• Master19

Hmatatelná deprese. To by samo o sobě nebylo na škodu. Jenže spěje tak předvídatelným směrem, že divák nemá pražádnou chuť to sledovat dál. Překvapivý Renč, který hraje fakt mazácky (až na drobná klopítnutí). Opravdu si nedovedu představit člověka, který by se na to chtěl podívat dobrovolně podruhé...(26.1.2015)

Voní životem...(6.11.2016)

• veronikav

Malý Jakub žil dlouho v dětském domově. Teď má žít vysněný život s tátou. Realita je od snů dost odlišná . Oba se učí spolu žít . Pro mě dost nezáživné a nic neříkající . Nuda :-))(20.2.2009)

"Ale brečet nebudu !!"(2.9.2014)

• Siegmund

Přes pěkné herecké výkony obou hlavních postav se dle mého názoru jedná o spíše podprůměrný film. Divákovi je od prvních minut jasné, proč byl Jakub šest let v dětském domově. Přesto víc než hodinu čeká na to, až to ve filmu vyjde najevo. Děj se neskutečně vleče. Jen tu a tam je divák obšťastněn nějakou klukovinou. Pokud z filmu plyne nějaké poučení, tak snad jen takové, že by se před dětmi neměla utajovat pravda, i když je nepříjemná a krutá. Pořád je lepší dovědět se ji od svých nejbližších (rodičů), než od cizích dětí a dospělých.(3.8.2011)

• - Film byl natáčen v Praze na Smíchově, Josefově, Hlubočepích a Starém Městě. (M.B)

• - Film získal v roce 1978 Zlatou cenu za nejlepší dětský film na mezinárodním filmovém festivalu v Kartágu. (M.B)