Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  Jen a pouze Daniela Kolářová má povoleno v českých filmech jezdit přímo na kraj pláže fiatem pětistovkou. Do toho klasik Tomáš Holý a tak trošku slabší poetický humor, který mi svojí ulítlostí a bláznivým závěrem trošku nesedl. Nicméně scéna, kde za divoženkami běží chlapy s hadrem přes pás a v rukou stovku buřtů, mi v hlavě chvíli zůstane.(29.6.2016)

 • VeraF
  *****

  Sympaticky ztvárněné nečekané milostné vzplanutí mezi studentem a učitelkou, kdy O.Kaiser překvapí uvěřitelností vztahové zralosti v mladém věku a D.Kolářová příjemně překvapí tím, že umí tvořit pár i s někým jiným než s Hanzlíkem, a to mile a rovněž uvěřitelně. Pěkný film. Pěkný milostný příběh zde u mne zcela převažuje nad očekávanou komediálností Tomáše Holého, který byl samozřejmě milý.(23.9.2013)

 • len.tilka
  ***

  "MĚSÍC NAD ŘEKOU, VOLE" Hlavním tahounem celého filmu je bezpochyby Tomáš Holý, který je jako vždy naprosto boží, pokaždý, když ho vidim, je mi líto, že už tu neni, s nim by byly naše český filmy o mnoho veselejší. Jeho mamča Kolářová by byla jako úča v pohodě, i když její anglický přízvuk mi pokaždé rozcukal koutky, ale zamilovaná do studenta? To jí fakt hrát nejde. A ještě do Kaisera? No tak to už vůůbec ne. Možná kdyby vybrali někoho jinýho, ale tohle se nedalo, plus ještě ke všemu podle scénáře jí celej rok tvrdě nenávidí a pak si tu s ní po jednom rozhovoru plánuje založení rodiny. Celou dobu sem tak nějak čekala, že tam začne dělat ty svoje voloviny, takovádle celkem vážná role mi na něj zkrátka nesedí.(12.8.2014)

 • Rosalinda
  *****

  Krásný dojemný lidský příběh z doby, kdy všude vládla CKM. O kterou pak, díky bohu, vůbec nepadla řeč. Spojení mladýho, nechceseučitanglickýho, frajera, s ostrou učitelkou a hlavně s jejím synem. Vznikající spojení jen odkapává.... v tom dešti tam... To, co se následnq stalo za rovaíńo se všech Všem...(15.6.2020)

 • HanaM.
  *****

  Od filmu s Danielou Kolářovou v roli učitelky a Oldou Kaiserem v roli nenapravitelného žáka jsem toto nečekala. Silná chemie, podpořena úžasnými scénami (svádění v koupelně), navíc neklišovitý a hlavně nemoralizující konec. Snad nejlepší česká romantická komedie. P.S. Napadlo Vás, že kdyby nelšlo o vztah učitelka-student, ale učitel-studentka, označili bychom učitele za prasáka a žádné romantické dojímání by se nekonalo? Svět je nefér.(30.6.2014)

 • - Ve filmu hraje Tomáš Holý pětileté dítě, ve skutečnosti mu bylo už 8 let. (AndewMX)

 • - Po celou dobu natáčení rostly hojně houby. Catering den co den připravoval pochoutky jen z hub, které herci nebo štáb nasbírali. Každý den na jiný způsob. „Byl jsem jich už tak přejedený, že jsem je pak několik let vůbec nemohl ani cítit," zavzpomínal režisér Kachyňa. (Zdroj: ahaonline.cz) (DexMASTER094)

 • - Mejdany po večerech byly na denním pořádku. „Táboráky a veselí pokračovalo i v privátní podobě," přiznala Eliška Kachyňová, dcera slavného režiséra, která měla na starosti kostýmy. (Zdroj: ahaonline.cz) (DexMASTER094)