Po svadbe sa Gary (Adam Scott) nasťahuje k Samanthe (Evangeline Lilly). Vyžení i syna, ktorého mala Sam s jedným zo svojich predchádzajúcich partnerov. Lucas však nie je len takým obyčajným dieťaťom. Dejú sa okolo neho zvláštne katastrofy, ako napríklad smrť jeho vyučujúcej, vážna nehoda klauna na jeho narodeninovej oslave alebo tornádo, ktoré prekazilo svadbu jeho rodičov. Gary má podozrenie, že Lucas je prevtelením zla, a keď sa blíži šiesta hodina šiesteho júna v deň Lucasových šiestych narodenín, temné zlo sa prebudí. (Marceloo)

kaylin

Americký snímek „Little Evil“ by rozhodně mohl být ještě lepší komedií, mohl by být zábavnější, ale i tak je to film, který za to jedno zhlédnutí stojí. Pobavíte se, i když asi vyděšeni nebudete, možná vám některé postavy budou protivné, ale i tak si myslím, že se nudit nebudete a ke konci už budete i fandit hlavnímu hrdinovi, aby vše dobře dopadlo. Příjemná zábava. ()

tron

„Čo urobil?“ – „Nadával na hodine.“ – „No... to nie je najhoršie.“ – „Potom na seba učiteľka vysypala hydroxid sodný, zapálila sa, vyskočila z tretieho poschodia a nabodla sa na plot.“ – „Aha.“ Malo to svoje momenty, ktoré boli s prižmúrením oka skvelé, ale napriek skromnej minutáži ich nebolo veľa, takže dám len 40%. Paródia na kultovú satanovku Prichádza Satan! prišla síce so 42-ročným (!!!) oneskorením, ale tak zas na svete sa stali už horšie veci. Adam Scott je fajn týpek, ktorý vie zachovať vážnu tvár v najabsurdnejšej situácii, čo je v komédii strašne dôležité, ale stále som si hovoril, o čo lepší by bol Jason Bateman, ktorý je v takých rolách predsa len viac doma. Potešilo ma, že ide miestami o značne drsnú, hrubozrnnú a vulgárnu komédiu, ale napriek skromnej dĺžke je to miestami nuda. Určite ale dávam palec hore za viacero vydarených dialógov („Sme v kukuričnom poli. Čo dobré sa kedy stalo v kukuričnom poli?!“ – „Pole snov ušlo.“), hlášok („Niečo sa ťa spýtam – použil niekedy Scorsese statív?“) a nápadov (horný šuplík). Palec hore za Bridget Everett. ()

Cinematrix

Pětiletej kluk je posedlej ďáblem, takže se v podstatě chová jako všechny malý děti, kterejm byste jako nevlastní otec nejradši dali přes držku. To ale nemůžete, protože jeho matkou je Evangeline Lilly, která by vám nedala, kdybyste to udělali. Až si říkám, jestli neni lepší se na nějakej sex za tuhle cenu radši nevyprdnout, když existujou kámoši a chlast. Hlavní hrdina se na to nevyprdnul, přežil i pohřbení za živa a jestli neumřel, tak žije dodnes. ()

Marceloo

Po svadbe sa Gary (Adam Scott) nasťahuje k Samanthe (Evangeline Lilly). Okrem novej manželky získa aj nového syna, ktorého mala Sam s jedným zo svojich predchádzajúcich partnerov. Lucas však nie je len takým obyčajným dieťaťom. Dejú sa okolo neho zvláštne katastrofy, ako napríklad smrť jeho vyučujúcej, vážna nehoda klauna na jeho narodeninovej oslave alebo tornádo, ktoré prekazilo svadbu jeho rodičov. Gary má podozrenie, že Lucas je prevtelením zla, a keď sa blíži šiesta hodina šiesteho júna v deň Lucasových šiestych narodenín, temné zlo sa prebudí. - Eli Craig sa po dlhých rokoch vracia k hororu, a aj keď Little Evil nie je tak dokonalý, ako jeho režijný debut, stále je to zábavná jazda s démonickým dieťaťom. V hlavnej úlohe poteší Adam Scott, ktorý ma v Krampusovi velmi nepresvedčil, ale tu mi úplne vyhovoval. Vedlajšie postavy sú tiež velmi príjemné a humor počas ich interakcií fungoval pre mňa perfektne. Potešili ma odkazy na mnoho hororových klasík ako napríklad The Omen, Poltergeist alebo The Shining. Technicky to je samozrejme špičkovo spracované, keďže to je z distribúcie Netflixu a hudbu má na svedomí môj oblúbenec Marco Beltrami. Mne osobne toto sadlo a velmi rád vidím, že sa Netflix v oblasti hororu v poslednej dobe celkom dobre rozbieha, pretože je to velmi známa spoločnosť, ktorá tomuto žánru môže pomôcť. + herec z Piranha a Krampus + herec z Nothing Left to Fear + herec z Tucker & Dale vs. Evil ()

P1tr

Hororová komedie a poloparodie se sympatickým obsazením, jejíž hlavní ambicí je komediální složka, tudíž není překvapující, že nenabízí strašidelné momenty, co už ale je překvapující a dokonce zarážející, to je absence pořádného humoru. Odlehčená atmosféra je znatelá z každé scény, ovšem samotnou atmosféru již nedopňují vtipy příliš často, což je rozhodně velká chyba a když už humor přijde, je často velmi předvídatelný. Nicméně několik povedených fórů se najde a díky oné pohodové atmosféře a dobrým hercům je nakonec Little Evil nenáročným a ničim nevynikajícím lehkým nadprůměrem, který zafunguje ve chvílích, kdy nemáte na co jiného koukat. ()