Kachyňa je zárukou kvalitního filmu, a ačkoliv Setkání v červenci možná není tak úplně na úrovni jeho některých "závažnějších" filmů, rozhodně se jedná o příjemný romanticky-komediální zážitek. A dokonalá Edova matka v podání paní Fabianové je třešnička na chutném dortu, který chutná po letním ovoci.(1.7.2009)

Student Jakub (Oldřich Kaiser) je na prázdninovém doučování na reparát z Angličtiny doučován učitelkou Klárou (Daniela Kolářová), která ho nechala rupnout. Jakub se rozhodne pro pomstu skrze Klářino syna Davida (Tomáš Holý). Ale nějak se mu to vymkne z rukou a Klára s Jakubem se do sebe zamilují. Krásný letní film ve kterém Oldřich Kaiser podal snad svůj životní výkon. Okoukané, přesto stále skvělé. 85%.(28.7.2005)

Karel Kachyňa? Pro mně povinnost. Zdeněk Liška? rozhodně velký plus. Tomáš Holý, Oldřich Kaiser a (ještě) mladá Daniela Kolářová? Není co řešit. Už jen proto, že nám tady Tomáš Holý zanechal opravdu, k vzhledem jeho talentu, tak málo filmů, je potřeba toho znát co nejvíce. Krásné letní prostředí, s fenoménem anglického kurzu na konci normalizační doby a letní, možná životní láska, pro dva "nepřátele". Možná, že bych to osobně zařadil do klasických českých průměrných snímků, nicméně Tomáš Holý zde jíž polehoučku nastartovává svojí, sice krátkou, ale kvalitní dramatickou část svého herectví, která vyvrcholila jeho pozdějšími filmy. K tomu připočítám trochu odvážné a uvolněné téma na zpracování, preciznost režiséra, výbornou, jako vždy zvláštní hudbu Zdeňka Lišky a z průměrnosti jsme rázem venku.(18.10.2012)

Ale jo, nebylo to špatné. Mě také zaujala ta zápletka s postupně vznikajícím milostným vztahem mezi učitelkou Danou Kolářovou a studentem Oldřichem Kaiserem; navíc Tomáš Holý to ještě více oživoval. Zase taková milá a úsměvná oddechovka, kterou si určitě někdy rád pustím. Dávám 4*, originální nápad.(19.2.2008)

Zajímavý příběh, ne zcela obvyklý v našich filmech těch let. Zajímavé trio herců, kterým to jde vcelku dobře. Ale převedení kamerou na plátno dopadlo nedobře. Příběh místy drhne, ztrácí tempo a nasazené kvality. Holý se mezi dospělými neztrácí a kombinace Kolářová Kaiser na mě osobně působila sice zpočátku přinejmenším zvláštně, ale je to skutečnost, která mě jako první přestala vadit. Spíše těžko chápu některé myšlenkové pochody tvůrců. Takže průměrný snímek.(15.8.2008)

• - Po celou dobu natáčení rostly hojně houby. Catering den co den připravoval pochoutky jen z hub, které herci nebo štáb nasbírali. Každý den na jiný způsob. „Byl jsem jich už tak přejedený, že jsem je pak několik let vůbec nemohl ani cítit," zavzpomínal režisér Kachyňa. (Zdroj: ahaonline.cz) (DexMASTER094)

• - Mejdany po večerech byly na denním pořádku. „Táboráky a veselí pokračovalo i v privátní podobě," přiznala Eliška Kachyňová, dcera slavného režiséra, která měla na starosti kostýmy. (Zdroj: ahaonline.cz) (DexMASTER094)

• - Daniela Kolářová na roli dělala kamerové zkoušky, přesto měl její osud v rukou Tomáš Holý, její seriálový syn. Režisér Karel Kachyňa mu dal na výběr pět hereček a sám si tak mohl určit, jakou bude chtít za maminku. On sám si pak vybral Kolářovou. (Zdroj: ahaonline.cz) (DexMASTER094)