Středoškolák Jakub (Oldřich Kaiser) musí během léta absolvovat prázdninový jazykový kurz. Hned po příjezdu jej ale čeká nepříjemné překvapení: lektorkou kurzu je učitelka Klára Fišerová (Daniela Kolářová), která Jakuba nechala propadnout. Rozvedená učitelka s sebou má pětiletého syna Davida (Tomáš Holý) a Jakub tak naplánuje brilantní pomstu. Akce se mu však vymkne z rukou i ze srdce... (Bohemia MP)

pankito

Tady je vše, co jsem chtěl ve filmu vidět: zarostlá Kolářová - splněno; Tomáš Holý sprostý jako dlaždič - splněno; Strašná výslovnost učitelek angličtiny - splněno na výbornou; Ruštinář převlečený za Rusalku - splněno; Bára Štěpánová s křivými zuby - splněno; a konečně stavebnice z oplatků - splněno; ()

typa

Oldřicha Kaisra mám ráda a tady v roli zamilovaného studenta obzvlášť. Na film se vždycky ráda podívám, když běží v televizi. A roztomilý Tomáš Holý je jako třešinka na dortu. ()

cottys

Tento snímek mě nikdy za srdce nechytil. Danielu Kolářovou jako herečku respektuji, ale jako žena mě nebere. Přitažlivou učitelku si tedy představuji jinak. Moje hodnocení taky hodně stahuje ta odporná, uši rvoucí, vlezlá melodie ( nebo písnička, nebo jak to nazvat) která se nese celým filmem. ()

vasosak

Ten film má v sobě něco velmi zvláštního a tajemného. Mám rád Kachyňovu milostnou poetiku. Setkání v červenci i starší Láska jsou úžasné. EDIT: viděl jsem to po letech znova, a musel jsem hvězdičku přidat. Je to pozoruhodně dobře napsané, zahrané i natočené ()

ferika

Tomas Holy na jednicku, Daniela milucka na 50% a Kaiser tak na 25%. Dalo sa to pozerat, ale tu otravnu hudbu tam musel dat nejaky sadista. - a tie decibely !!! ()

GrooteLulu

dětský film a trošku pro studenty a možná pro učitelky, ale hlavně pro fanoušky Holýho.. o československém "Meklakym" se nedá napsat nic špatného.. typický kluk té doby (megahvězda) a Kaiser jako propadlej kovboj z angličtiny.. ()