Keanu - Kočičí gangsterka

Keanu

Akční / Komedie

USA, 2016, 100 min

Občas mám pocit, že na tejto stránke sú niektoré filmy maximálne podhodnotené, a iné zase naopak. "Keanu" pre mňa patrí do kategórie tých podhodnotených. Musím povedať, že už dávno som sa tak dobre nezasmial. Príbeh je správne ujetý ale nikdy nie je podľa mňa postavený na hlavu, alebo príliš stupídny, postavy a ich konanie je prirodzené a všetky scénky podľa mňa plynú správne samé od seba a fungujú. A tak by to v dobrom filme malo byť. Občas je to možno trošku mimo, ale zase je tu veľa scénok, kde som sa bavil tak, ako dávno nie. Plus Keanu alebo Iglesias alebo New Jack (ako chcete) je jedno skutočne zlaté krásne mačiatko, ktoré si proste nedá neobľúbiť. Celkovo by som povedal, že ak chcete dobrú dávku dobrej zábavy so schopným humorom, tak "Keanu" rozhodne stojí za to vidieť. A myslím si, že by som sa pokojne k filmu aj opätovne vrátil. Vtipné komédie z Ameriky sa totiž rodia veľmi zriedkavo a treba to aj patrične oceniť. Hodnotenie: B+(9.8.2016)

Kočičí gangsterka na úrovni. Víc se z toho nápadu asi fakt vymáčknout nedalo. Přitom mám pocit, že film funguje jen v momentě, kdy se na scéně objeví koťátko. V tu chvíli se vyšvihne filmařská roztomilost na nejvyšší možnou metu a divák dostane přesně to, co chce. Jenže koťátko je na scéně jen párkrát a o zbytek se starají dva srandisti, kteří jedou hodně specifickej a dost americkej humor a tím tenhle film trošku zabíjej. Vtipnej je, ale jenom někdy. Rozhodně ne pořád. Nicméně si myslím, že podtitulek k filmu by měl být: „Každý kdo se na tento film nepodívá, způsobí, že na světě umře jedno koťátko.“ Takže se koukejte naladit na stejnou kočičí vlnu, ať i Váš obývák přetejká kočičí roztomilostí na úrovni Mňau TV.(19.8.2016)

Zajímavá věc je, že jeden z hlavních protagonistů drží na posteru brokovnici, kterou v aktuálním snímku nespatříme. To samé ta kočka na posteru se zdá jako drsnej nepřítel, kterej bude mluvit a střílet, ale ve skutečnosti je to vlastně taková malinká oběť pro každýho. Snímek se snaží tvářit vážně a zároveň komediálně a docela mu to i sedí. Bohužel co mu fakt nesedí je milion klišé na každém rohu... Některé scény jsou tam zbytečně, ale uznávám, že se nedalo jednoduše předpovědět, co se stane dál, takže za to tvůrcům velké uznání a dík. Škoda, že Keanu Reeves se neobjevil na plátně, ale jenom ve formě třech dialogů a to ještě okopírovaných z Matrixu. No abych nezapomněl líbili se mi odkazy na různé filmy, kterých je tam požehnaně... např. Na hraně zítřka a již zmiňovaný Matrix, ale upřímně mi tam chyběl John Wick. Film beru jako pohodové oddechové béčko se snahou vytřít si prdel jinými filmy. 60%(3.4.2017)

Já to věděl, věděl sem že kočky šéfujou drogovému podsvětí, takže jo, v tomhle ohledu to beru jako dokument. Nicméně tohle je další, typická přisprostlá černošská komedie, který je spousty, tady sou však Jordan Peele a Keegan-Michael Key, kteří se proslavili se svým, serošem Key and Peele. A jako jo, je to takový průměr, místy to přehrává, místy je to teatrální, ale zase žádný hovnový humor. Keanu/kočičák, je super a má svoje dobrý momenty. Takže jo, nic zázračného, nic vyloženě špatného, solidní průměr i nějaký ten vtip se vydaří.(31.12.2018)

• Martin29

Pokud bych to měl brát jako komedii tak slabé zasmál jsem se jen u Anny Farris a při scéně v tom autě jak zpívali George Michaela jinak bída. Pány neznám slyším o nich poprvé každopádně mě příjdou vtipnější než třeba takový trapák jako je Seth Rogen ( navíc plusové body za to, že nejsou tlustí jak prase a nevalí samé sexistické vtipy) . Do kina na to jít litoval bych peněz za vstupné.Podobně laděný Můj Soused Zabiják 1,2 je daleko na vyšším levelu.(14.8.2016)