Setkání v červenci určitě pobaví, v létě osvěží... V zásadě proti tomuto filmu nemám nic, nápad docela zajímavý, ale trochu bych na něj nahlížela víc na drama než komedii. Ano, jsou tady zajímavé a opravdu zábavné momenty, krásně zpracované, ale na toto téma by možná bylo lepší pohlížet více jako na drama, i když komedie je dobrým oživením.(27.8.2010)

Karel Kachyňa? Pro mně povinnost. Zdeněk Liška? rozhodně velký plus. Tomáš Holý, Oldřich Kaiser a (ještě) mladá Daniela Kolářová? Není co řešit. Už jen proto, že nám tady Tomáš Holý zanechal opravdu, k vzhledem jeho talentu, tak málo filmů, je potřeba toho znát co nejvíce. Krásné letní prostředí, s fenoménem anglického kurzu na konci normalizační doby a letní, možná životní láska, pro dva "nepřátele". Možná, že bych to osobně zařadil do klasických českých průměrných snímků, nicméně Tomáš Holý zde jíž polehoučku nastartovává svojí, sice krátkou, ale kvalitní dramatickou část svého herectví, která vyvrcholila jeho pozdějšími filmy. K tomu připočítám trochu odvážné a uvolněné téma na zpracování, preciznost režiséra, výbornou, jako vždy zvláštní hudbu Zdeňka Lišky a z průměrnosti jsme rázem venku.(18.10.2012)

• Peabody

Copak že Jakub těžce bojuje s angličtinou, to není takový problém, horší je, jak s ní bojuje Daniela Kolářová, která ji má učit. JInak ale vyspat se s některými profesorkami byl a je guilty pleasure pro mnohé studenty. T. Holý je jako obvykle přesvědčivý a živý, takže to je minimálně jeden bod, Oldřich Kaiser (Romeo z 3.A.) v jedné z nejlepších rolí, docela přesvědčivý, to je druhý bod a třetí jsem dal za celkovou atmosféru léta a kachyňovskou poetiku, jen o málo slabší než ve svých špičkách. Nicméně s Hanzlíkem byla paní Kolářová tak nějak lépe ladící (míním mimo jiné Léto s kovbejem).(6.12.2015)

• nascendi

Stretnutie v júli - sklamanie v máji. Netuším, ako sa mohlo stať, že môj obľúbený Karel Kachyňa nakrútil takýto nepodarok. Stretnutie v júli považujem za schematický a falošný film, ktorý nemôže zachrániť ani Tomáš Hollý a u ktorého sa mi výnimočne nepáčila ani Liškova hudba. Prekvapilo ma, že problémom nebol iba samotný príbeh rozvedenej učiteľky angličtiny, ktorej angličtina bola na pokyn ŠTB taká zlá, aby sa potenciálni emigranti, ňou nikde nedohovorili, ale aj jeho spracovanie. Veď oblievanie sa špinavou vodou z kýblov a žmýkanie špongie na hlavu, ako milostná predohra, to nenapadne hocikoho. Ale dosť rečí, bez Tomáša by ani tie dve hviezdičky neboli.(12.5.2011)

Neuváženě namíchaný koktejl veselých chvilek a pseudozakázaných emocí, které režisér jednu chvíli prezentuje jako dramatickou událost s nejzávažnějšími důsledky, aby to vzápětí spláchnul řešením uváženým a uvěřitelným jako slova Vojtěcha Filipa o pouhých 170 obětech komunistického (respektive socialistického) režimu. Rebelující trio hlavních hrdinů dá realitě na frak především pohádkovým závěrem, který vás zdaleka nezahřeje na duši jako "angličtina" Daniely Kolářové (ta vám totiž alespoň zvedne sebevědomí).(2.6.2006)

• - Natáčení probíhalo na zámku Roztěž u Kutné Hory (stejně jako později seriál "Život na zámku"). (AndewMX)

• - Ve filmu hraje Tomáš Holý pětileté dítě, ve skutečnosti mu bylo už 8 let. (AndewMX)

• - Daniela Kolářová na roli dělala kamerové zkoušky, přesto měl její osud v rukou Tomáš Holý, její seriálový syn. Režisér Karel Kachyňa mu dal na výběr pět hereček a sám si tak mohl určit, jakou bude chtít za maminku. On sám si pak vybral Kolářovou. (Zdroj: ahaonline.cz) (DexMASTER094)