Dokud nás svatba nerozdělí

• Francie Le Sens de la fête (více)

Když organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, věřte tomu, že se to opravdu pokazí a nezůstane jen u toho. Profesionální svatební agentura má na nezdary celých 24 hodin a za ty se toho může stát opravdu hodně. Zvlášť když šéf agentury z přátelství zaměstná vlezlého fotografa, kterého spíš než focení zajímá svatební pohoštění, najde záskok za kapelu, pro který je „decentní zábava“ neznámým pojmem, a ženichovo půlnoční překvapení definitivně změní celou svatbu v grotesku. Komedie od režisérů filmu Nedotknutelní (2011), jejíž inspirační zdroj můžeme hledat třeba u argentinských Divokých historek (2014), potěší srdce každého, alespoň trochu škodolibého diváka. (Aerofilms)

makoviceee

Protivna, urvana, uhadana, rozcilujici (coz u filmu fakt nesnasim), nevtipna a celkove spis trapna zalezitost. Nechce se mi verit, ze stejni lide stoji za Nedotknutelnymi, ktere miluju a muzu videt stokrat. ()

Richard768

Výnimočne kvalitný, do detailov prepracovaný film. Tie scény s množstvom ľudí, akcia, dialógy, všetko do seba zapadalo. Komédia, avšak úplne realistická, bez zbytočne sileného humoru. Záver dojímavý až k slzám. Škoda len, že nerozumiem dosť dobre po francúzsky, lebo s titulkami to nie je ono. Takýto typ filmu, kde treba naplno vnímať obraz aj zvuk súčasne, by si zaslúžil dabing. ()

710.cz

Jsem tak starý, že si ještě pamatuju, že Francouzi uměli dělat nedebilní filmy. Jízda na horské dráze, ze které hučí v hlavě a trochu se i zvedá žaludek. ()

43. César Awards - výsledky

43. César Awards - výsledky

03.03.2018

Předávání francouzských filmových cen César, letos v pořadí již čtyřicátých třetích, se konalo v pařížské koncertní síni Salle Pleyel, provázeli jím herečka Vanessa Paradis a komik Manu Payet.… (více)