Keanu - Kočičí gangsterka

Keanu

Akční / Komedie

USA, 2016, 100 min

• Matyeos

Bavil mě moment, kdy Key vysvětluje v autě gangu, že George Michael je černej a dope. Jinak jsem se ale nudil. Film totiž nefunguje. Skeče Keye a Peela mě baví. Krátký, kvalitně natočený, a vtipně zahraný scénky čerpající z charakteru lidí nebo postavený na absurdních situacích. Ty fungujou bezvadně. U filmu je to horší, tam chci něco víc, než jen skečovitý scénky známý dvojky poskládaný za sebe. Paradoxem je, že pokud by to bylo doslovně "poskládaný za sebe", tak by Keanu možná fungoval. Jenže je to přece film, tim pádem musíme mít nějakej děj. Ten děj je tu ale jen jako výplň. Působí prvoplánově a nudně. Nebylo tam nic, co by udrželo mojí pozornost, spíš naopak.(13.6.2016)

Keanu je velmi nevyrovnaná komedie, která střídá geniální momenty s těmi slabšími, díky čemuž nedokáže soustavně bavit, což je ohromná škoda, neboť v silnějších momentech je film opravdu vtipný a kdyby takový zvládl být častěji, šlo by o velkou pecku. Takhle se bohužel pohybujeme pouze ve vodách okolo průměru. Zdá se, že zdejší námět není dostatečně nosný pro celovečerní film a fungoval by spolehlivěji jako komediální skeč v bývalé show hlavních herců.(20.3.2018)

Kočičí gangsterka na úrovni. Víc se z toho nápadu asi fakt vymáčknout nedalo. Přitom mám pocit, že film funguje jen v momentě, kdy se na scéně objeví koťátko. V tu chvíli se vyšvihne filmařská roztomilost na nejvyšší možnou metu a divák dostane přesně to, co chce. Jenže koťátko je na scéně jen párkrát a o zbytek se starají dva srandisti, kteří jedou hodně specifickej a dost americkej humor a tím tenhle film trošku zabíjej. Vtipnej je, ale jenom někdy. Rozhodně ne pořád. Nicméně si myslím, že podtitulek k filmu by měl být: „Každý kdo se na tento film nepodívá, způsobí, že na světě umře jedno koťátko.“ Takže se koukejte naladit na stejnou kočičí vlnu, ať i Váš obývák přetejká kočičí roztomilostí na úrovni Mňau TV.(19.8.2016)

Jak se dalo čekat, tak nejvíc tu fungují scény parodující všechna rasová klišé, na to jsou Key s Peelem prostě nejlepší. Jen škoda, že se tento jejich přístup nepromítl i do scénáře, protože tam se to žánrovými stereotypy přímo hemží a o nějaká překvapení tady divák ani nezavadí. Komedie sice není žádné velké terno, ale jelikož mám ráda oba komiky a taky žeru kočky (ne doslovně), tak jsem si ji více méně i užila. Jen škoda nevyužitého potenciálu, mohlo to být o nějaký ten kočičí chlup vtipnější.(21.8.2016)

Občas mám pocit, že na tejto stránke sú niektoré filmy maximálne podhodnotené, a iné zase naopak. "Keanu" pre mňa patrí do kategórie tých podhodnotených. Musím povedať, že už dávno som sa tak dobre nezasmial. Príbeh je správne ujetý ale nikdy nie je podľa mňa postavený na hlavu, alebo príliš stupídny, postavy a ich konanie je prirodzené a všetky scénky podľa mňa plynú správne samé od seba a fungujú. A tak by to v dobrom filme malo byť. Občas je to možno trošku mimo, ale zase je tu veľa scénok, kde som sa bavil tak, ako dávno nie. Plus Keanu alebo Iglesias alebo New Jack (ako chcete) je jedno skutočne zlaté krásne mačiatko, ktoré si proste nedá neobľúbiť. Celkovo by som povedal, že ak chcete dobrú dávku dobrej zábavy so schopným humorom, tak "Keanu" rozhodne stojí za to vidieť. A myslím si, že by som sa pokojne k filmu aj opätovne vrátil. Vtipné komédie z Ameriky sa totiž rodia veľmi zriedkavo a treba to aj patrične oceniť. Hodnotenie: B+(9.8.2016)