Jen a pouze Daniela Kolářová má povoleno v českých filmech jezdit přímo na kraj pláže fiatem pětistovkou. Do toho klasik Tomáš Holý a tak trošku slabší poetický humor, který mi svojí ulítlostí a bláznivým závěrem trošku nesedl. Nicméně scéna, kde za divoženkami běží chlapy s hadrem přes pás a v rukou stovku buřtů, mi v hlavě chvíli zůstane.(29.6.2016)

Sympaticky ztvárněné nečekané milostné vzplanutí mezi studentem a učitelkou, kdy O.Kaiser překvapí uvěřitelností vztahové zralosti v mladém věku a D.Kolářová příjemně překvapí tím, že umí tvořit pár i s někým jiným než s Hanzlíkem, a to mile a rovněž uvěřitelně. Pěkný film. Pěkný milostný příběh zde u mne zcela převažuje nad očekávanou komediálností Tomáše Holého, který byl samozřejmě milý.(23.9.2013)

"MĚSÍC NAD ŘEKOU, VOLE" Hlavním tahounem celého filmu je bezpochyby Tomáš Holý, který je jako vždy naprosto boží, pokaždý, když ho vidim, je mi líto, že už tu neni, s nim by byly naše český filmy o mnoho veselejší. Jeho mamča Kolářová by byla jako úča v pohodě, i když její anglický přízvuk mi pokaždé rozcukal koutky, ale zamilovaná do studenta? To jí fakt hrát nejde. A ještě do Kaisera? No tak to už vůůbec ne. Možná kdyby vybrali někoho jinýho, ale tohle se nedalo, plus ještě ke všemu podle scénáře jí celej rok tvrdě nenávidí a pak si tu s ní po jednom rozhovoru plánuje založení rodiny. Celou dobu sem tak nějak čekala, že tam začne dělat ty svoje voloviny, takovádle celkem vážná role mi na něj zkrátka nesedí.(12.8.2014)

Krásný dojemný lidský příběh z doby, kdy všude vládla CKM. O kterou pak, díky bohu, vůbec nepadla řeč. Spojení mladýho, nechceseučitanglickýho, frajera, s ostrou učitelkou a hlavně s jejím synem. Vznikající spojení jen odkapává.... v tom dešti tam... To, co se následnq stalo za rovaíńo se všech Všem...(15.6.2020)

Od filmu s Danielou Kolářovou v roli učitelky a Oldou Kaiserem v roli nenapravitelného žáka jsem toto nečekala. Silná chemie, podpořena úžasnými scénami (svádění v koupelně), navíc neklišovitý a hlavně nemoralizující konec. Snad nejlepší česká romantická komedie. P.S. Napadlo Vás, že kdyby nelšlo o vztah učitelka-student, ale učitel-studentka, označili bychom učitele za prasáka a žádné romantické dojímání by se nekonalo? Svět je nefér.(30.6.2014)

• - Ve filmu hraje Tomáš Holý pětileté dítě, ve skutečnosti mu bylo už 8 let. (AndewMX)

• - Po celou dobu natáčení rostly hojně houby. Catering den co den připravoval pochoutky jen z hub, které herci nebo štáb nasbírali. Každý den na jiný způsob. „Byl jsem jich už tak přejedený, že jsem je pak několik let vůbec nemohl ani cítit," zavzpomínal režisér Kachyňa. (Zdroj: ahaonline.cz) (DexMASTER094)

• - Mejdany po večerech byly na denním pořádku. „Táboráky a veselí pokračovalo i v privátní podobě," přiznala Eliška Kachyňová, dcera slavného režiséra, která měla na starosti kostýmy. (Zdroj: ahaonline.cz) (DexMASTER094)