Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Paříž, konec 30. let. Laura (Natalie Portman) a Kate (Lily-Rose Depp) jsou sestry, které provádějí veřejné spiritualistické seance, a právě končí svoje světové turné. Upoutají pozornost Andrého Korbena (Emmanuel Salinger), vlivného producenta, vlastnícího jedno z největších filmových studií. I přes svůj skeptický pohled si André vyžádá osobní seanci. Výsledek ho natolik překvapí, že dívkám nabídne možnost bydlet v jeho vile. Je pevně rozhodnutý změnit svět kinematografie, a tak sestry obsadí do úplně prvního duchařského filmu. Laura však brzy pochopí, že André má i postranní úmysly, které se ve víru filmování a nových pocitů snadno přehlédnou... (Fénix Distribution)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (12)

silentname 

všechny recenze uživatele

Už dávno som nevidel tak rozbitý a nudný film ako bolo "Planetarium." A keď už sme pri tom, prečo sa to vlastne volá "Planetarium?" Akú metaforu sa to snaží do toho vsunúť? Aby som to však hneď nazačal zakopávať, tak si povedzme plusy filmu. Výpravne to vyzerá vynikajúco, hudba je celkom podmanivá a má to možno pár dobrých a zapamätateľných scénok. A možno to trošku chce hovoriť aj o nenávisti, ktorá sa začín zobúdzať v ľuďoch v období 30-tych a 40-tych rokov. Inak je toto ale ten typ zlého filmu, ktorý má pekné pozlátko, no vnúri sa neskrýva absolútne nič. Je to príšerne nudné, herecké výkony sú fungujúce, no súčasne mám pocit, že talenty Natalie Portaman Lily-Rose Depp neprinášajú absolútne nič. A dôvod je najmä ten, že absolútne ani nemajú šancu zakryť neschopnosť scenáru, ktorý ide od ničoho k ničomu. Je to film, ktorý chce mať v sebe kopec pekne vyzerajúcich scénok, no nevie to zakomponovať do žiadneho príbehu a tak sa len točíme v kruhoch a chodíme dokola na mieste. A keď film niečo načne, tak to pôsobí ako len nasilu vtlačené niekam do filmu, lebo to bol zaujímavý momentík a nikam ho bolo treba uložiť. Ale reálne, keď si celý film spätne premietnete, tak máte pocit, že sa toho udialo strašne moc, no reálne vám to nedáva žiadny príbeh alebo kontúry, na čo sme sa vlastne práve pozerali. A v tomto podľa mňa "Planetarium" zlyháva na plnej čiare. Je to veľmi pekný film, ktorý je ale v realite pod tou všetkou noblesou len rozbitý riad, ktorý sa tvári, že zázrakom drží pokope a netreba ho nejako opraviť. Lebo tá výprava to všetko zakryje a zachráni. Je mi ľúto, ale nezachráni. Neodporúčam tento film pozerať. Nestojí za váš čas. Hodnotenie: D+ ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Film vypadá slibně na papíře, ale nemá žádný návod jak dál slibné myšlenky dohromady. Je to vizuálně úchvatné s krásnými kostýmy, ale k smrti nudné.Nejzajímavější součástí vyumělkované historky tak zůstává motiv „filmu ve filmu“, zákulisí natáčení včetně zkoušek, kdy si Portmanová vychutnává pózy, převleky a účesy jako dychtivá modelka a Deppová přihlíží s výrazem přející i vědoucí Popelky. Naneštěstí vyprávění stojí na konverzaci, jež vědecky, esteticky, ekonomicky i politicky rozebere každé téma na prvočinitele a diváka rozloží. Ostatně i dobový film, jenž v druhém plánu vzniká, spadá do kategorie brak. Takže Planetárium lze popsat jako umělecky se tvářící slátaninu o natáčení slátaniny. ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Přirovnal bych to ke kolotoči. Vlezete na něj a jste celí hotoví z toho, jak se všechno točí, leskne a hraje, čučíte kolem sebe div nespadnete a řvete na pohunka, ať to pořádně roztočí. Jenže ono prd. Nezmění se rychlost, směr ani písnička, vám se to po chvíli okouká, a pak už jen čekáte, až se kolotoč vypne, abyste mohli jít vedle na labutě. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Okouzlující Natalie Portman (slyšet ji mluvit francouzsky je velký nezvyk!) ve filmu, který mě mě strašně nudil a dokonale otrávil. Nic tam nedává smysl a celé mě to téměř dokonale minulo. Vyloženě divný a zbytečný film, kterému bych se podruhé obloukem vyhnul. Je to škoda, protože minimálně kamera i soundtrack jsou velmi podařené, a byl jsem na ten film celkem zvědavý. Za sebe ale říkám ne. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

V podstatě ve všem souhlasím s kolegou Vančuou. Příznivcí Natálky mezi které rovněž patřím si přijdou na své. Kočka nám vystřídá mnoho kostýmů, mnoho vizáže a detalinějších až sebestředních záběru na Natálčinu krásnou tvářičku je filmu nemálo. Samotná film je však jedno velký prázdno. Film neví ani čím je ani proč vlastně je. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama