Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu. I přes urputnou snahu jejích rodičů kontrolovat každý její krok poprvé zakouší nezávislost a vír studentského života. Když se však zamiluje do krásné spolužačky Anji, začnou se v jejím okolí dít nevysvětlitelné a děsivé události a Thelma s hrůzou zjišťuje, že jejich příčinou je možná ona samotná. Uhrančivý thriller o nejtemnějších lidských touhách, rodinných prokletích a zakázané lásce natočil jeden z nejtalentovanějších skandinávských tvůrců současnosti Joachim Trier. (Aerofilms)

Soldier_666

Povedené, ale ne převratné. Osobně se mi líbilo že film nechává diváka přemýšlet a záleží tudíž převážně na Vaší imaginaci. Dějovou linku je možné si vyložit různými způsoby a každý si zde něco najde, jelikož film "nakousl" spoustu témat, na druhou stranu je to největší slabina tohoto filmu - tj. někomu to může připadat jako naprostá slátanina. Kdo je, jako já, zvyklý na artové filmy bude spokojen či v extrémních případech bude přímo chrochtat blahem :) 4 s odřenýma ušima... ()

agent_R.M.

Hodně dobře udělaný, ostatně jako vždy když jde o seveřany. Příběh o samotě, hledání se...a nalezení pravdy o sobě? Nejlepší je určitá souhra mezi reálnými a fantaskními sekvencemi filmu podkreslené atmosférickou hudbou. Takový "surreálný" snímek, který rozhodně stojí za to! ()

Vampirosa

V polovině filmu jsem měla chuť to vypnout, protože jsem byla akorát unuděná a nechápala jaký vyšší význam to všechno má mít. Proč by muž chtěl zastřelit svoji malou holčičku? Proč má záchvaty? A proč se kvůli tomu sakra otřásá skoro celá zem? Nic mi nedávalo žádný smysl. K tomu jsou ve filmu obsazené samé vychrtliny, kterými pomalu vidíte naskrz. Teprve poslední čtvrtina příběhu začala být zajímavá a trochu osvětlovat celou situaci. Kdyby v podobném duchu se nesl celý film, jistě bych hodnotila lépe, ale takhle považuji minimálně polovinu jako totální zbytečnost a celkově by to vystačilo na pouhý kraťas. To už i mnou stejně hodnocený film Raw byl o chlup lepší. ()

bara1313

temný film s několika dejovymi linkami, ovšem ani jedna nebyla využita na 100% a nebyla dotažena do konce. Škoda. Mělo to potenciál :) ()

janvanicek

Velmi zajímavý snímek roku 2017 a asi také film s nejvíce silnou atmosférou toho roku vůbec. Příjemně ponuré, mysteriózní drama, které postupně odkrývá charaktery jednotlivých postav filmu. Příběh mladé dívky Thelmy, která podléhá životu, jenž je v rozporu s její vírou a zároveň poznává sebe samou. Thelma se zamiluje do dívky Anji a krátce nato se začnou dít zvláštní, nevysvětlitelné věci. Atmosféru a napětí filmu nelze upřít stejně jako výbornou kameru a výkony herců, hlavně pak samotné Thelmy alias Eili Harboe, práci režiséra jakbysmet. Jediné, co bych možná vytkl, jsou místy nezáživné scény a ke konci přílišné zacházení k nadpřirozenu. Snímek se tedy ve výsledku zabývá spíše sociální stránkou osobnosti a nadpřirozené jevy jsou zde jen pouze jako doplněk k umocnění napětí. Film nabídne otevřený konec a také možnost udělat si vlastní názor, co vlastně bylo pointou filmu, která zůstává lehce nejasná. ()

mozartka

Nemá to hlavu ani patu, možná ještě nejsem dost psýcho, abych to pochopila a to se považuji za velice přecitlivělého člověka, který se rozpláče i nad snědenou tatrankou. Těžká nechápačka ... ()

lineker

Severská kinematografie v té nejlepší formě. Ponurost, nečistota, pomalost. A příběh o stromu poznání, který byl jedné nevinné dívce s mimořádnými schopnostmi nabídnut ve formě studia na vysoké škole. Do jaké hloubky svého já musela jít, aby překonala to vše co jí bylo do té doby v životě nabídnuto vyjevil Trier ve skvostných obrazech doprovázených promyšlenou hudbou. Skvělé obě hlavní aktérky. ()

walik

Jak může vzniknout nebo se projevit čarodějka v dnešní době? Mohou být čarodějky hodné? A jak se to pozná? A co je horší - Zlá čarodějka nebo člověk který ubližuje jinému člověku ve jménu "dobra"? A je to všechno trvalý stav nebo se to může časem změnit? Skvělý film o normální holce která právě objevuje že není tak úplně normální. ()

StandikK

Třičtvrtinu filmu čekáte, co se stane a když se to stane, tak je to taková sračka. Seveřané umějí natočit mnohem lepší filmy. ()

DyingAngel

Absolútne nechápem tomuto nadhodnotenému ošiaľu. Myšlienka dobrá, ale filmové spracovanie otrasné. Už som sa dlho takto nenudila... Jediné, čo sa mi páčilo, bola masturbačná scéna s hadom. A nemôžem opomenúť absolútne nesympatickú herečku, ktorá hrala Thelmu. ()

jirik2103

Křehká Thelma v drsném Norském světě. Křehká Thelma v retroOldSchool biografu Světozoru. Křehká Thelma, která zahazuje shame po prvním prásku. Křehká Thelma, kterou když nasereš, tak s tebou mrskne do jiné dimenze. Křehká Thelma, která se řídí svými pravidly - svého otce na prach spálíš, svého bratra na led zmrazíš, svou holku o vlasy okradeš. Thelma je ThrilleroPsycho nebo PsychoThriller - občas je problém vyzjistit, jakým směrem se zrovna film vyvíjí. Thelma je kontrastem mezi náboženstvím, fanatismem a moderním stylem života mladé dívky. Thelma je jako batole - objevuje něco nového a příjemného (to, když zjistí, že její pohlavní orgán neslouží pouze jen k vykonání Ordinary každodenní činnosti na WéCé), ale jak jí nasereš, tak jí nasereš a už není cesty zpět. Skandinávie opět potvrzuje, že filmy dělat umí! ()

novembrs

Mohla by som o tomto filme napísať dlhočiznú esej, pretože každý jeden detail má neskutočnú hĺbku, no zdržím sa a namiesto toho poviem len toto: MCU is dead, it’s time for Thelma Cinematic Universe. ()

Andrew88cz

Ani nevím, co k tomu moc napsat. Film mě nějak moc neoslovil, ale je třeba říct, že to bylo fantasticky zahraný od hlavních postav... Akorát mi to přišlo takový bez náboje, bez větší akce. (6/10) ()

Koloman_R

Ako fanúśikovi ponurej a depresívnej atmosféry sa mi dostalo pomerne výživného pokrmu ale ako milovníkovi hororov som sýty z obývačkovej projekcie neodišiel. I tak to bol (prí)jemne zimomriavkový film. Pomalšie tempo filmu svedčí, myslím že som spokojný. Šesť hviezd z desiatich, za mňa. ()

ezop1012

Film ma minimálne tri etapy, z ktorej každá, aspoň za mňa, bola nepredvídateľná, ako sa skončí. Je dobre, že tvorcovia neboli Američania, lebo to by malo úplne iný rozmer, ktorý netúžim poznať, ale aj tento film zasiahla menšinová povinnosť, našťastie tam toho veľa nebolo. Mimochodom takýto film s tými istými hercami, režisérom, kameramanom a proste celým filmovým štábom pri jemnej úprave scenára a použití na niektorých miestach inej hudby, by bol veľmi zaujímavý psychologický thriller nie hollywoodskeho typu. ()

Režisér Já, Tonya natočí remake Thelmy

Režisér Já, Tonya natočí remake Thelmy

27.09.2018

Režisér Craig Gillespie (Já, Tonya) byl vybrán k režii remaku norského snímku Joachima Triera z roku 2017 Thelma. Práva na film získala společnost FilmNation Entertainment, Thelma přitom skončila… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Queer festival Mezipatra oslaví plnoletost

Queer festival Mezipatra oslaví plnoletost

01.11.2017

Norská horrorová romance, lovestory dvou mužů na ovčí farmě nebo životopisný film o muži, co probudil naše sexuální fantazie... I takový bude osmnáctý ročník queer filmového festivalu Mezipatra,… (více)