Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. (Falcon)

PsenickaR

Jedna hvězda za Donnieho a jedna za Jeta, který byl k nepoznáni. Jinak děs a tak si jdu spravit náladu Krvavým pobřežím. ()

mayiree

Líbila se vám před 20 lety animovaná Mulan? Říkali jste si: "Co kdyby byla od začátku superhrdinkou?" Chtěli jste sledovat jak skrývá své nadlidské schopnosti místo aby se pílí a odhodláním stala rovnou svým spolubojovníkům? Tak to mám film právě pro vás! Doplněn o průměrné a akční scény, nesmyslný obrat myšlení velitele jednotky a naprostou absenci emocí na vaší straně. Teď ale vážně. Záběry ve vesnici jsou po vizuální stránce moc pěkné. Tím jsem s chválou asi skončila. A v čem je tahle adaptace kulturně vhodnější než animák je mi tak trochu záhadou. ()

ohneta

Shlednuto se synem, ten absolutní spokojenost. mě osobně se také hodně líbilo! Pokud vyrazíte s rodinou na tenhle film, určitě neodejdete naštvaní. Spokojenost , syn Miša dáva 90% , takže za nás 4 hvězdy :) ()

LEFTFLANK

Tradičný Disney - film o netradičnej téme, ktorú sformuloval tradične na "disney štýl", ktorý poznáme z posledných rokov. Mulan ma zaujímala hlavne preto, že iné hrané verzie animákov nie sú žiaden hnoj, samozrejme, ani žiaden skvost, ale pozerať sa na to dalo. Knihu džunglí som videl dávnejšie, Aladin celkom ušiel, Leví kráľ ma zatiaľ minul, ale podľa očakávaní nie je to také zlé a horšie ako animovaná verzia. A to je problém s Mulan pretože sa v zásade líši od animovanej verzie. Tu by som dal do pováženia koment od uživateľa Niktorius, ktoré do bodky vystihuje moje pocity a tiež vďaka nemu a Youtube som dohnal základné resty o animovanej verzii a ako rozdielna je oproti novej hranej verzie. Opäť ako mnohokrát sa obujem do Disney spoločnosti, ktorá div sa svete dokáže vykúzliť zaujímavé príbehy práve akou bola animovaná Mulan a potom dokáže kopec vecí zmrviť ako napríklad hranú Mulan. Sa mi tak zdá, že kúpenie MCU univerza totálne udrelo na mozog vedúcim u Disney, tak naša Mulan sa stala niečo ako superhero lebo má super či. "Či" je to v poriadku sa isto zamyšľa mnoho ľudí, ale mňa to nepresvedčilo. Ako iní som nespoznal Jet Li-ho, potešil som sa účasti Don Yena, škoda, že nemá takmer žiaden priestor. Herci mi nejak nevadili, super výprava a kostýmy.... a to je asi tak všetko. Scenáristicky je to blábol. Film má 4 scenáristov ani jeden nie je číňan, takže drevené dialógy, ktoré opozerali z iných ázijských filmov sú na smiech, lebo nedávajú zmysel. Niki Caro je hrozná. Kde ju vôbec vyhrabali? Úkryt v ZOO bol pre mňa neuveriteľne slabý vojnový film, ktorý nemal potrebnú dávku atmosféry, že vôbec nejaká 2WW je, a to sa nedivím že H. Gregson-Williams nič unikátne nestvoril, lebo spolupracoval s Niki práve na spomínanom filme. Škoda, jeho prácu na Marťanovi si občas pripomeniem, lebo tá stála za to. To sa nedá povedať o Mulan, kde mám takmer okrem kostýmov a výpravy problém nájsť nejaké pozitívum. A to nestačí ani na priemer. ()

Lukas222

Recenzia môže obsahovať spoilery. Dlhý, extra pomalý a nezaujímavý rozjazd, než vás to začne pri obrazovke celkom baviť, tak už sme v materskej škôlke zvanej Čínska armáda a dobojujeme sa... k jednému z najnudnejších, najkratších a najnezmyselnejších súbojov. Pri pozeraní som sa snažil neporovnávať s kreslenou verziou a nemal som žiadne očakávania - aj tak ma ten film však sklamal. Jet Li mohol pokojne celý film prespať v kráľovskom paláci s konkubínami a nikomu by nechýbal. Za zásadnú chybu považujem, že sa celý film berie tak hrozne vážne - čo spochybňuje určenie cieľovej skupiny. Pre deti nedostatočne zábavné, pre teenagerov nudné, pre dospelých je nuda podfarbená ratingom a tým pádom aj absenciou krvi. Tiež by ma zaujímalo, PREČO je skoro každý čínsky film plný lietania. Je to len hlúpy nezmysel. Nakoniec som aj rád, že to má s kreslenou verziou spoločnú maximálne časť osadenstva. Takto mi jednu z obľúbených rozprávok z detstva nikto nepokazil. Ostáva len dúfať, že sa z týchto neúspechov Disney poučí a prestane na každom starom kreslenom námete vidieť iba $ bankovky, ktoré z toho môže vytrieskať. Aj keď prax posledných rokov ukazuje, že $ sú pre nich viac, než zdravý rozum a renomé značky. ()

serbero

Tvorcovia sa snažili ísť podľa rozprávkovej predlohy. Viac akčné, menej komické miestami až nudné. To behanie po stenách si mohli odpustiť. Pozrieť sa to dá, no žeby som niekedy v budúcnosti to zhliadol tak to asi nie. Slabší priemer. ()

Shakal4972

Strašne slabé. ĎAKUJEM Covidu že mi zavrela kino pred tým ako som si na toto kúpil lístok. By som si plieskal hlavu o stenu. AKo je mi jasné, že je to rozprávka. Ale že to bude absolutne bez akejkoľvek inovácie, nápadu, všade samé klišé (alebo aké je to slovo pre -totálne otrepané-). Z celého filmu si zapamätáte len slovo "česť". Jediná hviezdička za sympatickú Yifei Liu. Paradoxne, trailer bol zaujímavejší. Stačí si pozrieť ten. ()

WazzapKal

Nenáročná podívaná pro celou rodinu s hezkým vizuálem. 4* jasný a 5* je proti proudu, protože zase takový propadák jak tu většina expertů tvrdí to nebyl. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Dívka se stala vojákem. Voják se stal vůdcem. A vůdce... Legendou." Nejstarší dceři respektovaného bojovníka Yifei Liu je vyčítáno, že není dosti ženská a nesnaží se zaujmout roli, kterou jí systém předurčil. Jednoho dne čínský císař ze strachu před nájezdníky ze severu rozhodne o tom, že každá rodina v zemi musí vyslat jednoho muže do služby v císařské armádě. Naše hlavní hrdinka, která se ještě nechce přípravovat na úlohu manželky, se rozhodne zastoupit otce a v přestrojení za muže se vydá do armády, a následně do boje s nájezdníky ze severu. Tak chybí mi tady propracovanější vedlejší charaktery a emoce. Film byl určitě velmi drahý a výprava nebo kostýmy stojí za vidění. Ani ty akční scény nejsou vyloženě špatné, ale všechno je natočeno vzácně nevelkolepě. Yifei Liu předvádí v hlavní roli adekvátní výkon, o něco zajímavější je však čínský císař Jet Li, ten je ale ve filmu zoufale málo. Výsledkem je koukatelný, leč zapomenutelný podprůměr, který moc neurazí. - 40%. ()

PORTER44

Ničím to neurazilo ,trochu romantiky trochu pohádkovosti,bojové scény nepřehnané,odpočinková podívaná,herecké výkony v poho ,rád jsem viděl aspoň v menší roli J.Li i když sliboval že už hrát nebude, počáteční honička se slepicí povedená. ()

podlet

Jako zfilmovaná Disneyovka ujde. Bohužel tohle označení není uplně kvalitní hodnocení. Jako film svýho žánru absolutně promrdanej potenciál... Ale do kina k předražený kole a popkornu to asi plní KPI. ()

DiableBlanc

Nějak mi do filmu neseděla ona "chi" hlavní hrdinky, fénix a vlastně ani "sokolí žena" - originální animák mám hodně rád a vlastně jsem se i těšil na hudební čísla či dráčka Mushu - bohužel vše bylo změněno ...pokud by se film neprezentoval pod Disney, tak dobrý dobrodružný film ...ale s očekáváním, že půjde o remake originálu - zklamání ()

ErzebethB

Kreslenou Mulan jsem nikdy neviděla, ale tohle je vedle Robina Hooda další paskvil, co neměl spatřit světlo světa. Příšerné efekty, nepochopitelné přesuny v časech i kilometrech. Scéna s lavinou je vyloženě trapná a neuhnatelného turbo koně, co má Mulan bych si přála k Ježíškovi. ()

EDEN13

Tenhle film neměl nikdy vzniknout. Jeden z vůbec nejlepších a nejvíc perspektivních pohádkových příběhů, který obsahuje neskutečné množství zajímavých a dohromady fungujících věcí jako je - lehká romantika, čest, rodina, role ženy ve společnosti, tvrdá dřina, snažení, humor, akce, boj... se rázem stal mojí noční filmovou můrou. Opravdu nevím co je na tomhle filmu vlastně dobře. Možná jenom ten trailer upoutá, ale to je taky to nejlepší co dostanete, to ostatní nestojí vůbec za nic... je mi z toho dost na blití, jak někdo dokáže zmrvit zrovna takovýhle film, a udělat z něj nějakou nehorázně špatnou trojkovou záležitost, která se originálu nikdy nevyrovná. Pokud neznáte předlohu, tak vám to třeba vadit zas až tak nebude...ale ten film prostě není dobrý, protože vůbec nefunguje tam, kde by měl a je to neskutečná bída. ()

P3rcy

Bylo by hodně naivní si myslet, že podobný příběh nebude mít silný feministický podtext a i s touto myšlenkou jsem se do tohoto filmu konečně pustil. Nicméně jsem opravdu nečekal, že se feminismus bude řešit snad v každém dialogu každé scény. Jinak efekty jsou standartní, akce i hudba asijsky kýčovitý, herci nevýrazní (plusem je, že do filmu nebyl propašován černý herec). Jsem opravdu překvapený, že je v Asii film přijímán kontroverzně ... ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Čtvrtý John Wick verbuje posily

Čtvrtý John Wick verbuje posily

04.06.2021

Legendární herec a mistr bojových umění Donnie Yen se připojil k obsazení čtvrtého Johna Wicka. Yen, jenž má za sebou například z nedávna Rogue One: Star Wars Story nebo Mulan si má údajně zahrát… (více)