Planeta upírů

Planet of the Vampires

Horor / Sci-Fi

Itálie / Španělsko, 1965, 86 min

• Campbell

Tak tohle je zaručeně nejslabší film od velikána Bavy. Nenašel jsem tu snad ani jednu scénu která by mi Bavu připomínala. Atmosféra je prakticky nulová, ani jsem nevěřil že se jedné o Bavu. Příběh je na Bavu až moc sci-fi a podivnej. Navíc mě tentokrát naštvaly kulisy které jsou neuvěřitelně laciné. O hercích se ani nezmiňuju a to tu hraje i veterén Rassimov. Prostě béčko u kterého se párkrát zasmějete ale nedokáže vám nic nabídnout.(20.1.2013)

Planeta upírů je planeta, na které žádní upíři nežijí. Třikrát hurá pro oficiální názvy amerického a českého distributora. Bavu nemám nijak zvlášť najetýho, byl to můj druhý film, co jsem od něj viděl a musím říct, že to nebylo zase tak špatný, jak se podle zdejšího hodnocení zdá. Není to bůhví jak originální nebo napínavé, ale hodně se mi líbilo barevné zpracování a atmosféra na planetě i vesmírné lodi. No a konec mě docela pobavil :-)(8.10.2011)

• Paldini

Cha cha, Bava se snažil natočit větší ptákovinu, než točil svého času Ed Wood a povedlo se mu to. Ale tohle je oproti edwoodovkám strašná nuda, kosmonauti v kožených upnutých kostýmech po sobě střílejí zapalovači, interiér kosmické lodi je vytvořen z ovládací desky soustruhu, papundeklové kulisy jsou rozhýbávány ventilátory a herci ve strnulých pózách čekají až je zabere kamera, aby předvedli nějakou výtečnou ještě strnulejší hereckou kreaci. Dvěma slovy - Velké zklamání.(8.6.2006)

Bavovi nesedia tieto scifka, ovela radsej som, ked Mario Bava toci film v ponurom hrade uprostred hlbokych hmlistych lesov, do toho este tmave sptane osvetlene chodby plne pavukov, vietor skuvina za oknami a najlepsie, ked tam hra nejaka hororova legenda - Angus Scrimm, Boris Karloff, Vincent Price alebo aspon Christopher Lee. Takto je to reziserska rutina s dost neznamymi hercami - Sullivan a Marandi mi nic nehovoria : 60 %(18.2.2017)

Wau, dnes již vpravdě prehistorické horrorové sci-fi z dob, kdy více symetricky blikajících kontrolek znamenalo více sci-fi. Ale ty kulisy, kostýmy a barevnost... to mě prostě vždycky strhne. Co na tom, že herci, prakticky nehrající vůbec, nebo naopak přehrávající, často melou nesmyslné kraviny, když se na to tak dobře kouká? A ani ten příběh není zase tak hloupý, jak by se na první pohled a provedení zdálo. I tu atmosféru to tu a tam má. Jen ten název je dost zavádějící. Mé béčkové srdce zaplesalo.(2.1.2015)

• - Snímek byl natočen na motivy povídky Renata Pestriniera „Una notte lunga ventun ore“. (Hans.)

• - Tento film silně inspiroval tvůrce pozdějšího thrilleru Vetřelec (1979). Mezi filmy lze najít podobnost nejen mezi atmosférou a námětem, ale také mezi jednotlivými scénami. (Hans.)