Reklama

Reklama

Planeta upírů

  • Itálie Terrore nello spazio (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Posádka kosmického plavidla Argos zachytí signál z dosud neprobádané planety Aura. Při průletu oběžnou dráhou je loď přitáhnuta k planetě nadměrnou gravitační silou. Po přistání propadají členové posádky záchvatu agrese a napadají se navzájem. Když se situace uklidní, astronauti zjišťují, že v temnotě se něco ukrývá a zřejmě to může ovládat jejich mysl. (J.Connor)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (45)

choze 

všechny recenze uživatele

Naivňoučký předpotopní sci-fi horor ve zjevně ateliérových kulisách, s legračními triky a přehrávajícími herci, ale výraznou výtvarnou stránkou. Některé obrazy jsou kompozičně a použitým svícením pastvou pro oči a je tu zjevná inspirace pro Vetřelce, který o 14 let později tuhle ateliérovou pohádku překlopil do šokujícím způsobem realistického/civilního hororu pro dospělého diváka. ()

Paldini 

všechny recenze uživatele

Cha cha, Bava se snažil natočit větší ptákovinu, než točil svého času Ed Wood a povedlo se mu to. Ale tohle je oproti edwoodovkám strašná nuda, kosmonauti v kožených upnutých kostýmech po sobě střílejí zapalovači, interiér kosmické lodi je vytvořen z ovládací desky soustruhu, papundeklové kulisy jsou rozhýbávány ventilátory a herci ve strnulých pózách čekají až je zabere kamera, aby předvedli nějakou výtečnou ještě strnulejší hereckou kreaci. Dvěma slovy - Velké zklamání. ()

Reklama

obitus 

všechny recenze uživatele

Prvni film, na kterem s Mariem spolupracoval i jeho syn Lamberto a hnedka scifi! Bohuzel. Precejen Bavovi mnohem vice sedi ruiny stareho hradu, pripadne maskovany zabijak v rukavicich, nez vesmirne lodi a skafandry. Celou dobu jsem se snazil povznest nad smesny vzhled toho vseho a myslim, ze se mi to celkem i darilo, ale i tak jde zatim o nejslabsi Bavuv film, ktery jsem videl. Jedine co stoji za zminku je (opet) vymazlena barevna slozka filmu, zbytek je spise podprumerny. Herci neprirozene prkeni, za coz mozna muzou i silene skafandry, hudby jsem si ani nevsiml. Celkem zajimava je jasna spriznenost s Vetrelcem, nektere body pribehu jsou hodne podobne. No a anglicky nazev je samozrejmne nesmyslny, nejde o zadne upiry, spise o jednodussi variaci na body-snatcherovske tema. ()

Eodeon 

všechny recenze uživatele

(obsahuje velmi mírné spoilery) sci-fi žánr zde byl citelně promíšen s hororem, jak ostatně mohlo napovědět už jméno režiséra (specializace na giallo, horory a exploation, které vkládá do nejrozmanitějších prostředí), a podmanivá atmosféra kombinující typicky žánrové emoce - úžas z neznámého a hrůzyplné napětí kupodivu opravdu funguje. zejména je tomu tak díky reáliím - monotónnímu prostředí zdařile vystavěné architektury vesmírných lodí a děsivému prostředí neznámé planety. skvělé (na svou dobu, pochopitelně) jsou i kostýmy, silně stylizované zvukové efekty, nádherné rekvizity přístrojů a dekorace, design vesmírných lodí a všudypřítomný technobabble. herci předvedli s ohledem na úroveň produkce relativně slušné výkony, a ničeho rušivého, krom občasně skřípající smysluplnosti v jednání postav, jsem si vědom nebyl. mimozemské formy života, jak je v před-startrekové éře v science-fiction převažující, jsou opravdu nepřátelské. tak počkat, zpět! překvapivě, tuto otázku nelze rozsoudit až tak jednoznačně. mimozemské entity sice útočí a zabíjejí, ovšem jejich motivací je jen čiré přežití – zachování vlastního druhu. kdepak čiré zlo! jsou to vlastně až lidé, kteří ve strachu o své životy odmítnou vést se svou nemesis jakýkoliv dialog, nepokusí se spolupracovat na oboustranně prospěšném řešení a v duchu motta “my nebo oni” se bez rozmyslu rozhodnou pro násilné řešení. nebudu zbytečně spekulovat, o kom a jak to vypovídá. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Ale nakonec jo. Bavův film se sice tematicky zpozdil o nějakých 7 až 10 let, do ´padesátek´ by zapadnul mnohem lépe, zvlášť když si uvědomíme, s čím za pouhé tři roky přišel Kubrick (važme si toho nadčasového díla!), ale jako osobitý pohled Itala na tvorbu Zlatého věku je to vlastně ok. Sice první, co bouchne do očí, jsou levně vypadající kulisy kosmické lodi, a ještě levněji působící triky, ale s planetou si Bava vyhrál. Hraje všemi barvami, kamera je fajn, ta osobitá vizuální stránka se dost odlišuje od toho, co tehdy vznikalo v hollywoodských studiích na poli levných sci-fi. Postavy, které se chovají naprosto idiotsky, asi budete nenávidět, ale cynický závěr potěší srdéčko každého nihilisty :o) ()

Galerie (78)

Zajímavosti (3)

  • Tento film silně inspiroval tvůrce pozdějšího thrilleru Vetřelec (1979). Mezi filmy lze najít podobnost nejen mezi atmosférou a námětem, ale také mezi jednotlivými scénami. (Hans.)
  • Snímek byl natočen na motivy povídky Renata Pestriniera „Una notte lunga ventun ore“. (Hans.)

Reklama

Reklama