Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

stret

Luc Besson znova odprezentoval svoju fantazijnú víziu a tá ma znova bavila. Rád som si to pozrel v kine. Jedna hviezda dole za to, že som si uprostred 5 minút zdriemol. ()

Dodge-I

No nazdar - co to je? Avatar strikly Patym elementem a do toho jeste nejaky komiks? Tak takova slatanina nemuze fungovat - toz jsou zde asi tri vtipky pro zasmani, par dobrych sci-fi technologickych napadu a novych triku - takze za tri. Promrhany potencial a prachy utopene na Rihannu - WTF.. . ()

SimiT84

Takové normální sci-fi, většinu času baví, nic vyloženě nového nepřináší, ale pěkně se na něj dívá... Rád se někdy kouknu znova... ()

XminerCZ

Další ze série Sci-fi, které si nemůžu nechat ujít. V čele s mladou herečkou a modelkou Cara Delavingne a Dane DeHaan film působil trochu pro teenagery, ale opak je pravdou. U tohoto filmu se bude bavit každý, ať už je to dítě, mladistvý či dospělý. Neuvěřitelně krásné zpracování po vizuální stránce, tak i po té dějové. Příběh byl dostatečně poutavý na tolik, abych v kině byl zarytý do sedačky a koukal s otevřenou pusou. Můj celkový dojem z filmu byt, že to musím vidět znovu. ()

NIVELIOS

Kvalitní vizuál, pestře vymyšlenej (ale nedotaženej) vesmír, dobrej zvuk, pár dobrejch hlášek, několik odkazů na jiný filmy nejen z kategorie Dobrodružný/Sci-Fi a to je asi vše, co o lovu krevet vím.... Scénář za mě slabota, herecky neosobitý obsazení (zvlášť hlavní hrdina Valerian, kterej navíc vypadá, jak kdyby vyšel před půl rokem základní školu, ale každýho si samozřejmě natře na chleba).... Kdyby to nebylo od 40 minuty tak předvídatelný, tak dám klidně 4 hvězdy, ale předvídatelný to bohužel bylo a navíc to působí víc jako vykrádačka kultovních filmů jako např. Star Wars nebo Pátýho Elementu s tempem Strážců Galaxie.... Takže 3 hvězdy #sorryjako ()

Péča

Kombinace Hvězdných válek a Avatara? No nevím, taková divná slátanina. Vlastně jsem to vydržel, jen díky herečce, na ní se dalo koukat. ()

Dzunk

Film jsem zvládl dokoukat až do konce jen díky tomu, že je vizuálně pěkný. Jak celý film dopadne a o čem bude děj, to je vlastně fuk, protože na tom tenhle film nestojí. Na scénáři taky ne a na hereckých výkonech taky ne. DeHaan se mi líbil v Kronice jako psychicky narušenej teenager, ale není sexy, nevypadá jako dobrák. To i ten Tom Cruise se svym metrem pade je větší hrdina. A proč by si z těch davů holek, co údajně ohnul, vybral zrovna Laureline, to už vůbec nevim. Chemie žádná a Laureline mi přišla spíš ohromně otravná a nezajímavá. Ještě horší mi přišlo, že jednotlivé události filmu nejsou součástí žádných dílčích příběhů, které by měly svůj background, jen se tak nahodile přihodí, takže mi vlastně bylo úplně jedno jestli valerián chcípne, jestli jeho holka chcípne, jestli celá rasa chcípne. Ne to kecám, těm jsem tu genocidu vyloženě přál už asi po 10 minutách filmu, kdy ta holka s fetišem na perly po třetí rozjařeně udělala piruetu a objala sama sebe. A jak to dopadne a co se bude dít v průběhu celýho filmu je ještě navíc až bolestně jasný a vy jen čekáte až se to v těch pěknejch barvičkách a animacích stane. Škoda, myslím, že orignální příběh má obrovský potenciál, který však zůstal v rámci tohoto filmu nevyužitý. ()

ventus

Ty dvě děti, co hrály profesionální zabijáky, mě zkazily celý film. Pořád jsem čekal, až se ukáží jejich rodiče a trochu je umravní, a ono nic. ()

Essential

Pfuu...... VIZUÁLNE PORNO level 9999. Nič "krajšie" doteraz ešte nikto nikdy nenatočil, BODKA. A DeHaan + Delevingne ma bavili od prvej minúty a hlavne preto, že sa konečne zvolil neštandardný pomer charakterov v páre a svalnatý playboy nemusel v jednom kuse zachraňovať nejakú bezmocnú kobylu. Žiaden miscast sa nekoná, skôr naopak... Obzvlášť Cara je tu naozaj perfektná. Plot ( zámerne jednoduchý ) tu bol, pointa takisto, tak aká absencia ? Zvláštne, že to zázračne nebýva problémom v lobotomických sračkách typu Avengers alebo Iron Man, ktorých otrepaná schéma dobro vs. zlo a popritom všetko naokolo poriadne rozjebať, znamená automaticky 5 hviezd a dvadsať naplánovaných sequelov a spin-offov na 100 rokov dopredu. Miestny Marvelovský dobytok ma ojebal posledný raz, lebo toto muselo v kine vyrážať dych a ja kokot som sa nechal odhovoriť. Klobúk dolu Besson - FANTÁZIA ! 97% ()

Pimburger

Trošku tomu přidám, ačkoliv taková pecka to zase nebyla. Nicméně mě to překvapilo příjemněji než mnohé jiné filmy, které pro mě byly v tomto roce spíše zklamáním. A efekty a celý svět tisíce planet je fakt skvěle propracovanej a hlavní blondýnka je kočka, takže mně to tentokrát na čtyři perly stačí... ()

BStone

Krásně udělaná, barevná, okouzlující bublina s místy úplně prázdným nitrem. Pastva pro oči, to rozhodně. Příběh každopádně z těch slabších. Příběh dvou zaláskovaných teenagerů na pozadí galaktického konfliktu, který zůstal tak na půl cesty... 50% ()

Roach

Je to jako první 3 epizody hvězdných válek: barevné, přeplácané, infantilní a místana WTF, ale je v tom tolik svělých nápadů. Luc Besson měl rozhodě na víc. 6/10 ()

lowprize

Nesympaticky hlavni hrdina, nastesti to "ona" zachranovala, idealne kdyz mela na hlave helmu. Od rezisera teda notna davka fantasie. ()

Bobby_Fisch

Nevím, proč bych se přetvařoval. Mě se zkrátka líbil. Přes veškeré negativní komentáře předčil očekávání. Krásný Scifi relax bez obvykle zbytečné kabaly ()

Mrliš

Původně se mi film nelíbil. Dostal jsem se k němu po několika letech a není to zase tak špatné. Takový průměr. ()

BlackLucky

Ale jo, dalo se na to koukat... Ani jsem se tak moc nenudil. Vizuálně to vypadá opravdu skvěle. Vztah mezi Valerianem a Laureline je docela vpoho, ale ten konec? Bože. Proč to musí vždy skončit tak blbě. ()

xSimax

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale pak jsem se zamyslel - co mi vadilo, že nedám 5? Možná stopáž, ale když to srovnám Interstellarem, který bych při sestříhání na polovinu konečně ocenil, tak tohle bylo zlaté. Takže délka vlastně nebyla problém, hlavně jsem měl pocit, že se celou dobu "něco dějě". Většinou se přistihnu, že mě zajímá jen hlavní dějová linka a ty prostřihy kolem mě spíš otravují a připadám si, že sledováním ztrácím čas ...tady to vůbec nebylo - uvedené do děje a pak už to jede. Vizuální zpracování je naprosto skvělé, Luc by se měl probrat k natáčení častěji, ale možná právě pro tu prodlevu to bylo tak "hutné". Začátek potěšil, vhodnější úvod než Davida Bowieho si tam nedokážu ani představit. Co bylo hlavní - nečekal jsem, že to bude kdovíjaká komedie, ale místy jsem se bavil lépe než u Strážců galaxie...jako by ten humor nebyl tak prvoplánový. Jednoznačně stojí za vidění. ()

vampvegetar

úvod, síce rýchlo kmitajúci v kontraste s trochu nepotrebne dlhou ale príjemnou kľudnou plážovou scénou mi dvihol náladu, že to bude Bessonov opravný mládežnicko-divoký mix sci-fi fantasy, kde ak už nie až tak logika, tak efekty a chytľavý dej zaberú. Mýlil som sa, dopadlo to ako 5ty element, prostredná časť je vernou kópiu chaosu akcie, dobrodružstva s minimom logiky a ešte menej uveriteľným systémom vojenského fanatizmu a celé sa to tvári ako moderné Hviezdne vojny číslo xxx. Aj keď niektoré vychytávky usmiali a pompéznosť je podobná ako u Elementu, je to sklamanie a nevyužitý potenciál. Bessonovi žánre sci-fi,fantasy,horror nejdú ako krimi či drámy, jednoducho sa stráca v šialenej zmesi nápadov, efektov, akcie - ale bez efektivity. Dá sa to pozrieť, ale spokojný možno budú len diváci pre ktorých je to vekovo naaranžované. Škoda, lebo to vyzeralo v úvode nádejne a bez pátosu či komerčne vtipne. obstojné 3. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017