Operace Rudé moře

• Čína Hung hai xing dong (více)

19. eskortní skupina Námořnictva Čínské lidové republiky operující proti somálským pirátům dostane úkol evakuovat čínské občany z republiky Yewaira, kde došlo k státnímu převratu a občanské válce. Fregata Lin-i je vyčleněna, aby zakotvila v přístavu Al-Hafed a zahájila evakuaci. Úkolem je pověřen i osmičlenný tým speciálních sil námořnictva pod vedením kapitána Yanga Ruie. Situace se však komplikuje. Kromě milic povstaleckého generála Šarafa operuje v oblasti i teroristická organizace Zaka a pašeráci uranu. (Ampi)

MartinReno

Celkom zdarne natočená Čínska parafráza na Hollywoodske vojnové filmy, avšak ten prepálený Čínsky patos a preafektované herecké výkony tomu kazia potenciál. Film obsahuje nespočet vydarených efektov, no je občas cítiť aj zbytočný digitál. Scénár poriadna slabota a účelovo srdcervúce momenty na mňa akosi nefungovali. Chýbal tomu proste nádych reality a tým sa to neposunulo z teritória bežných akčných snímkov...i keď odmakaných. ()

hufnagel

Krvavé a brutálne,ale akcia je vyšperkovaná do detailov.O nejakom hlbšom rozbore postáv je tu zbytočné uvažovať,ale ako jednhubka to ujde. ()

Kenji

Nejaký užívateľ na csfd napísal: "Celé to působí realisticky a profesionálně, bez patosu a cheesy scén, takže za mne hodně velká spokojenost.Jeden z nejlepších Military akčních filmů, co jsem viděl." A ja si hovorím, kámo, ty si toho zrejme ešte veľa nevidel. Treba povedať, že je to akčná jazda, kde sa nešetrilo, oceňujem, že okrem CGI zábleskov a výbuchov, tu máme aj nejakú tú skutočnú pyrotechniku. Príbeh je jednoduchý. Čínska špeciálna jednotka ide zachrániť Číňanov v Afrike kde je prevrat. Do toho pár odbočiek ako otravná čínskofrancúzska reportérka, ktorá ide po uráne, ktorý chcú na špinavé bomby. Hneď na úvod zistíme, že Číňáci síce majú vlastné zbrane, ale kalibre nie sú kompatibilné, takže tam väčšinu času pobehujú s fešnými SCARmi, Glockmi, na amerických humveekoch. Spravil som si pár poznámok tak to sem spíšem v poradí. Bavil som sa na prenikaní amerikanizmov do čínskej mluvy, plus teda military žargón. Znie to asi takto: Ďoňďoň do you read me? Liu Xo, roger. Tioň don, let´s go. Li Dong, c´mon. Tedeň vanďo extra troops dieng biaň report asistant. Ich moto je "conquer fear, conquer all" tak pekne po imperialisticky :D Asi trikrát nám úkážu, že tam majú týpka v jednotke, ktorý s modernou technikou deaktivuje bomby počas divokej prestrelky, ako nič. AAA lode, jeden rotačný, zlikviduje aspoň 8 rakiet vystrelených naraz možno 100 metrov od lode spôsobom, že aby to stihol, tak polovica rakiet zostane vo vzduchu na mieste. Majú v tíme ženu, asi ich Vasquezová, lebo ešte má aj guľomet. Tá schytí pár zásahov, bojuje celý deň, ale tesne pred záverečnou akciou má čistú uniformu a ani škrabanec. Strela z tanku počas letu narazí do štyroch stĺpov a ani o milimeter ju to neodchýli z dráhy, tobôž, aby nebodaj vybuchla skôr. Čínsky borec odpáli RPG v budove na tri metre a zlikviduje tlupu nepriateľov. Granáty lietajú na všetky strany, vybuchujú len meter, dva od Číňanov, ale tým sa stačí prikrčiť a nič sa nedeje. Čínskofranúzska novinárka sa s borcami prikradne do dediny kde je 150 nepriateľov a bez toho aby si to všimli sa vymení za inú čínsku rukojemníčku. Ešteže majú v Čine povolené 2 ženské účesy a si to nikto nešimne. Na záverečnú akciu im spriateľená vláda poskytne helikoptéru z ktorej vyskočia ako veveričky a doplachtia na miesto. Prečo ale keď ide o urán na špinavú bombu miestna vláda nepošle vlastné jednotky? Čínska loď vyšle dron, ktorý doletí na miesto a spadne v piesočnej búrke, miesto toho aby letel nad ňou. Číňania zo zásady neporušujú teritoriálne vody a na všetko majú nejaký časový limit na ktorý im dávajú povolenie. Takže áno, akcie je veľa. Ale nie tej najkvalitnejšej. Nepriatelia padajú ešte skôr, ako Číňania stlačia spúšte. Borci sú často nezraniteľní, aj keď občas dôjde aj na nich. Súboje sniperov sú úplne tragické. Žiadny vietor, žiadne zakrivenie zeme pri vzdialenosti 1500 metrov. Kam namieriš, tam to padne. Nuž takto kvalitná sniperina nevyzerá. Dve hviezdy z piatich, ak by to bolo o 30 minút kratšie, možno by som štvrť hviezdy prihodil. () (méně) (více)

cortez

No abych pravdu řekl, čekal jsem od toho nějakou mega šílenost. I když by to pořád nebyl extrém jako Indický/pakistánsky uragán, tak i ten čínský film mohl takto dopadnout, že.... Ale jako byl jsem překvapený že se na to dalo dívat. Někdy trochu nepřehledné - zapamatovat si hlavní hrdiny šlo (alespon mě) těžko, člověk v těch čínský obličejích tápe. Jeden jako druhý:) No, jinak, moc moderních válečných filmu kde jdou trochu do detailu (nekdy i nechutného) a kde používají moderní zbraně, moc není, nebo jsem je minimálně nezaregistroval. Takže jo, za mě dobrý průměr. ()

karnifex

Příběh prostý, dialogy až neuvěřitelně naivní - ale vzhledem k tomu, o jaký žánr se jedná, je to možné považovat za výrazný klad (protože mě osobně přemoudřelosti v akčních filmech velmi iritují). A akce je výborná a tempo skvělé - ve srovnání s Černým jestřábem méně realistické, více estetika počítačových her (ty mi zde připomněly i varianty "zahrát si" různé mise - objevují se přímé útoky, souboje odstřelovačů, ochrana rukojmí i možnost použít tank). A ještě jedno srovnání se Scottovým filmem - zatímco v něm dostane prostor k promluvě i velitel druhé strany (a je to vynikající scéna), v tomto snímku nějaké pohnutky, pozadí či osobnosti záporáků nikdo neřeší - a celkovému vyznění to spíše pomáhá. ()

Raziel811

Ano, je to vyložená Čínská náborová řež, ale od dob Black Hawk Down jsem snad neviděl takto naturalistikou akci, která by zároveň nebyla totální slátanina. Od půlky už Vám bude víceméně jasné, jak to celé dopadne. Snímek se drží osvědčeného schématu, ale zpracovává jej velmi realisticky, až jsem chvílemi ani nechtěl vědět, jak to celé dopadne. ()

hesonic odpad!

Nejsem si jist jak to hodnotit. FIlm je PROPAGANDOU a manifestem typicke cinske nabubrelosti. O film tady moc nejde. Cina ukazuje svoji pripravenost na budouci valku. Bohuzel ne tu filmovou, ale tu skutecnou. ()

v0jt1s3k

Osciluji mezi 3 a 4. Hodně čínského patriotismu (kam se hrabe americký), ale celkově velmi slušná akční jízda, která nemá hluchá místa, do toho spousta efektů a snaha ukázat, že z bojiště i vítězové odchází pekelně pocuchaní. Stopáž je hodně dlouhá, ale tady mi to nějak nevadilo ()

PeterVonKV

V tomhle filmu si najde fanoušek military úplně všechno, námořnictvo, tankový souboj, souboj snajprů... Na odpoledne a na zasmání dobrý a akce a krve je opravdu hodně. Ale podruhé si to nepustím. ()

matous20063

Po dokoukání filmu jsem 2 hodiny přemíšlel, co si o filmu mám myslet. Ze začátku to vypadalo jak pohádka o čínských vojáčcích. Ale pak film dostal temto a nebyl až tak špatný. Samozřejmně že je film nadnesený až futuristický a místy podprůměrné CGI filmu taky hodně ubírá. A závěrečná přetřelka je taky hodně nadnesená např. Nikdo vůbec nepřebíjí, teroristi jsou absolutně neschopni něco trefit, i když se řeklo že teroristů je něco okolo 200 tak je jich tak 500 a pořád se rojí nový, a to nemluvím o RPG která jsou ve filmu zobrazeny jak petardy na nový rok. Ale film nějaký ten děj má sice hodně stupidní ale má ho co na filmu musím pochválit jen kamera která nás přenese na bojište. Jediné co mě na filmu hodně sralo je postava novinářky kterou bys te nejradši nakopali do prdele nebo oprcali. Jinak si myslím že film vás uplně není nutnost tento film vidět. Asi bych ho nedoporučil, jedině v moment kdy se nemáte na co koukat. A komunismus je z filmu strašně cítit. 60% ()

hujerita

Celkom ma to aj bavilo. Začiatok pripomínal Black Hawk Down, ale potom sa to našťastie zvrhlo na inú akciu. Aj Black mal akciu jak vyšitú, ale toto bola tiež paráda. Toho čínskeho pátosu tam bolo našťastie pomenej, takže to odsýpalo jedna radosť. Akurát by som vynechal začiatočný rozbeh-scénu a niečo ukrátil a bolo by to na top. ()

Rhaegar

Pejsek s kočičkou vařili dort. Soudruzi si snad sedli napsali nas tabuli náměty na každou akční scénu která s přimhouřením obou očí proveditelná a dali to do toho filmu. 2,5 hodiny sledování vršení na sebe akčních scén člověka omrzí docela rychle. Kdyby z toho něco vyházeli bylo by to lepší. ()

janmatys

Tom Clancy´s Ghost Recon: Operation Red Sea (to vystihuje akci a vizuál) - aneb jak skupinka Číňanů přemůže celou armádu (to vystihuje děj tohoto filmu)... Nutno ovšem dodat, že to není špatné - 75%. ()

Jackal07

Black Hawk Down v čínské verzi místy uchvátí (výborné přestřelky, souboj tanků, sniperské scény), místy nechtěně pobaví, zejména (velmi) křečovitým humorem a (velmi) nacionálně hrdým pojetím hrdinů. Trochu blbý, že jsem ty ksichty začal rozeznávat až ke konci. Po řemeslné stránce překvapivě naprostá špička. Do dvojky dosadit nějakého schopného dramaturga a bude v pohodě plná palba. ()

Konev

Přijíždí další povstalci... a další... Jen hrstka čínských vojáků stále střílí a jsou nesmrtelní! Podle skutečné události. ()

nomak

Tak to je megasracka, vic kyce do jednoho filmu dostat ani neslo 😀 asi nejdrazsi nechtene cecko v historii filmu. ()