poster

Amnesiac

 • Austrálie

  Amnesiac

 • Velká Británie

  Unconscious

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 90 min

Režie:

Michael Polish

Scénář:

Mike Le, Amy Kolquist

Kamera:

Jayson Crothers

Scénografie:

Adam Henderson

Kostýmy:

Lynette Meyer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marceloo
  ****

  Chlap sa po ťažkej autohavárii preberie so stratou pamäti. Stará sa o neho jeho žena a tá sa snaží aj o to, aby si spomenul na svoju minulosť. Postupne sa jeho stav zlepšuje, ale pri prehladávaní domu narazí na hrôzostrašné objavy. Uvedomí si, že jeho žena nieje len milujúca manželka, ale aj zvrátená lekárka, ktorá na ňom praktizuje svoje zvrátené lekárske metódy. Neskôr taktiež zistí, že on sám tiež nieje bez viny. - Takéto horory mám velmi rád. Takmer rovnaká záležitosť ako Shrew's Nest zo Španielska. Prvá polovica je skôr dráma, ale potom sa to rozbehne. Najviac sa mi na tomto horore páčila skvelá atmosférická hudba, ktorá ale pôsobí fakt uspávajúco. Hlavná herečka sa mi velmi páčila a svoju rolu zahrala s potrebnou zvrátenosťou parádne. Celkovo tam bolo velmi malé množstvo krvi, ale to u takýchto hororov s historickým nádychom býva normálne. Záverečné odkrytie skutočnosti bolo celkom predvídatelné, ale aj tak dokázalo zaujať. Zatial jeden z lepších hororov roku 2015. + Richard Riehle + herec z Always Watching: A Marble Hornets Story(19.8.2015)

 • Morholt
  *

  Když přišla se závěrem pointa, tak jsem si říkal, že to zase nebylo tak špatně vymyšlené, ale zpracování se nepovedlo. Ono když už se chce člověk víc soustředit na psychopatickou stránku věci, nejen že to musí umět, ale musí si zvolit do role mešuge vhodnou herečku a Polish v tomto případě neoplýval ani talentem, ani šťastnou volbou. Kate Bosworth nahodí na začátku výraz "jsem totální magor", který jí na tváři zamrzne a až do konce nezmizí. Bentley ani nemusel vstávat z postele, aby viděl, že má co do činění s bláznem. Ale to by vzal film hodně rychlý konec a tak se oběť nezajímavě motá po baráku a objevuje důkazy o labilitě své partnerky, v čemž se mu ona čas od času snaží zabránit, ale protože neumí udělat uzel, moc se jí to nevede. Tomu všemu chybí navíc i tempo a alespoň špetka napětí. Naprostá zbytečnost. 15%(29.9.2015)

 • lucijelucije
  ***

  Amnesiac tak trochu noir snímek, mě vůbec neurazil. Točí se to v temném duchu. Pomalu se odkrývá tajemství, které ne a ne ven. K. Bosworth na první pohled vypadala, že utekla z psychiatrické léčebny, takže trochu nechápu borcův smysl pro detail. Ale jinak průmerovka, která se nějakým způsobem vyhrabe a řekne, co měla na srdci. 5/10(9.1.2016)

 • kaylin
  **

  Snímek „Amnesiac“ chvílemi přináší dojem, že se jedná o určitý remake filmu „Misery nechce zemřít“. I když se Kate Bosworth snaží, není tak démonická jako Kathy Bates, která byla neskutečná. Bohužel částečně za to může i scénář, který rozhodně není silnou stránkou tohoto filmu, a vy máte po nějaké době pocit, že se tu akorát nabaluje blábol na blábol a ono vás to nebaví.(1.4.2017)

 • Forsberg11
  ***

  Amnesiac je až príliš priehľadný film. Podľa mňa keď už sa niekto uberá cestou otrepaného námetu s prevarenou formou, mal by priniesť do deja aspoň niečo originálne a šokujúce. Tu sa však nič nečakané nestane. Všetko ide podľa šablony, tak ako v desiatkach podobných snímkov. Divákovi sa tak nedostáva dostatok napätia a tajomna. Nemusí byť ani zvedavý čo sa stane za pár minút, veľa vecí a ualostí je už dopredu známich. Škoda lebo rozbeh nevyzeral zle + sympatický herci a pekná hudba. Aspoň za tieto klady dávam pár bodíkov. Inak strata času. 50 %!!(29.9.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace