Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lauře Marsové se dostalo neobvyklého paranormálního daru, o který však rozhodně nestojí. Z nevysvětlitelných důvodů je schopna vidět svět očima sériového vraha, před nímž se třese celá Amerika. S pomocí policejního detektiva se ho mladá žena pokouší zastavit... (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Inšpirácia giallom je zjavná najmä z lokácií a dekorácií, kde sa zameriavame na svet módy, interiérový dizajn, POV vraha a nechýba ani kvázi šokujúce odhalenie. To skôr celý film mierne zhadzuje, ale ak to budete chápať práve ako súčasť béčkovej hry na domáce giallo, tak sa dá akceptovať. Ono vrah mohol byť asi aj tak iba jeden z cca troch možných, nehovorím že z podozrivých, pretože tak to nie je, takže prekvapený bude iba málokto. Ďalšia vec, čo zhadzuje budované úsilie o kvalitný thriller je kauzalita scén. Po štyroch vraždách (mŕtvol je tu vážne veľa) sa partička rozhodne osláviť narodeniny a všetci sa bavia, ako by sa nechumelilo. Je to škoda, pretože Kerschnerova štylizácia mohla priniesť netradične podaný americký detektívny thriller. Takto po ňom ostáva zvláštna pachuť. Bohužiaľ nebola poriadne vysvetlená ani nadprirodzená mytológia zvláštnej schopnosti hlavnej hrdinky. ()

Visáč 

všechny recenze uživatele

Herecky dosť preexponovaný thriller. Mladého Tommy Lee Jonesa, ktorý vyzerá viac ako šiesty člen Rolling Stones než policajný vyšetrovateľ, ešte prežijem. Ale Faye Dunaway je za čiarou. V niektorých chvíľach ťažko uveriť, že rok predtým získala Oscara za Network. Obávam sa, že tohle by režijne nad priemer nevytiahol ani Carpenter, podpísaný pod scenár. Cením štýlové zábery od ikony módnej fotografie Helmuta Newtona. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Oči sice sympaticky pokukují po giallu (hrdinka umělkyně svědkem vraždy, stylové kvartýry...), ale scénář čtyř scenáristů v čele s Carpenterem (!) je uondaný a prost jakéhokoli napětí, vraždy jsou nudné, konec přitažený za vlasy a přitom zoufale nepřekvapivý a jak je Faye krásná, tak tu hraje nepěkně melodramaticky. Škoda, že to nedostal do pracek de Palma. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Slovo paranormální se ve filmu většinou vyjímá. Ne ale když se to natočí debilně a klasicky staromilsky po Americku. Do toho hraje céčková hudba plná neuvěřitelnýho napětí a lidi se chovají jak blázni. Oči Laury Marsové jsem měl opravdu problém dokoukat. Nápad by možná byl, ale myslel jsem chvílemi, že z toho napětí zhebnu nudou. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Příběh postavený na několika dobrých nápadech, které byly později společně i jednotlivě recyklovány v řadě televizních filmů, zatím nikdy se však nedočkaly výrazněji vydařeného zpracování. A to bohužel platí i o Kershnerově filmu. Chybí mu pořádné napětí, švih i uvěřitelnost a to i v případě, že divák přistoupí na hru o očích Lauřiných. Navíc jde o film, který dost brutálně poznamenal zub času. Bez mučení přiznám, že jsem nostalgickou reprízu občas neustál a popohnal rychloposuvem. ()

Galerie (43)

Reklama

Reklama