V malom zapadákove zmiznú z banky prachy. Trojica gangstrov (Wyatt RussellMark Rendall a Rainn Wilson) si odniesla obrovskú sumu peňazí, ktorá patrila majiteľovi banky, sudcovi Dawkinsovi (John Michael Higgins). Na miesto činu je poslaná dvojica federálnych agentov - Walker (Ron Livingston) a Biltmore (Rob Corddry), čo sa však nepáči miestnemu šerifovi Zeke Sikesovi (Benjamin Walker). Ten im s najväčšou úctou a so sarkazmom sebe vlastným vysvetlí, že ide o lokálnu záležitosť spáchanú miestnymi proti miestnym. Zeke celú bandu pozná ešte zo školských čias a ba čo viac - jedným z lupičov je jeho brat Andy. (sochoking)

Lacike

Mohla z toho byt trojhviezdickova Coenovsky drsne ladena kriminalka z vidlakova, keby nemal reziser väcsie ambicie na ktore nemal talent a tak sa rozhodol vyrozpravat pribeh od konca az po zaciatok. Lenze zatialco v Memente to malo zmysel, aby sme sa viac vcitili do hlavnej postavy a zaroven tomu Nolan prispôsobil pointy jednotlivych scen, tak v Shimmer Lake to nema prakticky ziadne opodstatnenie. Prave naopak. Ničí to napätie vo väcsine scen, lebo najprv vieme pointu a potom musime znudene sledovat, kym sa k nej postavy dopracuju. Takze sa velmi skoro dozvieme, ze film nie je o lupezi ale o pomste. Dozvieme sa aj kto za pomstou stoji a jej motivaciu. Ten netypicky spôsob rozpravania nam zataji akurat ucast jednej dalsej postavy na celom tom komplote. Co je prakticky zbytocne, lebo jej ucast kvality filmu nezvýši a ani vyznenie nezmeni. Film by rovnako fungoval aj bez tohto odhalenia a tak mi bolo cely cas luto, ze to nezostrihali chronologicky, lebo jednotlive sceny su celkom dobre natocene a tak by film fungoval ovela lepsie. 4/10. ()

Malarkey

Pěkný kousek se povedl debutantovi Orenovi Uzielovi. Odkazuje jím krásně na nejlepší vzpomínky bratrů Coenových, když se příběhem zaměřil na brutální americký zapadákov a navíc přispěchal s originalitou, protože celou tu vloupačku vypráví obráceným způsobem - tedy od konce. Navíc se ve filmu sešla solidní várka herců, kteří si mě v neméně alternativních filmech dokázali získat již dříve. Wyatt Russell, Rainn Wilson a Benjamin Walkter. Takže v tomto případě dobrá práce a jen tak dál. ()

Radek99

Filmová exkurze do amerického zapadákova. Mám rád tenhle druh filmů - něco na pomezí americké nezávislé scény a černým humorem a nadsázkou oplývající Coenovské detektivky. Vyjdeme-li z kontextu, že se jedná o celovečerní debut, nutno konstatovat, že ruka režiséra Orena Uziela je až překvapivě jistá a na své stoličce sedí opravdu sebevědomě...připočteme-li k tomu, že coby zároveň i autor scénáře má rád netradiční vyprávěcí postupy a zjevně se nechal inspirovat Nolanovým Mementem taktéž vyprávěným pozpátku, je patrné, že tahle sázka na nezkušeného začínajícího tvůrce se vyplatila. Opravdu příjemné překvapení! Netflix boduje! ()

SaNcHeZ_cz

Vlastně ve výsledku docela podprůměr. To co by s trochou štěstí mohla být ve výsledku docela fajn kriminálka tak trochu trpí tím, že čekáte, kdy se tvůrci otevřeně přiznají, že se jedná o komedii, spíše než čistokrevnou kriminálku. Silná inspirace v netradičních vyprávěcích postupech (opisování od Mementa je očividné) tomuto vážně nepomáhá, stejně jako akvizice primárně komediálních herců. Nepravděpodobný vývoj případu i závěrečné odhalení tak i díky tomu asi úplně nefunguje tak, jak tvůrci zamýšleli, byť Benjamin Walker je až do poslední dvacetiminutovky docela fajn. ()

Gilmour93

„Surprise is for the ill-prepared.“ Uziel drží diváka na krátko reversním vyprávěním a vy mu tu přirozenost postav včetně jejich vidláctví a vychcanosti baštíte z ruky, že si ani možná na vodítku nevšimnete nápisu „Dolanův cadillac“. Navíc je to plné sympatických drobností jako třeba úvodní záběr každého dne, který prozradí, kdo byl dalším pánem na holení, running joke s kolegou policistou na zadním sedadle služebního vozu a nebo večeře s Wendy. Na režijní debut víc než slušné a Nolana bych sem vůbec netahal.. ()