Krvavá zátoka

• Česko Zátoka krve (více)

Zapomenutý hororový klenot Maria Bavy, který je považován za vůbec první slasher, útočí na diváky špičkovou atmosférou a šokujícícm závěrem. Mysteriózní příběh začíná vraždou starší ženy, kterou zabije manžel hnaný touhou dosáhnout na její dědictví. Netuší však, že i ostatní příbuzní a přátelé mají své důvody k získání tohoto majetku. Rozjíždí se tak vražedné šílenství, trochu komplikované partou čtyř teenagerů, kteří se utáboří v blízkosti pozůstalosti... (Řitka video)

giallo

Do tohoto Bavova filmu jsem vkládal velká očekávání (po velkém zklamaní od Five Dolls for an August Moon), která se bohužel vyplnila jen z půlky. A Bay of Blood je krvavé giallo, které v půlce děje vyústí ve slasher. Ona první "giallová" polovina filmu mě velice bavila, skvělé vraždy, dobrá atmosféra. Zatímco druhá "slasherová" půlka už onu atmosféru ztráci a na scénu přichází až moc překombinovaný děj. Škoda, Bavovo Six Women for the Murderer zůstává nepřekonáno. ()

JohnnyD

Označiť toto za proto-slasher len preto, že v priebehu asi 20 minút tam umrie partia sexuchtivých tínedžerov mi príde riadne prehnané. To už radšej Torso. Mimo toho je to priemerné giallo, ktoré má chvalabohu krátku minutáž, takže veľmi nenudí. Hlavným pozitívom sú vizuálne príťažlivé vraždy (hlavne úvodná, potom bežiaca tínedžerka a skvelý záber na chobotnicu plaziacu sa po mŕtvole). Výrazným záporom je záver, ktorý je chaotický a nezaujímavý (motív vrážd á la Scooby Doo) a úplný záver je taký absurdný až smiešny. ()

JASON_X

Nic naplat, říkám to furt a znovu jsem si to potvrdil - já tyhle sedmdesátkový béčka prostě většinou nějak nevstřebávám, nebaví mě, neoslovují mě, jejich filmový jazyk je mi cizí, a to i přesto (nebo snad právě proto?), že třeba tenhle kousek je jen o málo starší než já. Ale objektivně musím uznat, že má něco do sebe, tahle zamotaná vyvražďovačka všech proti všem je určitě ten lepší sedmdesátkový průměr. Líbily se mi vraždičky, líbila se mi hudba, nadchla mě chobotnice plazící se po xichtíku mrtvoly, a dozvěděl jsem se taky pár zajímavostí - třeba že už tehdy se točilo rozklepanou ručkou, nebo že už tehdy si některé pokrokové ženské holily bobra. Jeho bizarní konec mě však příliš nenadchnul, protože celý film rázem posunul z thrillerového žánru kamsi k sociálně-kritické grotesce. / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno! ()

Gorehound

Geniálna záležitosť, umne kombinujúca giallo a vtedy ešte v podstate neexistujúci slasher žáner. Je to asi najkrvavejší Bavov film, v niektorých gore scénach vidno inšpiráciu pre pozdejšiu sériu Friday the 13th a mnoho iných slasherov. A to spracovanie - nádhera ! Kamera je čosi, čo sa musí vidieť, práca so svetlom, tieňom a farbami je jednoducho neprekonateľná, rovnako ako nenapodobiteľná atmosféra. Scénaristicky tu už vidno obrovský potenciál Dardana Sacchettiho a keď už si myslíte, že vás nemôže nič prekvapiť, príde bizarný koniec. Ak naozaj chcete ísť ku koreňom a hovoríte si fanúšik talianskeho horroru, tento film nesmiete minúť. ()

pornogrind

Tak tohle mě doslova nadchlo.Název filmu rozhodně sedí,protože krve a vražd si užijeme požehnaně.Film se s ničím nepáře a řádně to odsýpá hned od začátku.Vyzdvihnout musím dusnou atmosféru,hudební podkres,ale hlavně gore efekty,který na dobu vzniku tohoto filmu jsou doslova excelentní.Film u kterého není šance,že se budete nudit.A konec?To je parádní třešnička na dortu.To mě fakt totálně rozstřelilo.DOPORUČUJU. ()

• Film měl premiéru na filmovém festivalu AVORIAZ 1971. (Chatterer)
  • Keď Christopher Lee prvýkrát videl tento film, bol údajne taký znechutený úrovňou násilia, že na protest opustil kino. (westerns)
  • Film údajne má viac alternatívnych názvov ako ktorýkoľvek iný film. (westerns)

Časové pásmo bylo změněno