Dokud nás svatba nerozdělí

Kým nás svadba nerozdelí

• Kanada

Komedie

Francie, 2017, 115 min

Dlouho jsem nezažil spontánní potlesk plného kina po nějaké scéně. Naposledy to bylo u Nespoutaného Djanga a teď tady, u jediné svatby, na které nejen že jsem se bavil, ale kterou bych si klidně i zopakoval! A kdo mě zná, ten ví, jak velká je tohle pochvala. To je totiž přesně jeden z těch pěti filmů za rok, kvůli kterým chodím furt jako otrok do kina, i když bych místo toho mohl jít co já vím, třeba do práce.(28.10.2017)

Co že Francouzové umí dělat takovéhle komedie? Po Nedotknutelných a Co jsme komu udělali? další pecka, u které jsem se bavil od začátku do konce. Navíc dost zajímavých (ač pro mě neznámých) hereckých tváří, příjemná hudba, nějaké ty emoce a příběh, který mě ničím neurazil. Film jako takových za pěkné 4*, ale protože se podobných komedií moc nedělá - a časy těch bláznivých od Zuckera či Abrahamse, které miluju, jsou dávno pryč - musím dát za plný počet.(2.1.2018)

Komedie na klasické téma "když se něcose*e, tak se to se*e pořádně". V tomto případě je to vyhrocenější ještě víc, protože řenich je úplný debil. Vzdor tomu všemu se ale nejedná o souvislý sled skečů, ale o relativně decentní humor o lidech, kteří svou práci milují, ačkoliv brblají a dokážou jí leckdy i pořádně zvojtit. Nakache s Toledanem sice nedosáhli kvalit Nedotknutelných, ale rozhodně mě nezklamali. 70%(13.4.2018)

Ano, poslední půlhodina značně ztratila dynamické tempo scén, včetně dialogů a vtipných narážek, ale když nad tím mávnu rukou, zbude mi devadesáti minutová stopáž plná humorných momentů a hlášek, které dokázaly rozesmát celý sál. I když to rozhodně nemělo být předností filmu, vykreslení charakterů všech možných a nemožných postav bylo to, v čem jsem si libovala. Zalíbení mnoha z nich nastalo hned v prvních okamžicích, kdy se objevili na scéně a zablekotali francouzskou perlu. Nezbývá jen doufat, že budou Francouzi ve své komediální tvorbě pokračovat.(9.2.2018)

Francouzi ty komedie umí, ale hlavně je dělají úplně jinak než slavnej Hollywood. Tady totiž nejde o nějaký vulgarity, skandály, nahotu nebo sprostý slova, tady je to o nápadu, určité chytrosti a ironii, což mě osobně teda bavilo moc, musím uznat. Hodně dobře jsem se bavil, casting je totiž povedenej od hlavní postavy až po hromadu postav vedlejších. Navíc si jako divák ještě uvědomíte, jak náročný musí být, když máte cateringovou firmu! :D Vrcholem všeho pak byl let na balonu (měsíci), kterej jasně ukazoval, jací dementi na světě existujou (a věřím, že se někdo takovej opravdu najde). Tady palec hore, po nějaké době zase velice slušná komedie!(27.11.2017)