo je to to isté. Ani scéna z väzenia ma až tak nepobavila. 60% ()

andy60

Humor (a hlavně ten černý), mám rád, ale tady prostě nebylo čemu se smát. Všechny postavy byly těžko uvěřitelné, chovaly se hloupě a dialogy připomínaly místy chovance nějakého ústavu. Po jedničce se určitě pídit nebudu. ()