Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

UnderDeath

Skoda jen, ze v hlavnich rolich byly tak mladi herci. To z toho udelalo spise pohadku nez film. Vizual 5* Pribeh 5* Herci 3* Suma 4* ()

Pythonator

Dal bych za pět, nebýt tam ta odporná Rihanna, nebýt hlavní hrdinové takoví suchaři, nebýt tam tolik moderní hnushudby a nebýt ten příběh tak poloprázdný. Jinak je to ovšem neprávem shazovaná parádička s duší tolik očekávaného šestého elementu a Star Wars. Luc Besson je zpět a je škoda, že to lidé nevnímají, jak by měli. Takových plnohodnotných zábavných sci-fi nářezů tady totiž moc nemáme, tak bychom si jich měli vážit. Avatar si to podává jak grafikou, tak působivými bytostmi. Úvod na tržišti v jiné dimenzi je naprosto geniální a pro fanoušky akční dobrodružné sci-fi prostě musí být mňamózní a nezapomenutelný. Jen ti hlavní hrdinové se jaksi nemohou rovnat těm z Pátého elementu. Ne, tihle dva mladí šupáci rozhodně nejsou Bruce a Milla. Obsazení těch děcek je hrubá chyba, která z Valeriána dělá pohádku pro děcka. Ta Cara je sice sexy, ale tak nějak nemá to potřebné charisma a kouzlo. No a Valerian, to je fakt síla. Tak nesympatický hrdinný major tu už dlouho nebyl. Tomu jsem nevěřil ani elitního agenta, ani mezigalaktického sukničkáře. Spíš bych mu baštil vyšinutého homosexuálního údržbáře s psychopatickými sklony. Když si do těch rolí představím třeba Chrise Pratta a Natálku Portmanovic, tak mi lozí mráz po zádech z toho, jak to mohl být skvělý film. ()

fricek12

3,5* pěkné scifi, jen zbytečně moc nahuštěné. Rychlé přechody mezi scénami a některé věci až moc komplikované. ()

LadyLucrezia

Čekala jsem barevnou podívavou, humor a pěkný kočky (Caru Delevigne a Rihannu), což jsem dostala. OK, ale horší je, že jsem k tomu nedostala nic moc dalšího. Pro jednou musím pochválit dabbéry. Český dabbing měl šťávu a místy byl zábavnější než originál, což už jsem dlouho nikde nezaregistrovala. Možná si Luc říkal, že udělá po dvou dekádách stejný kulťák jako Pátý element, ale to se prostě nemohlo povést. Snaha o velkolepost světa jako u Avatara skloubená s příběhem sílným jako film Jupiter vychází prostě zapadne po prvním shlédnutí. Ano, když by mi to někdo pustil v TV nechám to běžet, ale max. jako další kulisu. Když už bych něco chtěla slyšet vícekrát, bude to nejspíš soundtrack od Alexandre Desplata, který sám o sobě zanechá mnohem větší dojem než snímek. ()

Bohdy67

Krásně zpracovaný vesmírný mišmaš, který příběhově moc nenadchne...Tak jako mě osobně nezaujal hlavní hrdina. Ta jeho číča byla lepší,ale celkově moc teenager game...Na Brůce a Miu to nemělo. Jako ok, za jedno shlídnutí to stálo, ale nevím co by mě mělo donutit se na to podívat znovu... 58% ()

sehnalkakac odpad!

Včera jsme s manželem oslavili 5 let spolu a to tím, že jsme šli na film Valerian. Podle mě by se to mělo jmenovat Otřesian. Od 5te min filmu jsem si říkala že bych se vrátila v čase a tenhle nápad si vymlátila pánví z hlavy, a když jsme jeli z kina v autě přišla jsem i na to, že bych si radši nechala udělat laserové omlazení intimních partií bez umrtvení (viděli jsme na to nevhodnou reklamu) než abych ten film viděla znovu!! Ale když jsem se podívala na Dejva, který měl už za půlkou filmu kšiltovku na hlavě- připravenej na odchod, říkala jsem si jak je fajn, že mám takhle otřesný chvíle s kým trávit a že to bude už do konce života právě on. Ps: A jestli vám to připadá jako klišé běžte na film Valerian. ()

Sashmen13

Wow, tohle je dost zvláštní film, efekty? super, vesmír? nádhernej, sci-fi, rasy, celkovej look? amazing, charaktery? ušly, příběh? no tak to nevím. Těžko uvěřit, že klíčová story je postavena na takové hlouposti. Každý kdo hrál stellaris a podobnou věc vám řekne, že primitové jsou nice, ale ve chvíli kdy jde o vše, na následky opravdu kašlem a to co se stalo, je nešťastné, ale rozhodně v tom nevidím problém. Očividně humanity dostávala na prdel, tak aliens dostaly raketou, není naše chyba, že planeta tam náhodou byla, nu prostě, scénář by chtěl zapracovat, teď je to znateně horší pátý element. Jo a asi má největší výtka, ty zbraně co měli lidi,(a ostatní) co to kurva bylo? I dneska máme snad větší guny, než mají lidi tam, velké zklamání. ()

Jady

Nahodou super film - neni to moc kratke, ale porad se neco deje, vizualne uplne super, cely svet taky. Problem tady je, ze film nema zadny skutecny zacatek, uvod do sveta atd., ale rovnou se skoci uz do hlavniho behu absolutne bez kontextu. Skoro jako by to byl dil mezi dily. Jenomze Valerian film je jenom 1, škoda, že tohle není třeba 2. díl nějaké trilogie :) Takových velice solidních 80% :) ()

Medwjed

Popravdě musím říct, že mě překvapilo zdejší nízké hodnocení. Já ač jsem od filmu nic neočekával jsem se bavil...a o to myslím jde. ()

Alisha666

Takže takhle.. Po prvním shlédnutí jsem nandala dvě hvězdy. Po druhém, po několika letech, ale už nevím proč... Možná jsem vyměkla nebo mi přestaly vadit scifi pohádky. Emzáci jsou sexy, roztomilí a je ještě k tomu chytří. Valerián a jeho buchta taková klasika, ale neurazí. Vizuelně pěkné. Fakt nevím co mě na tom tak žralo. Hranice trapnosti se mi v posledních letech asi musely, kvůli tomu braku, co fičí z dílen, znatelně posunout. ()

Natar

Většina dnešních diváků je opravdu už jen přesycená banda egomaniakálních ubožáků. Nechápu, co by kdo ještě od sci-fi filmu chtěl. PS: Velká škoda, že se místní Maďar Cervenak nezabil. ()

Sissussina

Tak zaprvé naprosto nechápu, jak mohli do hlavní role dosadit zrovna tohohle týpka. Podle fotek jsem si nejdřív myslela, že se jedná o nějakýho desetiletýho kluka, kterej má Caru za opatrovnici nebo tak něco. Ale překvapivě dotyčný herec hrál postavu rádoby "ultraskvělýho svůdnýho borce". A to bylo naprosto k nevydržení. Byl to lulan nejvyššího kalibru. Kdyby ten samý herec hrál postavu s jiným charakterem, mohlo to být v pohodě. A kdyby tu samou postavu hrál někdo, kdo by se na ni víc hodil, bylo by to taky v pohodě. Ale kombinace toho herce a postavy, kterou mu dali, v pohodě fakt nebyla. Ani postava Laureline nebyla moc dobře provedená. Cara se na tu roli hodila, ale u samotné postavy mi připadalo, že tvůrci filmu vlastně ani nevěděli, co chtějí. V jedné scéně se chovala jako pipina, v jiné zase někoho mlátilo po čuni. A ve výsledku to nepůsobilo tak, jak by mělo. Chtěla být badass, ale ne zas tak moc. A někdy zase až příliš. Ve filmu se zaměřovali na to, jak komplikovaný je vztah Valeriana a Laurelaine, místo aby se zabývali věcmi, které skutečně komplilované jsou - jako je třeba ono zásadní rozhodnutí hlavního záporáka, které rozhodně nejde vnímat jenom černobíle; i když oni se ve finále rozhodli, že z něj udělají prostě zlýho chlápka a napsali mu proslovy, který mají vypovídat o tom, jak strašně zlej a bezcitnej vlastně je (asi aby se vyhnuli řešení morálního dilema obsaženého právě v onom rozhodnutí a mohli prostě říct "tenhle chlap je špatnej"). Pak tam byli ti divoši, Perly nebo jak jim to říkali. Ti nejen, že se dosti podobali Na'vi z Avataru vzhledově, ale dokonce i v některých situacích chováním. Celkově mi občas Valerian až moc připomínal různý známý filmy. A nakonec ještě ten dabing. Bubble/Rihanna a náčelnice Perel byly v češtině naprosto příšerně namluvené. Čekala jsem oddychovku, ale tohle bylo moc blbý na to, aby si u toho člověk mohl oddychnout a pořád se neptat "wtf" a "bože proč". ()

fanmov

Vůbec nechápu ta malá hodnocení zde. Výborné sci-fi, plné neotřelých nápadů a dokonalá vizuální lahůdka. ()

Švestka

Vývoj osidlování vesmíru na samém začátku filmu byl velmi působivý a vtipný. Čekal jsem tedy svižnost Pátého elementu, ale pak přišlo zklamání. Plejáda obrazů, mimozemských ras a prostředí připomínala dokument o amazonském pralese, čas od času tam pak byly gagy nelogicky jednajících postav, jejichž vývoj a osud mi byl stále více jedno. Bylo to, jako bych si pustil seriál krátkých na sebe nenavázaných epizod a pak, což se mi nestává tak často, jsem se začal nudit a vyhlížel jsem konec. Takže nic, Besson to asi zabalil po Leonovi a Nikitě, jen tedy nevím, proč mu tento výplach někdo zaplatil. ()

GrooteLulu

...dávali to v televizi po letech a i s radostí jsem na to mrkl. Nedodíval se. Těch scifinek bylo tolik, že se mě z toho dělalo mdlo. Valerian, Pátý Element není a překonat sám sebe určitě Besson nechtěl. Spíš mu šlo jen o výdělek, jinak si to neumím vysvětlit. Kuriozita je, že se jednalo o poslední film, na který jsem byl s 3d brýlemi. A ani to takový terno nebylo. Ale za Caru a Rihannu 3* ()

mrzo

Valerián - úchvatný vizuál, chutná Cara Delevingne - a to je asi tak všetko. Ako som počul pri odchode z kina - "nezáživné". Chémia medzi hlavnými postavami veškerá žádna, humorné scény nikoho v kine nerozosmievali, neviem či som to len ja, ale celkovo ten film vo mne nevyvolal absolútne žiadne emócie. Čakal som niečo lepšie ako Piaty element, bohužiaľ, tomu to nesiaha ani po päty. Tie tri hviezdy len tak tak. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017