Zdeptaný bankový úradník Arvid sa stane hrdinom, keď takmer omylom zneškodní lupiča. Naivný muž, ktorého práve opustila milenka Hanne naletí však podvodníčke Astrid, ktorá sa mu predstaví ako manželka uväzneného zločinca, a chce jej pomôcť. Prehovorí svojho brata Haralda, skúseného kriminálnika, aby mu pri tom pomohol. Spolu s troma Haraldovými podriadenými potom rafinovane prepadnú pancierové auto s peniazmi a neskôr oslobodia lupiča z väzenia. Pôvodný zámer sa však neskúsenému Arvidovi rýchlo vymkne spod kontroly a muž sa ocitne uprostred výbuchov a prestreliek, pri ktorých sú početné obete. (oficiální text distributora)

lennyd

Bankovní úředník Arvid se stane svědkem přepadení, a shodou náhod se mu podaří lupiče zneškodnit. Druhý den jej navštíví manželka lupiče, a oznámí mu, že ukradené peníze měly být na adopci, protože se jim nedaří počít dítě. Arvid se rozhodne jim pomoci, a proto přemluví svého bratra Harald, bývalého kriminálníka, o pomoc s krádeží peněz i osvobození lupiče z vězení. Harald ještě do celé akce zapojí tři spolupracovníky z restaurace, kterou vlastní a společně vymyslí odvážný plán. Ne vždy ale vše vychází tak jak je naplánováno... Není to tak dávno, co jsem se tu rozepisoval o severské kinematografii, a je zde další podobný případ - tentokrát z dánských filmových vod. Film mne nalákal už docela zajímavým (byť nesouvisejícím) názvem, ale jsem tomu rád, protože jsem se skvěle bavil skoro od první minuty, až do závěrečných vteřin (samotný, trochu mysteriózní závěr mne možná pobavil daleko více, než zbytek filmu). Spousta černého humoru (semtam leckdy až na hraně), hlavně ve scénách s pomocným kuchařem Vukem, jehož skonání nakonec nastartuje krvavou řež ke konci filmu. Pár výtek bych měl k hereckému obsazení - neb hlavní hrdina vypadá, že by ani mouše neublížil, a pak mi trochu neseděli představitelé ruské mafie, ale kdo je dokonalý, nechť hodí kamenem, že ano... ()

fefee

Aj keď to malo istý náznak Tarantinovského štýlu gangsteriek, písať na obal "ve stylu gangsterských filmú Q.T. " je príliš silné a scestné. Nesiahalo mu to totiž ani po kotníky. Ku koncu sa tempo a záživnosť síce stupňovala, no pôsobilo to stále dojmom pomalého ukecaného točenia "home videa" akýchsi akčných dánskych krimi komediálnych pokusov. Slabšie 3* (2,5*) ()

Midori_Mike

Seveřané jsou prostě jiní, na tomto filmu je to dobře vidět. Né každý by ho nazval komedií. Ale minimálně díky skvělému konci hodnotím kladně. Zajímavá podívaná. A černá přátelé... hodně černá :D ()

liuk

Tak po shlédnutí tohoto filmu nějak moc nechápu, co na něm všichni vidí, samozřejmě je tam pár skvělých hlášek, například již zmíněná Hanne v obývaku a v kuchyni :), ale jako celek mi to přislo dost nesoudržné. Buď jsem nedával pozor a nebo jsou ve filmu silné nelogičnosti, například: odpálí obrovským flákem semtexu díru do zdi okolo vězení, odejdou od ní, za tmy se vrátí, díra ostraze vězení (ona tam ani skoro žadná není) vůbec nepřipadá divná nebo si ji spíše nevšimne, projdou skrz ní, udělají díru přímo do vězení do basy, osvobodí vězně (od koho se dozvěděli, že je zrovna v této base?), zastřelí první dvě stráže a spokojeně odjedou. Naštěstí film zachranuje skvělý konec s Bohem :). Filmu dávám 2.5, ale jen kvůli konci a pár, opravdu jen pár, dobrým hláškám, jinak by dostal lepší 1 ;) ()

BuryGol

Dánská Ritchieovka. Po trochu utahanym začátků to nabralo rychlost a já se královsky bavil. Dostat týpka do krimu, přepadnout dodávku s prachama, vytáhnout týpka z krimu, zabíjet lidi co se přimotaj, za zadkem jugoslávská mafie, a na konci Anďěl a Ďábel, kteří si nejsou jistý koho vzít kam. Bavil jsem se celej film, tenhle snímek můžu s klidem doporučit. Za plnej počet to sice neni, ale tohle se Dánům povedlo víc než Carlsberg! ()

IMPAIRED

Tohle bylo super, super nápad a čím blíž ke konci tim větší prdel, chce to trpělivost ale nakonec super film na večer. ()

manonfire

Zatím nejslabší Jensenovka. Když si vzpomenu na brilantní Řezníky či Adamova jablka, tohle je jen hloupé. Slepenec nosných zápletek a motivů hlavních hrdinů je zhovadilost sama a aspoň trošičku logické vzorce chování zde ustupují ve prospěch kolotoče mimoňství hlavních "antihrdinů", které navíc není v rámci jindy výtečného dánského černohumoru ani v podprůměru. Přitom tvůrce a dánský film všeobecně umí sakra dobré absurdní komedie jakož i ty své Kodaňsko-Balkánské gangsterky. 30% ()

Jello Biafra

Gangsterská komédia, ktorú drží nad vodou hlavne Kim Bodnia v úlohe skutočného Badass gaunera, ktorý sa povahou nápadne podobá jeho Frankovi z Pushera. Nebyť neho a pár vydarených vtipov, asi by som dal aj 40%. Najväčším failom je tu bezpochyby hlavný hrdina v podaní Dejana Cukica. Jeho postava je totiž naivný imbecil s iq 5 ročného chlapca, ktorý sa dostane vlastnou vinou do ťažkého prúseru a nakoniec zistí, že úplne zbytočne. K dobru je tu ale záverečná prestrelka či vydarené hlášky. ()

NALBERTik

Asi nejlepsi Cerna Komedie, co sem videl. Teda asi neni pro kazdeho, ale komu sedne bude se smat, za bricho popadat cely film a pak pri kazde vzpomince na nej ;D ()

Gaizka

"Co bychom vlastně měli chápat? Není tu žádné "dobře" nebo "špatně". Prostě se rozhodneš. Třeba v Číně můžeš sníst celýho německýho ovčáka a nikdo ani nehne brvou. Celý je to jen o tom určit si, co je nepřijatelný a jednoduše to nedělat." **** a půl * ()

Soweek

Ze začátku vůbec nevíte o co jde a s přibívajícíma minutama hodnocení roste a roste, hlášek přibývá a pribývá, drsné okamžiky stoupají geometrickou řadou......V některých chvílích jsem měl doopravdy pocit, že koukám na novodobé Pulp fiction:-) Některé situace jsou tu prostě až legendární! Je to ale slabších 5(absence kvalitního soundtracku a trochu pomalejší rozjezd) ()

sedm.1

Skutečný úlet.Úlet,který však chvílemi i nudí,přestože obsahuje i spousty neskutečně zábavných,někdy brutálních,někdy vtipných scén.Děj má docela spád,ale i zde se občas mohlo párkrát šlápnout na plyn ještě víc a naopak by nebylo marné několik scén úplně vyhodit.Herci jsou vesměs výborní,převším pak Labovic a Bodnia(známý z Dealera) dodávají filmu i sympatické parametry.Závěr do teď nevím,jak si mám vlastně vyložit a především jestli byl buď neskutečně výborný,nebo to byl skok do prázna,to už si musí asi každý rozmyslet sám,mě sice pobavil a překvapil,ale zároveň si myslím,že byl i dost takovým alibistickým vyústěním.Celkově mě každopádně V Číně jedí psy bavilo,určitě nejde o standartní podívanou,nicméně cestu si k němu nemusí najít určitě každý.Mít film lepšího režiséra,myslím že mohlo jít o mnohem nadupanější a ještě šíleněnjší jízdu,ikdyž ta šílenost je zde zastoupena v řádném měřítku :)! ()

ZkuKol

Velmi originální a velmi osobitý snímek. Rozjezd byl fakt nuda, navíc moc nedával smysl a rozhodně diváka nijak vizuálně neoslnil. Určitá vizuální primitivnost zůstává po celý film a smysl to na první pohled taky moc nedává, jenže od 30 minuty se začnete řehnit v naprosto nečekaných scénách a postupně si ten film vybuduje cestičku do vašeho srdce. Závěr už trochu mele jednou přemleté, ale už jste tak rozjetí, že si zážitek zkazit nenecháte. Kim Bodnia je rozjetý tank, který válcuje scény, herce i diváky, Christensen to bere přes ksicht a Dejan je tak snový, že po chvíli zjistíte, že se tváříte jako on. Vůbec nechápete kam až to zašlo, bylo to nutné a proč se tomu teď smějete - a není to vlastně, kurva, o tom?! Film není rozhodně dokonalý, ale celkovou zajímavost a ač nevyrovnanou, přesto vysokou zábavnost mu nelze upřít. Člověk by čekal, že když zabrání bankovní loupeži, může mít ze sebe dobrej pocit, žel Arvid neměml to štěstí a nestačil se divit, kam všude ho cesta za ním zavedla... 80% ()

leon_id

Celkem zapeklita to vec, tenhle film. Clovek, ktery se uprimne bavi u takhle brutalni zabavy si musi uvedomit, ze svet ktery nas obklopuje neni zas tolik vzdaleny. Hlavni hrdinou je pomerne bezvyznamny jedinec, ktery svou prumernosti zapada do srovnavacich tabulek, nez potka sveho mirne odlisneho bratricka, ktery v nem probudi nezvykle nadani. Where's Hanne? She's in the living room... and in the kitchen :)) ()

noctambule

Hned od začátku mi bylo jasné, že nebude snadné ne-li nemožné snímek pochopit. Nevěděla jsem, do čeho jdu, naštěstí, protože jinak bych o tento šílený, ale výborný film přišla. Černý humor byl vynikající, k tomu jako bonus poker a vaření. A že hudební kulisu zastanou jen gregoriánské chorály bych opravdu nečekala:D Na mě tam bylo až moc násilí, hlavně velký masakr v závěru, ale ty hlášky všechno vynahrazují. ()

BlackTom

Tak trochu rozpaky. Možno je to len v tom, že som najprv videl vynikajúci prequel, ktorý je ešte o čosi drsnejší a temnejší, pretože v obsadení to rozhodne byť nemôže. Harald je skvelý ako vždy a dobre mu sekunduje aj balkánsky Stallone Dejan Cukic s jeho charakterovou premenou (to mám rád!). Ten koniec sa mi ale vôbec nepáčil a pokazil mi inak celkom príjemný filmový zážitok. Veľká škoda... Prial by som si nadupanú trojku. ()

Nemik96

I přes to že je tento film braný jako drsná gangsterka, nemohl jsem si pomoci a válel jsem se smíchy. Dost podobné filmům PODFUCK nebo ZBAL PRACHY A VYPADNI uděluji 4****. ()

klukluka

Mám rád dánskou kinematografii, ale vždycky se všechno nepovede. Z počátku jsem to měl tendenci brát vážně, dost dlouho mi trvalo, než jsem konečně pochopil, že to má být hlavně řachanda. Smích ze mě sice občas vyloudili, ale bránici tedy žádná újma rozhodně nehrozila. Zábavu obstarával personál restaurace, přitom to bylo takový neslaný, nemastný... ()

dopita

Dánskej pokus něco podobnýho filmu Pulp Fiction. Kupodivu je to docela prdel. Absurdně zpackaný zločiny, kupení mrtvol, trocha akce (bohužel bídně natočené) a s přibývajícím časem čím dál víc absurnější černej humor. Ze začátku slabota, ale film se naštěstí neustále zlepšuje. ()