Keanu - Kočičí gangsterka

Keanu

Akční / Komedie

USA, 2016, 100 min

Kočka v hlavní roli? Ano, vlastně ano. Snímek o tom, jak se dva chlapi snaží o to, aby zachránili jednu kočku tím, že se vydávají za drogové dealery. Samozřejmě, že se to pořádně zvrtne a že dojde k boji na život a na smrt. Ale všechno je v humorném duchu, kde jenom pár scén může trochu překvapit. Daří se ale držet zábavnou rovinu v podstatě celou dobu.(28.6.2016)

Už dle názvu bylo zřejmé, že půjde o ptákovinu na odreagování, ale že by to mohlo být až tak vtipné a chytlavé, tak v to jsem teda nedoufal. Ústřední dvojička, hrající si na tvrdé gangstery je nejen vtipná, ale dobře se na ně i dívá a postupem času si je zamilujete a ani vám nebude vadit, že kočka Keanu se ve filmu téměř nevyskytuje. To ale právě skvěle nahrazuje tato nigga dvojka. Lepší čtyři.(7.9.2017)

Key a Peele je má oblíbená dvojice, jejich skeče jsem zhlédl snad všechny a patří ke špici, byl jsem teda zvědav jak naloží se svým prvním filmem a bohužel není to ono. Zde je problém, že si film nerežírovali sami, tedy nemáme tak vytříbený vizuál jak ve skečích, humor není tak kvalitní a zvratů je minimum, vlastně překvapí jen ten závěrečný. Přišlo mi, že byli celkem nesví ve svých rolích, ve skeči hrají jak na oscara, zde docela přehrávali. Docela zklamání. 55%(15.8.2016)

Já to věděl, věděl sem že kočky šéfujou drogovému podsvětí, takže jo, v tomhle ohledu to beru jako dokument. Nicméně tohle je další, typická přisprostlá černošská komedie, který je spousty, tady sou však Jordan Peele a Keegan-Michael Key, kteří se proslavili se svým, serošem Key and Peele. A jako jo, je to takový průměr, místy to přehrává, místy je to teatrální, ale zase žádný hovnový humor. Keanu/kočičák, je super a má svoje dobrý momenty. Takže jo, nic zázračného, nic vyloženě špatného, solidní průměr i nějaký ten vtip se vydaří.(31.12.2018)

Peele - Key je fakticky sehraná dvojka, na jejich kratší skeče v televizi jsem se taktéž párkrát koukal a musím uznat jednu věc: Mají smysl pro humor. Ale přesun k plnohodnotnému celovečernímu filmu zas tak jednoduchý holt není, asi by to dopadlo lépe, kdyby si oni dva pohlídali režii i scénář. I tak se zde zajdou zaručeně vtipné momenty, které vás nenechají chladným (např. přesvědčování, že George Michael je vlastně černoch vskutku brilantní, jedna z nejvydařenejších scén celého filmu). Úvod nabídne perfektní vtáhnutí do filmu, ta slow-motion přestřelka v kostele stála za to. Ale jak příběh postupoval, tak scénář začal chrlit jednu nesmyslnou situaci za druhou. Za jediné štěstí filmu bych označil hlavní dva herce, jež film vytahovali z průměrných vod. Jak jsem říkal, zápletka moc originální není, čekejte spíše příběh plný otřepaných klišé, ale když se divák začne sosuředit spíše na ty zábavné scénky, tak to ve výsledku tak špatné není. Ale v rámci hodnocení samozřejmě musím zvážit i tyto negativní faktory. Za mě dávám 61 %(27.7.2018)