Reklama

Reklama

Planeta upírů

  • Itálie Terrore nello spazio (více)
Trailer 2

Posádka kosmické lodi Argos, hledající na vzdálené planetě Aura život propadne při přistávání záchvatu zuřivé zběsilosti a všichni se začnou navzájem napadat. Jakmile je obnoven pořádek, zjistí že je ohrožují podivné zvuky a bizarní chuchvalce mlhy. Brzy je všem jasné, že v temnotě se něco skrývá - a má moc nad myšlením lidí. Když členové expedice jeden za druhým umírají a nebo mizí, začne boj o holé přežití. Dokáží uniknout zlu dřív než je všechny přemůže? (Bonton Home Video)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (51)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Sci-fi horor s vizuálom na úrovni papundeklových interiérov z pôvodného Star Treku. Len sa to snaží o hororovú atmosféru. Neúspešne. Posádka ma od prvej do poslednej sekundy absolútne nezaujímala. Tým pádom som sa o nich nebál. A ani zlo v podobe takých zákerných parazitických Trillov (aby sme ostali pri Star Treku) príliš hrôzu nenaháňa. Na to je film až príliš po každej stránke zastaralý. Druhú hviezdu dávam hlavne za temný záver. 3/10. ()

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Planeta upírů je španělsko-italským pokusem o sci-fi horor, kde kosmické plavidlo zachytí neznámý signál z planety Aura. Při přistání mají drobnou nehodu a když se proberou, zjištují, že bez ovladnutí agresvně napadají ostatní členy posádky. Vydávají se do terénu, aby přesně zjistili co se tu vlastně stalo. Ale čím více začíná být otázek, tím míň se dovídají odpovědí! 40% ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

I Mario Bava neměl své dny. A tak mezi úžasnou Maskou démona a vynikajícím Prokletí smrti vznikla řada snímků, z nichž Planeta upírů patří mezi nejslabší. Ba co dím, je to mizérie po všech stránkách. Star Trek 60. let je napínavější, nápaditější, objevnější...aby ne, když na něm pracovali nejlepší autoři sci-fi. Přitom autorem předlohy je Renato Pestriniero patřící mezi nejúspěšnější autory italské sci-fi. Planeta upírů má špatné kulisy, nepřesvědčivé herce, průměrnou hudbu a televizní kameru. To vše bych i odpustil, kdyby zde bylo napětí a dusná atmosféra, kterou tak ve svých filmech uměl M.Bava vykouzlit. Námět samotný k tomu vybízel, ostatně sám film inspiroval pozdějšího přelomového Vetřelce. Jedna hvězda za mlhu, snahu a trocha té krve. Film, na který lze s klidem zapomenout. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Naivňoučký předpotopní sci-fi horor ve zjevně ateliérových kulisách, s legračními triky a přehrávajícími herci, ale výraznou výtvarnou stránkou. Některé obrazy jsou kompozičně a použitým svícením pastvou pro oči a je tu zjevná inspirace pro Vetřelce, který o 14 let později tuhle ateliérovou pohádku překlopil do šokujícím způsobem realistického/civilního hororu pro dospělého diváka. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak takéto roztomilé béčko si nechám páčiť. Mix čistého guilty pleasure a serióznej scifi s kúzelnými ultra lacnými dekoráciami. I keď sa hovorí, že film bol inšpiráciou pre Votrelca, mne pripomenul napríklad Zakázanú planétu a nejak som získal dojem, že sa pri ňom Scott neinšpiroval len pri Votrelcovi, ale aj pri Prometheovi. Ale to už fabulujem. Vysoké hodnotenie samozrejme nie je objektívne, pokiaľ nemáte pre podobné kúsky zmysel, je to skrátka strata času a pozrite si radšej spomenuté filmy alebo úplne iný žáner. ()

Galerie (81)

Zajímavosti (4)

  • Snímek byl natočen na motivy povídky Renata Pestriniera „Una notte lunga ventun ore“. (Hans.)
  • Tento film silně inspiroval tvůrce pozdějšího thrilleru Vetřelec (1979). Mezi filmy lze najít podobnost nejen mezi atmosférou a námětem, ale také mezi jednotlivými scénami. (Hans.)

Reklama

Reklama