Dokud nás svatba nerozdělí

• Kanada

• Austrálie

Komedie

Francie, 2017, 115 min

Způsob snímání připomíná jednu nekonečnou reportáž ze zákulisí nervního povolání, styl vyprávění se však zejména v první půli blíží rozhlasové konverzační hře. Povšechnému hemžení důležitě se tvářících postaviček pomalu hrozí jednotvárnost, až po hodině vytrhne z lehké dřímoty nástup hostů, třebaže také jejich skladba pracuje se zběžným figurkařením.Pravda je, že s houstnoucími problémy se i zábava stupňuje, nicméně týká se zejména ryze profesních fíglů. Třeba jak využít sáhodlouhého proslovu sebestředného novomanžela, čím svatebčanům rychle a levně nacpat břicha nebo kde hledat kolegiální výpomoc v nouzi – přece na konkurenční kovbojské svatbě s apačským rabínem, zastupujícím jeden z perlivých detailů. Zato trik, jak splynout s hosty, znali už Nesvatbovi, efektní finální gag se okatě chystá a pospolité smíření v duchu „multi-kulti“ vyzní hodně lacině, byť kýžené dojetí zařídí.(2.11.2019)

Režiséri a scenáristi kultového filmu "Intouchables" nám prinášajú svoju novú komédiu "Le sens de la fête". Neviem čo mám k tomu moc povedať, lebo toto je celkom iný film. Čakal som dobrý humor, kde sa budem smiať. Sem-tam som sa zasmial, občas sa pousmial, no inak som mal pocit, že akosi mi nesedia komédie typu, kde čakáme, čo sa všetko ešte pokazí. Je to staré a akosi to nevie priniesť nič nové. A tento film výnimkou rozhodne nie je. Musím povedať, že mi bolo počas filmu hlavne ľúto šéfa Maxa, ktorý musel riešiť úplne zbytočné problémy, ktoré sa tu objavovali kvôli svojim ľuďom. Niektoré vôbec nemuseli byť. A potom skutočne človek len čaká, kedy sa čo stane, čo ako vypáli a podobne. Pozerať sa to dá, no miestami ma to fakt nudilo. Vizuálne okey, herecky okey, príbehovo pre mňa slabé. Možno vám to sadne lepšie, no pre mňa je to celkom sklamanie. Najmä po tom, ako silno na mňa zapôsobili predošlé projekty tvorcov. Hodnotenie: C+(4.2.2019)

Opravdu dobrá Francouzská komedie, tečka. Nasledovaná v předpremiéře na projekci ČSFD v kině plném lidí, což jsem vskutku nezažil dlooouhé roky. Nasledovaná se snoubenkou, nasledovaná půl roku před svatbou. Hlavní hrdina, svatební koordinátor a majitel velké firmy zabývající se přípravou všeho, od jídla, přes květiny až po uskutečnění výstředních přání zákazníků, má plno starostí nejen s firmou a lidmi které řídí, ale i citové, které se snaží nedávat najevo, ale vnitřně jej ničí. Ať už on, nebo ti úžasní a kolikrát blázniví lidé kolem něj jsou uvěřitelní, živí, skuteční..jsou napsáni a zahráni velice dobře. Vtip ať už řečený či nevyslovený, gesty zahraný je prakticky pokaždé na hlasitý smích, či alespoň velký úsměv a jak já, tak si myslím že i 90% lidí ostatních, odcházel z kina nadmíru spokojen. Oni Francouzi prostě ty komedie umí a jejich humor jak mě, tak asi nám jako národu, vždy bude tak nějak blízký. Závěrem jen chci říct, že doufám nebudu takový debil ženich jako byl (opět skvěle zahraný) v tomto filmu. Vše nakonec dobře dopadlo, nikdo neumřel, svatba proběhla a já se můžu zase o kus víc těšit na tu svou, snad pohodovější...i když....(9.11.2017)

Kdo mě trochu zná, ví, že k francouzské kinematografii příliš kladný vztah nemám. Až na výjimky jsem se převážně dočkal depresivního dramatu nebo komedie, plné zběsilého humoru, který jakoby vycházel z němých grotesek. Od tohoto filmu jsem očekával afektovaný humor a slzopudnou romantiku, ale název mě zmátl jen na chvilku. Prvním příjemným zjištěním bylo pro mě to, že hlavní hrdina už nějakou chvíli neměl dvacet, tím druhým bylo to, že šlo o dlouhou řadu katastrof, při nichž Max ve většině případů dokázal zachovat chladnou hlavu, takže nedocházelo k žádným "funésovinám" a já jsem si mohl film s úsměvem užít. Zjistil jsem, jaké zaměstnání bych určitě nikdy nechtěl vykonávat a musím ocenit skvělou postavu fotografa, ten byl dokonalý.(8.7.2018)

Naškrobená nóbl svadobná seansa bola celkom pozerateľná, hoci podľa tých hodnotení a chvál som očakával určite o niečo viac. Vynikajúci koncept, akurát tej ironizácie a dôvtipu by som v takomto námete uvítal rozhodne viac. Bolo tu viacero zábleskov dobrých scén a sarkastických hlášok, ale na to, aby to bola nadpriemerná komédia to bolo predsa len málo. A to je celkom škoda, lebo tých možností sa tu núkalo v podstate dosť - či už išlo o svojrázne postavy alebo samotná naškrobenosť celej udalosti. P.S. Určite TOP postava celého filmu bol ten fotograf :D(10.5.2018)