Planetárium

Planetarium

Planetárium

Francie / Belgie, 2016, 110 min

• blondboss

Niekedy si človek položí otázku, prečo herečka kalibru Natalie Portman zoberie úlohu v podpriemernom artovom filme, ktorý nemá ani hlavu ani pätu. Nedostatkom ponúk alebo peňazí to určite nebude, takže občas zrejme každý herec má tendenciu vyskúšať si niečo viac umelecké ako len klasická komercia. Tuto ale Natalie vystrelila do prázdna, ktorý sa niesol aj celým týmto snímkom. Doslova film o ničom, síce pekne zostrihaný a so zopár zaujímavými zábermi. Hviezdička navyše jedine za už vyššie spomínanú Natalie, ktorá film ťahala. 40 %(23.4.2018)

• Enšpígl

V podstatě ve všem souhlasím s kolegou Vančuou. Příznivcí Natálky mezi které rovněž patřím si přijdou na své. Kočka nám vystřídá mnoho kostýmů, mnoho vizáže a detalinějších až sebestředních záběru na Natálčinu krásnou tvářičku je filmu nemálo. Samotná film je však jedno velký prázdno. Film neví ani čím je ani proč vlastně je.(17.11.2016)

• Vančura

Okouzlující Natalie Portman (slyšet ji mluvit francouzsky je velký nezvyk!) ve filmu, který mě mě strašně nudil a dokonale otrávil. Nic tam nedává smysl a celé mě to téměř dokonale minulo. Vyloženě divný a zbytečný film, kterému bych se podruhé obloukem vyhnul. Je to škoda, protože minimálně kamera i soundtrack jsou velmi podařené, a byl jsem na ten film celkem zvědavý. Za sebe ale říkám ne.(17.11.2016)

• Sidonka

Když už jsme u toho hereckého obsazení, osobně jsem především ráda, že konečně mohu v něčem vidět hrát dceru Deppa a Paradis, která je stejně kouzelná, jako její rodiče. Jinak film je opravdu studený, navíc nedává hlavu ani patu a tudíž i ty 2 hodiny strašně nudí. Kdyby byl film doslovně o budově s kosmickými objekty a jinými vesmírnými věcmi nebo třeba o hvězdárně, dopadlo by to určitě mnohem zajímavěji a lépe.(17.11.2016)

• poz3n

Nabízí se otázka, proč takové filmy vlastně vznikají? Film, který se snaží být snad o všem a ve skutečnosti není absolutně o ničem. Scénář plácá páté přes deváté, divák pořádně nechápe co se vůbec děje a je to neuvěřitelně nudné. Z tohoto hlediska je paradoxem, že to je vlastně pěkně nasnímané a celkem slušně zahrané. Planetárium je důkazem svaté pravdy, že bez dobrého scénáře dobrý film neuděláte. 2/10(17.12.2016)