Pavel je typický konzumně žijící teenager, sleduje béčkové akční filmy, poslouchá Michala Davida a zbožňuje McDonalds. Jeho život se změní, když při cestě do videopůjčovny vyruší seanci tajemných intelektuálů. Nastává hororová scéna, kdy intelektuálové útočí na hlavního hrdinu. Ten se sice ubrání, ale je pokousán hlavním představitelem těchto mystických stvoření. I když se zdá být Pavel v pořádku, začíná se nenápadně měnit. Z ničeho nic si klade dosud nezodpovězené otázky lidské existence, zajímá se o Hegela, Kanta nebo Nietzscheho… A jeho „symptomy“ se stále zhoršují. Jeho dívka Eva se ho však snaží zachránit…

Tento snímek je krátkometrážní komedií, která paroduje hororové nízkorozpočtové filmy. Místo tradičních hororových monster zde nastupují intelektuálové, zuřiví, fanatičtí, zákeřní a tolik vzdálení běžnému člověku závislém na standardizovaném produktu masové kultury. (janespie)

Mefistofelle

Pozor na intelektuály, jsou až překvapivě zákeřní a hlavě je to nakažlivé. Až uvidím příště v tramvaji někoho, kdo má v ruce Kanta, Hegela nebo Schopenhauera, radši rychle zdrhnu:). ()

MarekT

Vynikající, hororově laděná (pořád ten žánr neumíme?) parodie sebe sama, která pro mě získává další rozměr tím, že sám k těm intelektuálům mám trochu blízko. Obrovské překvapení mi přichystal Michal David, který je jedním z posledních lidí, od kterých bych takové zesměšnění sama sebe nečekal. 80% ()

Alfréda

Námět výborný, odkazy na hororová béčka super, ale celé mi to přijde celé takové nedotažené... a Michal David bylo už sousto nad moje síly. ()

Šimpy

Koukám, že podle komentářů s nízkým počtem hvězdiček, tenhle film dorazil i k rádoby intelektuálům..:-D Jinak nemá co dodat, geniální, Baldýnský nenalezen a "Zas to bude okej, každej den není neděle....." Všimnul jsem si, že u některých záporných hodnocení se objevuje poznámka, že se jedná o horrorovou parodii a že tenhle filmek jako parodie na daný žánr nefunguje. To je ale mýlka, tvůrci se nesnaží parodovat tento žánr, ani to tak není. Parodují sice určité horrorové motivy a klišé, ale jdou mnohem hloubš, anebo spíše výš. Parodují totiž obecně béčkové filmy a nejenom je, nýbrž celou filmovou produkci a obecně vlastně veškerou současnou masovou popkulturu (McDonalds, Michal David). Snímek ji však pouze neparoduje, nýbrž ji i vzdává hold a to i v hlavních postavách, se kterými není problém se ztotožnit, neb tvůrci tuto kulturu sami uznávají. Vždyť přiznejme si otevřeně, všichni nadáváme na to, jak kvalitativně pokleslá je muzika Michala Davida, ale přesto, když začnou na plese při diskotéce ve dvě ráno hrát "Nonstop", paříme a s námi celý sál. Jen intelektuálové se k tomu nikdy nepřiznají.:-D ()

AdaMM

A dal bych i pět, kdybych nebyl intelektuálem!! Ve svém žánru to nejlepší co u nás kdy kdo natočil! Rulez :) ()

misulka03

Úžasně ironické. Nevím, jak bych to nazvala, nic jiného mě nenapadá než dokonale ulítlý. Nejvíce mě dostal konec :D Vtipné to místama bylo to přiznávám, ale filmově nic moc. ()

Triple H

Stará kultová srandička. Nepraskal som od smiechu, ale inteligentný nadhľad, ktorým tento filmík disponuje je mi veľmi sympatický. Preč s pozérskymi intelektuálmi! :-)) ()

Avathar

Vše co v následujících chvílích uvidíte, se skutečně stalo... Perfektná zábavka, pri ktorej mi tých 16 minút vždy utečie ako voda. A Robert Jašków ako "šéfintelektuál" proste nemá chybu! ()

Mrkvič

To si někdo hodně užil. Skvělá myšlenka. Provedení je takové, na jaké autoři měli prostředky, ale také takové, jaké jistě chtěli. Jak jinak se vypořádat s intouši než laciným způsobem. ()

PeterNet

První film, co jsem kdy viděl na PC. Myslím že byl přiložen v nějakém PC časopise (možná SCORE). Je to pecka - a ten závěr s Davidem :-)) ()